Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka All-Pro Football 2K8 (X360)

All-Pro Football 2K8

Symulacja footballu amerykańskiego. Gra wyróżnia się możliwością przejęcia kontroli nad drużyną składającą się z największych sław tego sportu. Bardzo rozbudowany jest także multiplayer.

Sportowe | futbol amerykański

Okładka All-Pro Football 2K8 (X360)

data premiery gry:

16lip2007

PS3 X360

All-Pro Football 2K8 jest grą o tematyce sportowej, oferującą możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w footballu amerykańskim. Opisywany produkt nie posiada niestety pełnej licencji najpopularniejszej ligi tego sportu, czyli NFL-a. Dzieje się tak dlatego, iż wyłączność na wydawanie takich właśnie produktów zapewnił sobie koncern Electronic Arts. Firma 2K Sports, producent All-Pro Football 2K8, obrał więc nieco inną taktykę. Podstawowym atutem omawianej gry jest bowiem możliwość stworzenia własnej, nieoficjalnej drużyny, składającej się z wybranych sław tego sportu.

Z tak przygotowaną ekipą możemy przystąpić do rozgrywek, wzorowanych na tych z prawdziwej ligi. Za opracowanie All-Pro Football 2K8 odpowiedzialne jest studio developerskie Visual Concepts. Firma ta na zlecenie 2K Sports zajęła się także przygotowaniem wielu innych tytułów o tematyce sportowej, między innymi NBA 2K8, czy College Hoops 2K8. All-Pro Football 2K8 powstał z myślą o posiadaczach dwóch różnych platform sprzętowych – PlayStation 3 oraz Xboxów 360. Obie wersje prezentują zbliżony poziom jakości oprawy audiowizualnej. Edycja przeznaczona na konsolę firmy Sony wyróżnia się lepszym multiplayerem online, dla 14 (zamiast ośmiu na X360) graczy.

W opisywanej produkcji możemy wybierać pomiędzy 240 różnymi sławami footballu amerykańskiego. Są to między innymi tacy zawodnicy jak Joe Montana, Reggie White, czy Dick Butkus. Ponadto niektóre z tych osób obdarzone zostały specyficznymi zachowaniami, z których najbardziej zasłynęły w latach swojej chwały. Wszyscy zawodnicy są z kolei opisani określonymi atrybutami, zastępującymi znane z poprzednich edycji serii klasyczne rodzaje współczynników. Przygotowaną przez siebie drużynę możemy wystawić do rozgrywek. Nic nie stoi też na przeszkodzie żeby utworzyć kilku zawodników od podstaw. Gracz może ponadto modyfikować pozornie mniej istotne kwestie, jak na przykład wygląd flagi drużyny czy strojów zawodników. Producent zadbał też oczywiście o bardzo rozbudowane opcje zarządzania wchodzącymi w skład ekipy osobami, czy dokonywania zmian taktycznych.

Oprócz przystępowania do pełnoprawnych rozgrywek ligowych możemy także urządzić pojedyncze zawody, bądź też oddzielnie potrenować. Sterowanie zostało nieznacznie poprawione, między innymi poprzez przyporządkowanie nowych opcji do gałek analogowych. Oprawa wizualna All-Pro Football 2K8 prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Na warstwę dźwiękową składają się zarówno odgłosy widowni, jak i profesjonalny komentarz. Nie zabrakło także soundtracku, przygotowanego z udziałem takich wykonawców jak DJ Faust, Clutch, Natural Self, Deftones, Dead Prez, Rush, czy Rakim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do All-Pro Football 2K8

Wymagania wiekowe All-Pro Football 2K8

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe All-Pro Football 2K8

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

All-Pro Football 2K8 w „złocie”
All-Pro Football 2K8 w „złocie”

wiadomość11 lipca 2007

Studio 2K Sports ogłosiło, że przygotowywana przez nie gra o nazwie All-Pro Football 2K8 osiągnęła właśnie status „gold”. Oznacza to, że prace nad traktującą o futbolu amerykańskim pozycją zostały definitywnie zakończone i po odwiedzeniu tłoczni produkcja ta będzie gotowa, by zadebiutować na zachodnim rynku.

Legendy amerykańskiego futbolu w All-Pro Football 2K8

wiadomość27 kwietnia 2007

Jak powszechnie wiadomo, pełną licencję NFL ściska w dłoniach EA Sports. Sytuacja ta uniemożliwia 2K Sports używania zawodników i drużyn grających aktualnie w lidze, jednak producent wpadł na inny pomysł. W swoim dziele wykorzysta legendy amerykańskiego futbolu.

PS3
X360