Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Besiege (PC)

Besiege PC

Stworzona przez niezależne brytyjskie studio Spiderling oryginalna gra logiczno-symulacyjna, w której konstruujemy od podstaw wymyślne machiny oblężnicze, celem zniszczenia oddziałów oraz fortyfikacji przeciwnika.

Symulacje | średniowiecze | elementy logiczne | multiplayer | maszyny i urządzenia | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Besiege (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28stycznia2015

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Besiege to oryginalna gra logiczno-symulacyjna, w której gracze konstruują od podstaw własne machiny oblężnicze, celem zniszczenia wojsk oraz fortyfikacji przeciwnika. Za powstanie gry odpowiada niewielkie niezależne studio Spiderling z Wielkiej Brytanii.

Gra stawia przed nami szereg zróżnicowanych wyzwań – od burzenia prostych budynków cywilnych (jak np. wiatraki), poprzez anihilowanie zastępów rycerzy aż po oblężenia ciężko ufortyfikowanych twierdz. Do dyspozycji otrzymujemy całą masę części, z których – niczym z klocków – konstruujemy własną unikalną machinę, zdolną złamać opór przeciwnika i wytrzymać zmasowany atak wojsk oraz ciężkich dział.

Autorzy przygotowali pokaźny zestaw misji dla jednego gracza, a także sandboksowy tryb swobodny. Mimo że akcja gry osadzona jest w umownej epoce średniowiecza, inwencja graczy nie jest ograniczona typowymi machinami z tego właśnie okresu. Pomysłowi konstruktorzy mogą bowiem popuścić wodze fantazji, tworząc proste maszyny latające, miotacze ognia czy też wyposażone w działa czołgi. W grze nie brak też elementów humorystycznych, jak gigantyczne kosiarki czy wybuchające bydło domowe.

Jak na grę logiczną, Besiege może pochwalić się wysokiej jakości oprawą. Mimo niewielkich wymagań sprzętowych, gra oferuje grafikę w pełnym 3D i korzysta z dobrodziejstw zaawansowanego silnika fizycznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 235 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Besiege

12+

Wymagania sprzętowe Besiege

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Core 2 Duo 2.0 GHz, 1 GB RAM, 800 MB HDD, Windows XP SP3/Vista/7