Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2017, 19:13

autor: Góral

Ascent: Infinite Realm to nowe MMORPG od twórców Playerunknown's Battlegrounds

Studio Bluehole, znane m.in. z Playerunknown's Battlegrounds, zapowiedziało grę MMORPG Ascent: Infinite Realm. Produkcja połączy steampunkowe elementy z fantastyką.

Jedną z atrakcji Ascent: Infinite Realm będą podniebne walki. - Ascent: Infinite Realm to nowe MMORPG od twórców Playerunknown's Battlegrounds - wiadomość - 2017-11-09
Jedną z atrakcji Ascent: Infinite Realm będą podniebne walki.
Ascent: Infinite Realm w skrócie:
  • MMORPG od studia Bluehole;
  • gra na komputery osobiste;
  • pierwsze beta-testy odbędą się w 2018 roku;
  • produkcja połączy steampunk z fantastyką.

Studio Bluehole, o którym w ostatnich miesiącach jest bardzo głośno za sprawą Playerunknown's Battlegrounds, zapowiedziało swój kolejny projekt – Ascent: Infinite Realm. Będzie to MMORPG na komputery osobiste, w którym trafimy do niecodziennego, otwartego świata, łączącego elementy steampunku z fantasy. W krainie tej przeplatać będzie się właściwie wszystko – od naziemnych mechów, przez latające maszyny, skończywszy na smokach i magii.

Gracze wcielają się w śmiałków pragnących eksplorować ten dziwny świat w poszukiwaniu nowego domu. Oczywiście po drodze czekać ma na nas niezliczona ilość przygód i atrakcji. Główną będzie najprawdopodobniej latanie. Deweloperzy zamierzają oddać do naszej dyspozycji rozmaite środki transportu lotniczego, w tym statki, swego rodzaju szybowce czy potężne gady. Wszystko to przyda się nie tylko podczas podróżowania, ale także w trakcie wielkich potyczek frakcji (Realm vs Realm). Co ciekawe, naszych kolegów walczących w przestworzach będzie można wspomagać z ziemi, wykorzystując chociażby wspomniane już mechy czy artylerię przeciwlotniczą.

Jeżeli chodzi o dostępne bronie, to i w tym przypadku możemy liczyć na sporą różnorodność. Obiecano m.in. armaty, miny, miecze, rzucanie zaklęć itd. Na powyższym zwiastunie możecie też zobaczyć szereg innych elementów – od stawiania budowli i sadzenia roślin, przez dostosowywanie wyglądu zwierząt, aż po… toczenie się w dół zbocza w beczce. Wygląda na to, że będzie to bardzo rozbudowana produkcja, oferująca dodatkowo całkiem przyjemną oprawę graficzną.

Latająca łódź ze skrzydłami? W Ascent: Infinite Realm wszystko jest możliwe. - Ascent: Infinite Realm to nowe MMORPG od twórców Playerunknown's Battlegrounds - wiadomość - 2017-11-09
Latająca łódź ze skrzydłami? W Ascent: Infinite Realm wszystko jest możliwe.

Pierwsze beta-testy odbędą się w przyszłym roku – nie podano dokładnego terminu, ale mowa o pierwszym półroczu. Gra ukaże się w Europie i na początku będzie dostępna w trzech wersjach językowych – angielskiej, niemieckiej oraz francuskiej.

Na koniec jeszcze kilka słów wyjaśnienia na temat samego dewelopera. Za grę, jak wspomniałem wcześniej, odpowiada studio Bluehole, ale fani Playerunknown's Battlegrounds nie muszą się martwić o ten tytuł, gdyż popularne battle royale od niedawna rozwijane jest przez dedykowany mu zespół PUBG Corp. Ascent: Infinite Realm tworzy więc inna ekipa. Natomiast wydawcą produkcji została firma Kakao Games.