Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle Mages: Sign of Darkness (PC)

Battle Mages: Sign of Darkness PC

Dodatek do Battle Mages, oferujący cztery nowe kampanie, w których będziemy świadkiem dramatycznych wydarzeń, mających korzenie na długo przed tym, jak Shadow of Warlock pojawił się w Daenmorze.

To jest dodatek do gry Battle Mages.

Strategiczne | fantasy | RTS | elementy RPG

PC Windows
Okładka Battle Mages: Sign of Darkness (PC)

producent: Targem

wydawca PL: Play-publishing

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2004

4grudnia2004

pudełko PL

Tysiące lat minęły od wielkiej bitwy pomiędzy Panem Ciemności a powstałymi przeciwko niemu wolnymi rasami. Dzień za dniem, wszystko powracało do normy. Szkoła Magów, założona przez ludzi, którzy odkryli cudowne właściwości Kryształu, stawała się coraz bardziej wpływową instytucją w świecie. Dzięki czarodziejom, którzy stawili czoła głodowi i chorobom, złoty wiek pokoju i dobrobytu stał się faktem. Właściwa fabuła Sign of Darkness rozpoczyna się w momencie, gdy młody kandydat na maga wyrusza na północ, aby zasięgnąć nauki u ekscentrycznego czarodzieja, jednego z najstarszych i najpotężniejszych członków Gildii. Nie wie on, że jego przyszły opiekun jest jednym z obrońców Kryształu i że stanie się on katalizatorem wydarzeń, które sprowadzą na Daenmor widmo kolejnej wojny...

Battle Mages: Sign of Darkness oferuje cztery nowe kampanie, w których będziemy świadkiem dramatycznych wydarzeń, mających korzenie na długo przed tym, jak Shadow of Warlock pojawił się w Daenmorze. Gracz odkryje tajemnice obrońców Kryształu, spróbuje powstrzymać niebezpieczne plany elfów, poprowadzi mściwych Orków do bitwy, stanie naprzeciwko armiom Chaosu, a także obejmie dowództwo nad hordą nieumarłych, które zasieją śmierć i zniszczenie. W każdej z kampanii pojawi się unikatowy bohater z zestawem nowych umiejętności, dodatek wprowadził również możliwość nauki zaklęć Czarnej Magii. Ulepszony inwentarz, nowe artefakty i przedmioty, a także premierowe taktyki w dowodzeniu oddziałami znacznie wzbogaciły to, co dotychczas poznaliśmy w Battle Mages. Oczywiście, poprawki te dotyczą również trybu gry dla wielu graczy, który dodatkowo został obdarowany zupełnie nowymi mapami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Gry podobne do Battle Mages: Sign of Darkness

Klasyfikacja PEGI Battle Mages: Sign of Darkness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battle Mages: Sign of Darkness

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 95/98
Battle Mages: Sign of Darkness - test przed premierą
Battle Mages: Sign of Darkness - test przed premierą

Przed premierą 31 maja 2005, 10:20

Pewne zastrzeżenia można mieć natomiast do AI zarówno przeciwników, jak i będących pod naszą kontrolą wojsk. O ile wróg często wykazuje się „rozumem” atakując słabe punkty naszych szeregów, tak np. kontrolowani przez nas łucznicy, nie mający szans w walce wręcz, nie stronią od niej. Zdarzają się też sytuacje, w których żołnierze stoją bezczynnie na polu walki, gdy nieopodal leje się krew ich towarzyszy. Na szczęcie dzięki aktywnej pauzie, gracz jest w stanie zapanować nad tego typu niedostatkami.