Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Bannermen (PC)

Bannermen PC

Klasyczna strategia czasu rzeczywistego (RTS), której akcja toczy się w świecie inspirowanym średniowieczem, ale posiadającym elementy fantastyczne. Do klasyki gatunku nawiązuje też trójwymiarowa oprawa graficzna produkcji.

Strategiczne | fantasy | RTS | multiplayer

PC Windows
Okładka Bannermen (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lutego2019

21lutego2019

Steam

Bannermen to rozbudowana gra RTS (Real Time Strategy – strategia czasu rzeczywistego). Świat w niej przedstawiony oparty jest w równej mierze na średniowiecznej estetyce i elementach fantasy. Tytuł łączy klasyczne podejście do rozgrywki z nowymi pomysłami i atrakcyjną oprawą audiowizualną. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Pathos Interactive, zaś wydawcą jest firma 2tainment GmbH.

Fabuła

Gracz wciela się w niejakiego Berriana – upadłego lorda, który w wyniku druzgocącej klęski w bitwie o Beckron traci swoje ziemie, tytuł i ludzi. Będąc na samym dnie, poprzysięga zemstę i zebrawszy ostatnich sojuszników, rusza do walki. Powstrzymanie wojsk złowrogiego Lorda Karthora nie będzie jednak łatwe – zwycięstwo może wymagać olbrzymich ofiar.

Mechanika

Bannermen to klasyczna strategia z podgatunku RTS. Rozgrywka skupia się na budowaniu budynków, rekrutowaniu jednostek i kierowaniu oddziałami w walce o kontrolę nad mapą. By osiągnąć sukces, musimy mądrze dowodzić swoimi wojskami, właściwie wykorzystując ich możliwości taktyczne i unikatowe umiejętności. Konieczne jest również myślenie strategiczne – zarządzanie zasobami i tworzenie baz w odpowiednich miejscach.

Ciekawym aspektem rozgrywki w tytule Pathos Interactive są charakterystyczne cechy poszczególnych map. Lokacje są bardzo zróżnicowane geograficznie (tereny śnieżne, pustynne, leśne itp.), a dodatkowo często można na nich znaleźć unikalne moce – lokalne czary, których można użyć przeciwko swoim wrogom pod warunkiem, że uda nam się zbudować odpowiednie świątynie we właściwych miejscach, a następnie obronić je przed atakami. Inną ciekawą mechaniką jest możliwość wykorzystywania otoczenia w walce – możemy np. przygotować pułapkę, zrzucając na przeciwników lawinę kamieni.

W czasie zabawy kontrolujemy również bohatera – włada on potężna magią, a jego umiejętności rozwijają się w miarę postępów w rozgrywce.

Tryby gry

W Bannermen możemy grać samotnie lub z innymi. Osobom preferującym rozgrywkę single player produkcja oferuje rozbudowaną kampanię fabularną, a także możliwość toczenia pojedynczych bitew z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer.

Gracze zainteresowani trybami sieciowymi znajdą tutaj pełen system rankingowy, dzięki któremu będą mogli ocenić poziom swoich umiejętności na tle konkurencji. Istnieje też możliwość toczenia starć w trybie swobodnym (poza rankingiem), a także rozgrywania gier przyjacielskich (sami wybieramy rywali i mapę).

Kwestie techniczne

Bannermen posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Świat gry prezentuje się bardzo okazale, zachwycając detalami nawet wówczas, gdy kamera jest znacząco oddalona. Tekstury są ostre, modele środowiska i postaci szczegółowe, a technologia odpowiedzialna za oświetlenie i cieniowanie dobrze wywiązuje się ze swojego zadania. Solidne wrażenie robi również zaawansowana fizyka obiektów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Bannermen

16+

Wymagania sprzętowe Bannermen

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4340 3.6 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 30 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit