Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2022, 12:57

Katastrofy lotnicze odtwarzane w grze o średniowieczu robią wrażenie

Gra Besiege, traktująca o tworzeniu średniowiecznych machin oblężniczych, pozwala dzięki modom na... odtwarzanie katastrof lotniczych.

Jeśli pamiętacie grę Besiege, to prawdopodobnie kojarzy się Wam ona z budowaniem potężnych machin oblężniczych czy katapult siejących zniszczenie. Społeczność zgromadzona wokół tego tytułu potrafi być jednak naprawdę kreatywna i tworzyć... samoloty. A nawet je rozbijać.

Cóż za piękna katastrofa

Jednym z internetowych twórców, który opanował do perfekcji budowanie powietrznych maszyn, jest youtuber BigMathis, który na swoim kanale regularnie publikuje kompilacje swoich wyczynów.

BigMathis jest ekspertem od przeprowadzania widowiskowych katastrof lotniczych w Besiege. Jak sam o sobie mówi:

W Besiege mam za sobą już tysiące godzin praktyki. Nikt inny nie jest w stanie zbudować helikopterów i samolotów z taką dokładnością, jak ja. Pomimo mojego doświadczenia konstruowanie takich maszyn wciąż zajmuje mi wiele godzin pracy oraz pochłania dużo energii.

Poniżej możecie na własne oczy zobaczyć widowiskowe katastrofy autorstwa BigMathisa:

Kreatywna społeczność

BigMathis nie jest jedynym graczem, który w Besiege wychodzi poza ramy budowania machin oblężniczych, biorąc na warsztat samoloty, statki, samochody, a nawet czołgi czy mechy.

W Warsztacie Steam gry obecnie znajduje się niemal 200 tys. pozycji z różnych kategorii. Dzięki temu gracze mogą na własnej skórze przekonać się, jak to jest rozbić samolot, czy w satysfakcjonujący sposób zniszczyć budynek przy użyciu czołgu.

Besiege to kolejny przykład, że wystarczy graczom dać odpowiednie narzędzia, a ci będą w stanie stworzyć coś widowiskowego.