Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Apocalypse Cow (PC)
OkładkaApocalypse Cow (PC)

Apocalypse Cow

Zręcznościowa platformówka 2D, w której wcielamy się w dziewczynkę potrafiącą zatrzymywać na chwilę czas. Umiejętność tę wykorzystujemy podczas omijania pułapek i w trakcie walki.

Akcji | platformówki | 2D | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Apocalypse Cow Premiera

2023

PC XONE

producent: Monsters wydawca: Monsters Strona oficjalna

Apocalypse Cow to rozbudowana platformówka od studia Monsters, która ukazała się na platformie PC i XONE. Deweloperzy starali się połączyć klasyczną produkcję tego typu z szaloną akcją oraz narracją w stylu serii BioShock.

Fabuła

Akcja rozgrywa się w świecie CandyWorld, który niegdyś mógł się szczycić spokojem i szczęściem, ale obecnie jest bardzo niebezpiecznym miejscem. Gracze poznają losy małej dziewczynki o imieniu Penny, która postanowiła odnaleźć robota jej przyjaciela.

Mechanika

Tytuł opisywany jest przez samych twórców mianem platformówki typu „jump and gun”. Zabawa skupia się przede wszystkim na przemierzaniu lokacji, w których znajdują się rozmaite niebezpieczeństwa oraz przeciwnicy. W odróżnieniu od podobnych gier, np. Broforce, rozgrywka nie opiera się tylko na strzelaniu. Deweloperzy oddali do naszej dyspozycji sporo możliwości, pozwalających dostosować styl gry do siebie. Nasza podopieczna potrafi spowalniać czas, co przydaje się podczas unikania pułapek i w samej walce. Mimo wszystko wymaga to jednak dużej zręczności. Mniej sprawni gracze nie znajdują się jednak na straconej pozycji, gdyż podczas walki mogą pomóc sobie, wykorzystując elementy otoczenia, np. przesuwając kolczaste bloki, uruchamiając pułapki lub strzelając w wybuchające beczki. Rozgrywka została zaprojektowana w ten sposób, by była wymagająca, ale sprawiedliwa. Gracz nigdy nie czuje, że go oszukano, a porażka jest wynikiem popełnionego błędu.

Tryby gry

W Apocalypse Cow możemy grać samemu lub przejść całą kampanię w ramach lokalnego co-opa dla dwóch osób. Ponadto podczas zabawy odblokowujemy tryb Speed Runner, a dodatkowo dostępne są dwa poziomy trudności – hardkorowy Default i łatwiejszy Granny Mode.

Kwestie techniczne

Apocalypse Cow posiada przykuwającą oko stylistykę. Gra prezentuje się ładnie i efektownie, a dodatkowo ma swój unikalny klimat łączący elementy komedii, z nieustającą akcją.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Apocalypse Cow: 16+

Apocalypse Cow Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E5200 2.5 GHz / AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP
PC
XONE