Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Elyon (PC)

Elyon PC

Ascent: Infinite Realm | A:IR

Gra MMORPG, która pozwala trafić do niecodziennego świata łączącego elementy steampunku z fantasy. Podczas zabawy gracze pilotują mechy, walczą ze smokami, latają statkami powietrznymi czy też używają magii.

RPG | TPP | fantasy | steampunk | MMORPG | mechy i roboty | MMO | statki powietrzne

PC Windows
Okładka Elyon (PC)

producent: Bluehole

wydawca: Kakao Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2017

Zapisy do testów

Zapisanie się na newsletter daje szansę na udział w beta-testach: https://www.airthegame.com/teaser#signup

2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ascent: Infinite Realm to kolejna produkcja studia Bluehole, które zasłynęło niesamowicie popularnym battle royale Playerunknown's Battlegrounds i słynnym MMORPG TERA. Nowa gra zalicza się do drugiego z wymienionych gatunków i ukazała się na platformie PC.

Fabuła

Tytuł oferuje możliwość wzięcia udziału w wielu przygodach w niesamowitym świecie łączącym steampunk z fantastyką. Gracze wcielają się w herosów szukających nowego domu, ale jest to tylko wymówka do eksploracji oraz walki. Podczas zabawy bierzemy udział w rozmaitych wydarzeniach i spotykamy szereg barwnych postaci.

Mechanika

Ascent: Infinite Realm, jak każde MMO, daje graczom wiele możliwości. Podczas rozgrywki liczą się przede wszystkim eksploracja i podejmowanie nowych wyzwań. W międzyczasie można jednak brać udział w rozmaitych aktywnościach pobocznych. Da się np. stawiać budynki, sadzić rośliny czy brać udział w niecodziennych wyścigach, polegających na toczeniu się w beczce w dół zbocza. Główną atrakcją jest jednak walka – zarówno z innymi graczami, jak i przeciwnikami sterowanymi przez SI.

Starcia mają zręcznościowy charakter, wymagają wykorzystywania mocy herosów w odpowiednich momentach, a w wielu przypadkach niejako zmuszają nas do łączenia sił z innymi graczami. Deweloperzy przygotowali bowiem zróżnicowanych bohaterów pełniących różne role w trakcie walki. Łącznie dostępnych jest pięć klas postaci. Warlord to dysponujący ogromną siłą i wytrzymałością wojownik, walczący przy pomocy wielkiego młota oraz ogromnej tarczy. Świetnie sprawdza się w chronieniu towarzyszy oraz odwracaniu uwagi stworów. Sorceress to czarodziejka, którą bardzo łatwo zranić, ale by to zrobić należy najpierw dostać się w jej pobliże, co nie jest łatwe. Kobieta doskonale włada magią, atakując wrogów i wspomagając kolegów z daleka. Z kolei Gunslinger to postać używająca broni palnej – możne zarówno atakować z daleka przy użyciu karabinu snajperskiego, jak i z bliższych odległości. Choć jego siła ognia jest spora, to obrona i szybkość nie są już tak dużymi atutami. Assassin to zabójczyni, która w otwartym starciu nie ma zbyt wielkich szans na wygraną, ale za to jak nikt inny potrafi zaskakiwać wrogów, atakując ich znienacka, a także jest idealna podczas rekonesansu. Ostatnią klasą postaci jest Mystic władająca siłami natury. Jest to bohaterka wsparcia, lecząca sojuszników i osłabiająca wrogów.

Walka może mieć wieloetapowy przebieg, np. w trakcie bitw frakcji Realm vs Realm. W takim przypadku bierzemy udział w starciu na wielką skalę. Część graczy bije się na ziemi, korzystając nie tylko ze zdolności bohaterów, ale także dodatkowych narzędzi, np. armat czy mechów. Da się też strzelać z artylerii przeciwlotniczej, gdyż jedną z atrakcji Ascent: Infinite Realm są potyczki w przestworzach. Wojownicy korzystają z latających statków czy szybowców, a także zwierząt, w tym oswojonych smoków.

Kwestie techniczne

Ascent: Infinite Realm posiada przyjemną trójwymiarową oprawę graficzną, jednak głównym atutem nie jest warstwa techniczna, ale stylistyka. Deweloperom udało się połączyć steampunkowe elementy z fantastyką, dzięki czemu po niebie przelatują ogromne statki, na lądzie spotykamy wielkie gady, a bohaterowie władają zarówno bronią palną, jak i magią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Elyon

Wymagania wiekowe Elyon

12+

Ascent: Infinite Realm to nowe MMORPG od twórców Playerunknown's Battlegrounds
Ascent: Infinite Realm to nowe MMORPG od twórców Playerunknown's Battlegrounds

wiadomość9 listopada 2017

Studio Bluehole, znane m.in. z Playerunknown's Battlegrounds, zapowiedziało grę MMORPG Ascent: Infinite Realm. Produkcja połączy steampunkowe elementy z fantastyką.