Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlezone: Combat Commander (PC)
OkładkaBattlezone: Combat Commander (PC)

Battlezone: Combat Commander PC

Zremasterowana wersja gry Battlezone II: Combat Commander z 1999 roku, łączącej elementy RTS-a i dynamicznego symulatora futurystycznych maszyn bojowych.

Akcji | science fiction | RTS | mechy i roboty | elementy strategiczne | reedycje/remastery/remaki

Battlezone: Combat Commander Premiera PC

1marca2018

Steam

2marca2018

producent: Big Boat Interactive wydawca: Rebellion Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Battlezone: Combat Commander

Mech Commander

Parkan: Iron Strategy

Gun Metal

Battlezone: Combat Commander to zremasterowana wersja gry Battlezone II: Combat Commander z 1999 roku. Podobnie jak oryginał, opisywane tutaj dzieło studia Big Boat Interactive jest hybrydą RTS-a i pierwszoosobowej strzelaniny. Tytuł trafił na platformę PC, nakładem firmy Rebellion.

Fabuła

Battlezone: Combat Commander przenosi nas do alternatywnej wersji drugiej połowy XX wieku. W obliczu zagrożenia ze strony obcej cywilizacji, Stany Zjednoczone i Związek Radziecki porzucają swój wyścig zbrojeń, by nawiązać współpracę i uformować tak zwaną International Space Defence Force – specjalną jednostkę stworzoną w celu walki z kosmicznym najeźdźcą. Gracz wciela się w jednego z rekrutów, a jego zadaniem jest przemierzanie Układu Słonecznego oraz neutralizacja zagrożenia, nim los całej ludzkości zawiśnie na włosku.

Mechanika

W Battlezone: Combat Commander akcję obserwujemy z oczu bohatera (FPP). Na ukończenie czekają dwadzieścia cztery misje rozgrywające się w sześciu zróżnicowanych sceneriach. W trakcie zabawy możemy nie tylko zasiąść za sterami trzydziestu różnorodnych pojazdów (od czołgów, przez myśliwce, aż po futurystyczne mechy), lecz także brać udział w bitwach na dużą skalę wraz z innymi żołnierzami piechoty. Ważną rolę odgrywają również elementy strategii czasu rzeczywistego; w toku zmagań wznosimy fabryki i umocnienia dla naszej bazy, pozyskujemy surowce oraz rekrutujemy nowe jednostki. Nasi podkomendni z czasem nabierają doświadczenia i zwiększają swój potencjał bojowy, siejąc coraz większe spustoszenie w szeregach wroga. Objawia się to poprzez właściwy dobór uzbrojenia do sytuacji panującej na polu walki, wykonywanie coraz bardziej skomplikowanych manewrów, a w razie potrzeby – dokonywanie taktycznych odwrotów.

Tryby gry

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza Battlezone: Combat Commander posiada rozbudowany tryb multiplayer, na który składają się warianty rozgrywki oparte tak na rywalizacji, jak i na współpracy z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Pracując nad wydanym na platformie PC Battlezone: Combat Commander autorzy pochylili się przede wszystkim nad oprawą graficzną, która doczekała się szeregu usprawnień – mowa o nowych teksturach, lepszym cieniowaniu oraz wsparciu dla DirectX 11. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że opisywana produkcja jest otwarta na modygracze mogą tworzyć między innymi własne mapy i pojazdy przeznaczone zarówno do zabawy w pojedynkę, jak i do wieloosobowych zmagań.

Ostatnia modyfikacja 21 grudnia 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Battlezone: Combat Commander: 12+

Battlezone: Combat Commander Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit