Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDWP
Okładka Age of Civilizations (AND)

Age of Civilizations

Strategia turowa, w której prowadzimy wybraną cywilizację do dominacji nad światem. Rozgrywka w Age of Civilizaitons polega na toczeniu wojen i podbijaniu kolejnych prowincji oraz obronie już posiadanych terenów, a także na zawieraniu sojuszy z innymi państwami.

Strategiczne | turowe | 2D | polskie | strategiczne wojenne

Okładka Age of Civilizations (AND)

producent: Łukasz Jakowski

data premiery gry:

23wrz2014

AND

31maj2015

WP

Age of Civilizations to strategia turowa, w której zadaniem gracza jest uzyskanie dominacji nad światem. Produkcja została opracowana przez niezależnego polskiego dewelopera Łukasza Jakowskiego.

Mechanika

Rozgrywka w Age of Civilizations toczy się w trybie turowym na mapie politycznej świata. Podczas gdy w wersji na urządzenia mobilne z systemem Windows Phone tytuł oddaje nam do dyspozycji wyłącznie Ziemię podzieloną na trzysta czterdzieści dwie prowincje, edycja wydana na smartfony i tablety z systemem Android zawiera również planetę Kepler-22b, składającą się z czterystu czterech prowincji.

Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej ze stu dziewięćdziesięciu trzech cywilizacji, po czym wstępujemy na trudną drogę podboju. By odnieść sukces, zwiększamy potencjał armii i prowadzimy działania wojenne, zdobywając kolejne prowincje oraz broniąc już posiadanych. W obrębie tych ostatnich możemy wznosić fortyfikacje zwiększające ich możliwości defensywne, wieże widokowe odsłaniające mgłę wojny w sąsiednich sektorach czy porty pozwalające na wysyłanie jednostek na morze. Poza tym ważną rolę odgrywa dyplomacja – poza wypowiadaniem wojny, możemy zawierać sojusze z pozostałymi cywilizacjami, a także podpisywać pakty o nieagresji.

Tryby gry

Na Age of Civilizations składa się szereg scenariuszy pozwalających bawić się w wybranym okresie historycznym – do wyboru otrzymujemy między innymi współczesny świat, a także mapy z okresu I oraz II wojny światowej. Poza tym nowicjusze mogą skorzystać z wbudowanego samouczka przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki.

Kwestie techniczne

Age of Civilizations posiada prostą, dwuwymiarową grafikę budzącą skojarzenia z pierwszymi częściami serii Europa Universalis i Hearts of Iron.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Age of Civilizations

odpowiednia dla każdego wieku

AND
WP