Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDWP
Okładka Age of Civilizations (AND)
OkładkaAge of Civilizations (AND)

Age of Civilizations

Age of History

Strategia turowa, w której prowadzimy wybraną cywilizację do dominacji nad światem. Rozgrywka w Age of Civilizaitons polega na toczeniu wojen i podbijaniu kolejnych prowincji oraz obronie już posiadanych terenów, a także na zawieraniu sojuszy z innymi państwami.

Strategiczne | turowe | 2D | polskie | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Civilizations Premiera

23wrz2014

AND

31maj2015

WP

producent: Łukasz Jakowski wydawca: Łukasz Jakowski

Age of Civilizations to strategia turowa, w której zadaniem gracza jest uzyskanie dominacji nad światem. Produkcja została opracowana przez niezależnego polskiego dewelopera Łukasza Jakowskiego.

Mechanika

Rozgrywka w Age of Civilizations toczy się w trybie turowym na mapie politycznej świata. Podczas gdy w wersji na urządzenia mobilne z systemem Windows Phone tytuł oddaje nam do dyspozycji wyłącznie Ziemię podzieloną na trzysta czterdzieści dwie prowincje, edycja wydana na smartfony i tablety z systemem Android zawiera również planetę Kepler-22b, składającą się z czterystu czterech prowincji.

Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej ze stu dziewięćdziesięciu trzech cywilizacji, po czym wstępujemy na trudną drogę podboju. By odnieść sukces, zwiększamy potencjał armii i prowadzimy działania wojenne, zdobywając kolejne prowincje oraz broniąc już posiadanych. W obrębie tych ostatnich możemy wznosić fortyfikacje zwiększające ich możliwości defensywne, wieże widokowe odsłaniające mgłę wojny w sąsiednich sektorach czy porty pozwalające na wysyłanie jednostek na morze. Poza tym ważną rolę odgrywa dyplomacja – poza wypowiadaniem wojny, możemy zawierać sojusze z pozostałymi cywilizacjami, a także podpisywać pakty o nieagresji.

Tryby gry

Na Age of Civilizations składa się szereg scenariuszy pozwalających bawić się w wybranym okresie historycznym – do wyboru otrzymujemy między innymi współczesny świat, a także mapy z okresu I oraz II wojny światowej. Poza tym nowicjusze mogą skorzystać z wbudowanego samouczka przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki.

Kwestie techniczne

Age of Civilizations posiada prostą, dwuwymiarową grafikę budzącą skojarzenia z pierwszymi częściami serii Europa Universalis i Hearts of Iron.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Age of Civilizations: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
WP