Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2017, 19:46

autor: Grzegorz "godrikus" Chmielewski

Zapowiedziano remaster Battlezone II: Combat Commander

Firma Rebellion zapowiedziała odnowioną wersję Battlezone II: Combat Commander – połączenia strategii i gry akcji od studia Pandemic. Będzie to powrót po latach – pierwotnie produkcja została wydana jeszcze w XX wieku.

W 2018 roku znów zanurzymy się w kosmicznej rywalizacji w remasterze Battlezone II. - Zapowiedziano remaster Battlezone II: Combat Commander - wiadomość - 2017-11-29
W 2018 roku znów zanurzymy się w kosmicznej rywalizacji w remasterze Battlezone II.

Pod koniec 1999 roku (w Polsce w marcu 2000 roku) na półkach sklepowych pojawił się Battlezone II: Combat Commander – świetna mieszanka gry akcji i strategii czasu rzeczywistego, wydana przez firmę Activision. Produkcja zgromadziła być może nie ogromne, ale wierne grono fanów. Dziś mogą oni świętować – Rebellion Developments, wydawca np. serii Sniper Elite zapowiedział właśnie, że studio Big Boat Interactive podjęło się dostosowania klasyka do dzisiejszych standardów. Deweloper ten wsławił się już m.in. udanym remasterem pierwszej części serii – wydanym ponad rok temu Battlezone 98 Redux. Otrzymaliśmy zwiastun zapowiadający odnowioną grę, zatytułowaną Battlezone Combat Commander. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Otrzymaliśmy też krótką notkę prasową, głoszącą:

Tajemnicze siły kosmitów zagrażają ludzkości. W tej wojnie na skalę galaktyczną, dowodzisz ruchem oporu. Dowodząc z linii frontu, znajdziesz się na polu bitwy w emocjonującej walce z perspektywy pierwszej osoby, pilotując futurystyczne, modyfikowalne maszyny wojenne, w tym czołgi poduszkowe, kolosalne kroczące mechy, pojazdy moździerzowe i wiele innych.

Battlezone: Combat Commander zaoferuje mnogość maszyn wojennych do wyboru. - Zapowiedziano remaster Battlezone II: Combat Commander - wiadomość - 2017-11-29
Battlezone: Combat Commander zaoferuje mnogość maszyn wojennych do wyboru.

Gra ma zaoferować odświeżoną oprawę graficzną, wsparcie dla wysokich rozdzielczości, modów, osiągnięć Steama i zapisów w chmurze. Bawić się będzie można zarówno w fabularnym trybie singleplayer, gdzie naszym zadaniem będzie obrona ludzkości przed kosmiczną rasą Scionów, jak i w multiplayerze, który umożliwi wspólną rozgrywkę maksymalnie 14 graczom. Osoby, które zakupią grę na Steamie będą mogły grać razem z tymi, którzy zdecydują się na platformę GOG. Planowane są testy beta, zapisy do nich mają być dostępne pod tym adresem.

Battlezone: Combat Commander pojawi się w 2018 roku na komputerach osobistych.