Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Black College Football Experience (PC)

Black College Football Experience PC

Gra podejmująca tematykę futbolu amerykańskiego. Uczestniczymy w rozgrywkach HBCU, sterując wyłącznie czarnoskórymi zawodnikami z kilku najpopularniejszych lig.

Sportowe | futbol amerykański

PC Windows
Okładka Black College Football Experience (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada2007

Black College Football Experience jest grą podejmującą tematykę footballu amerykańskiego. Sport ten cieszy się największym zainteresowaniem na obszarze Stanów Zjednoczonych. Opisywany produkt wyróżnia się nie tylko wykorzystywaniem szeregu lukratywnych licencji, ale także efektowną oprawą audiowizualną.

Black College Football Experience nie skupia uwagi gracza na najpopularniejszej lidze footballu amerykańskiego, czyli NFL, oferując w zamian rozgrywki drużyn wchodzących w skład zrzeszenia amerykańskich szkół wyższych, znanego pod nazwą HBCU, czyli Historically Black College and University. Są to placówki założone jeszcze przed rokiem 1964, czyli pamiętną datą, gdy zniesiono segregację rasową w stosunku do uczniów szkół publicznych. Oznacza to, iż mamy do czynienia wyłącznie z czarnoskórymi zawodnikami.

W grze dostępne są wszystkie najpopularniejsze konferencje HBCU. Mowa tu o CIAA (Central Intercollegiate Athletic Association), SIAC (Southern Intercollegiate Athletic Conference), SWAC (Southwestern Athletic Conference) oraz kilku zespołach z MEAC (Mid-Eastern Athletic Conference). W sumie możemy wybierać pomiędzy około czterdziestoma drużynami. Licencje obejmują nie tylko ich nazwy, ale także składy, a nawet maskotki.

Black College Football Experience nakierowana jest na dość realistyczny przebieg rozgrywki. Każde kolejne posunięcie należy dokładnie zaplanować i bezbłędnie zrealizować. Możemy uczestniczyć w pojedynczych zawodach, bądź też przystąpić do całej serii pojedynków ligowych. Kolejne starcia rozgrywane są na dokładnie odwzorowanych stadionach. Na uwagę zasługuje fakt, iż Black College Football Experience jest jedną z pierwszych gier o tematyce sportowej, wykorzystujących możliwości oferowane przez Unreal Engine 3.0. Przekłada się to na bardzo szczegółową grafikę i modele zawodników. W grze zawarto także profesjonalny komentarz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Black College Football Experience

Wymagania wiekowe Black College Football Experience

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Black College Football Experience

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista

Nerjyzed zapowiada Black College Football Experience

wiadomość6 września 2007

Firma Nerjyzed Entertainment zapowiedziała Black College Football Experience (w skrócie: BCFx), czyli kolejną wariację na temat futbolu amerykańskiego, bardzo popularnej dyscypliny w USA. Gra ma korzystać z Unreal Engine 3.0 i ukazać się tylko na PC-ty w listopadzie tego roku.