Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Anno 1503: Treasures, Monsters and Pirates (PC)

Anno 1503: Treasures, Monsters and Pirates PC

Treasures, Monsters and Pirates to oficjalny dodatek do gry Anno 1503: The New World, który wszystkim entuzjastom pierwowzoru ma do zaoferowania zarówno zupełnie nowe wyzwania, jak i rozwinięcie starych pomysłów.

To jest dodatek do gry Anno 1503: The New World.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | widok izometryczny | kolonizacyjne | multiplayer | budowa miasta

PC Windows
Okładka Anno 1503: Treasures, Monsters and Pirates (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25maja2004

Treasures, Monsters and Pirates to oficjalny dodatek do gry Anno 1503: The New World, który wszystkim entuzjastom pierwowzoru ma do zaoferowania zarówno zupełnie nowe wyzwania, jak i rozwinięcie starych pomysłów. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na potęgę rozszerzenia są trzy możliwości kontynuacji gry, oraz 12 ekscytujących misji dla jednego gracza, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności. Oprócz tego, autorzy zaimplementowali premierowy scenariusz bitewny, który pomoże ludziom nie mającym większego pojęcia o regułach Anno 1503, szybko zaznajomić się ze sposobem osiągania zakładanych w trakcie rozgrywki celów.

Rozszerzenie zawiera także kilka mniejszych, ale równie istotnych dla weteranów Anno 1503 ulepszeń:

  • Możliwość dokonywania abordażu statków przeciwnika.
  • Przejrzysty ekran ze statystykami, który szczegółowo obrazuje status ekonomiczny miast.
  • Rozwinięcie elementów graficznych: nowe, ozdobne parki i ogrody, dziesięć projektów domostw i premierowe zwierzęta, np. niedźwiedzie i goryle.
  • Więcej przeciwników, wśród których znajdują się pająki, krokodyle, czy rabusie.
  • Udoskonalone możliwości konstrukcji budynków, np. tworzenie magazynów o dowolnej wielkości, w zależności od naszego widzimisię.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Gry podobne do Anno 1503: Treasures, Monsters and Pirates

Klasyfikacja PEGI Anno 1503: Treasures, Monsters and Pirates

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Anno 1503: Treasures, Monsters and Pirates

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, 16 MB akcelerator 3D, 960 MB HDD

Anno 1701 już w Europie
Anno 1701 już w Europie

wiadomość30 października 2006

Pisaliśmy niedawno o tym, że Anno 1701, nowa odsłona bestsellerowej serii gier strategicznych trafiła do tłoczni i niedługo będzie dostępna w sprzedaży. Obecnie możemy poinformować, że produkcja znalazła się już w europejskich sklepach. Amerykanie na swoją wersję będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Znamy nazwę kolejnej części z cyklu Anno - zapowiedziano Anno 1701

wiadomość9 maja 2005

Firma Sunflowers poinformowała, iż oficjalny tytuł trzeciej części znakomitej serii gier Anno, to Anno 1701. Jednocześnie potwierdzono wcześniejsze spekulacje dotyczące terminu premiery gry - ukaże się ona pod koniec przyszłego roku.

Jak się miewa trzecia część serii Anno?
Jak się miewa trzecia część serii Anno?

wiadomość21 lutego 2005

Autorzy gry RTS o nazwie No Man’s Land: Fight for Your Rights!, czyli pracownicy niemieckiej firmy Related Designs, tworzą teraz nową pozycję PeCetową, będącą kontynuacją Anno 1602: Creation of New World i Anno 1503: The New World. Dysponujemy garścią świeżych informacji tekstowo-graficznych na ten temat i chcielibyśmy się nią podzielić z Szanownymi Czytelnikami.

Nadciąga trzecia część serii Anno
Nadciąga trzecia część serii Anno

wiadomość31 sierpnia 2004

Cykl popularnych gier strategicznych Anno (dotychczas ukazało się Anno 1602 i Anno 1503) już niedługo zostanie powiększony o kolejną pozycję, której roboczy tytuł brzmi „Anno 3”; nazwa spoglądając na poprzednie odsłony serii z pewnością jednak ulegnie jeszcze zmianie. Opublikowano już pierwsze screeny z nowego projektu, zdążono też pochwalić się czego to nie będzie w nadchodzącym hicie, a także podać przybliżoną datę premiery.