Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battle For Troy (PC)
OkładkaBattle For Troy (PC)

Battle For Troy PC

Nieskomplikowana strategia czasu rzeczywistego, która w dość luźny sposób nawiązuje do wydarzeń znanych z mitologii, a konkretnie Wojny Trojańskiej. Gracz staje na czele jednej z dwóch armii, które brały w niej udział.

Strategiczne | RTS | mitologia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle For Troy Premiera PC

12kwietnia2004

producent: Zono wydawca: ValuSoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Battle For Troy

The Settlers IV

Battle Realms

Wyprawa na Północ

Nieskomplikowana strategia czasu rzeczywistego, która w dość luźny sposób nawiązuje do wydarzeń znanych z mitologii, a konkretnie Wojny Trojańskiej. Gracz staje na czele jednej z dwóch armii, które brały w niej udział. Wydarzeniem, które doprowadziło do przedstawionej w grze wojny było porwanie Heleny, żony spartańskiego króla Menelaosa, przez trojańskiego królewicza Parysa.

Po przeciwnych stronach barykady stają więc wojska prowadzone przez Menelaosa i Parysa, a tylko od gracza zależy, na czele którego z nich zechce stanąć. Autorzy przygotowali dwie odrębne kampanie singleplayer. Każda z nich składa się z ośmiu misji o rosnącym poziomie trudności. Wydarzeniem kulminacyjnym, które kończy oba rozdziały jest użycie słynnego konia trojańskiego. Dostępne kampanie różnią się przede wszystkim taktyką działania. Oddziały króla Menelaosa są silne w ataku, z kolei wojska dowodzone przez Parysa potrafią się świetnie bronić. Gracz musi to brać pod uwagę przy planowaniu kolejnych działań, a także nieustannie rozbudowywać swą armię. Oddziałami steruje się w zbliżony sposób do wielu popularnych RTS-ów - większość czynności wykonuje się przy użyciu myszy.

Każda ze stron wystawia do walki dziewięć typów jednostek. Oprócz standardowych oddziałów - łuczników czy kawalerii - w grze pojawiają się jednostki korzystające z magii. Taką rolę spełniają na przykład medycy, którzy przy użyciu odpowiednich zaklęć mogą leczyć wybranych żołnierzy.

Interfejs gry jest mocno uproszczony. W lewym dolnym rogu ekranu usytuowano mapę okolicy, po której można się bezproblemowo przemieszczać. Znaczną część ekranu zajmują również ikony związane z aktualnie zaznaczonymi jednostkami. Gracz nie musi zbierać surowców, istotną rolę odgrywa natomiast złoto. Jest ono potrzebne do utrzymania armii czy stawiania nowych konstrukcji. Na mapie rozmieszczono liczne artefakty, których zdobycie może na przykład podwyższyć statystyki określonych jednostek czy umożliwić rzucenie potężnego czaru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battle For Troy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Battle For Troy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
  • 500MB HDD