Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Besiege (PC)

Besiege PC

Stworzona przez niezależne brytyjskie studio Spiderling oryginalna gra logiczno-symulacyjna, w której konstruujemy od podstaw wymyślne machiny oblężnicze, celem zniszczenia oddziałów oraz fortyfikacji przeciwnika.

Symulacje | średniowiecze | elementy logiczne | multiplayer | maszyny i urządzenia | indie | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Besiege (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

28stycznia2015

wczesny dostęp

18lutego20202dni

18lutego2020

Steam

Besiege to oryginalna gra logiczno-symulacyjna, w której gracze konstruują od podstaw własne machiny oblężnicze, celem zniszczenia wojsk oraz fortyfikacji przeciwnika. Za powstanie gry odpowiada niewielkie niezależne studio Spiderling z Wielkiej Brytanii.

Gra stawia przed nami szereg zróżnicowanych wyzwań – od burzenia prostych budynków cywilnych (jak np. wiatraki), poprzez anihilowanie zastępów rycerzy aż po oblężenia ciężko ufortyfikowanych twierdz. Do dyspozycji otrzymujemy całą masę części, z których – niczym z klocków – konstruujemy własną unikalną machinę, zdolną złamać opór przeciwnika i wytrzymać zmasowany atak wojsk oraz ciężkich dział.

Autorzy przygotowali pokaźny zestaw misji dla jednego gracza, a także sandboksowy tryb swobodny. Mimo że akcja gry osadzona jest w umownej epoce średniowiecza, inwencja graczy nie jest ograniczona typowymi machinami z tego właśnie okresu. Pomysłowi konstruktorzy mogą bowiem popuścić wodze fantazji, tworząc proste maszyny latające, miotacze ognia czy też wyposażone w działa czołgi. W grze nie brak też elementów humorystycznych, jak gigantyczne kosiarki czy wybuchające bydło domowe.

Jak na grę logiczną, Besiege może pochwalić się wysokiej jakości oprawą. Mimo niewielkich wymagań sprzętowych, gra oferuje grafikę w pełnym 3D i korzysta z dobrodziejstw zaawansowanego silnika fizycznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Besiege

12+

Wymagania sprzętowe Besiege

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP SP3

Besiege 1.0 już za kilka dni
Besiege 1.0 już za kilka dni

wiadomość13 lutego 2020

Besiege, czyli gra o tworzeniu wymyślnych maszyn oblężniczych, już za kilka dni opuści wczesny dostęp. Dwa dni temu na swoim koncie Steam deweloperzy odpowiedzialni za grę – czyli Spiderling Studios – opublikowali informację, że jeszcze w lutym tytuł zostanie zaktualizowany do wersji 1.0.