Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Age of Civilizations II (PC)

Age of Civilizations II

Druga odsłona cyklu strategii turowych rozwijanego przez polskiego dewelopera – Łukasza Jakowskiego. W Age of Civilizations II gracze przejmują kontrolę nad jedną z tytułowych cywilizacji, którą prowadzą do dominacji nad światem.

Strategiczne | turowe | polskie | strategiczne wojenne | indie

Okładka Age of Civilizations II (PC)

data premiery gry:

21lis2018

PC

10gru2018

AND

27maj2019

iOS

Age of Civilizations II to druga część serii strategii turowych, za której opracowaniem stoi niezależny polski deweloper – Łukasz Jakowski. Produkcja pozwala nam przejąć kontrolę nad wybraną cywilizacją i poprowadzić ją do dominacji nad całym światem.

Mechanika

Podobnie jak w pierwszej części serii, w Age of Civilizations II rozgrywka toczy się na mapie politycznej świata, na której każdy kraj został podzielony na niewielkie prowincje. W trakcie zabawy gracze śledzą losy całej ludzkości, wpływając na jej dzieje w kolejnych erach.

By podporządkować sobie pozostałe cywilizacje, musimy nie tylko wystawić możliwie najliczniejszą armię i podbijać kolejne terytoria o zróżnicowanej topografii terenu, lecz także bronić już posiadanych prowincji (przy pomocy wojska lub wznoszonych w ich obrębie struktur defensywnych) oraz dbać o zaplecze ekonomiczne i przemysłowe swojego stopniowo rosnącego imperium.

Ważną rolę odgrywa również dyplomacja – pozostałym nacjom możemy wypowiadać wojny albo zawierać z nimi mniej lub bardziej trwałe przymierza (nazwy nadawane sojuszom są dobierane losowo przez grę). Sprawę komplikuje fakt, że jeśli powinie nam się noga, nie tylko stajemy się łatwiejszym celem do ataku z zewnątrz, lecz także zwiększamy ryzyko wybuchu rewolucji w naszym państwie.

Tryby gry

Age of Civilizations II pozwala zarówno na rozegranie kampanii w pojedynkę, jak i na zabawę w towarzystwie innych graczy, w ramach tak zwanego gorącego krzesła. Poza tym w grze znalazło się miejsce na rozbudowany edytor umożliwiający tworzenie własnych map i scenariuszy.

Kwestie techniczne

Prosta, dwuwymiarowa grafika gry Age of Civilizations II przywodzi na myśl pierwsze części serii Europa Universalis oraz Hearts of Iron.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 258 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,99 PLN

Wymagania wiekowe Age of Civilizations II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Age of Civilizations II

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Pentium 4 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 420 MB HDD, Windows XP/Vista/7
Minimalne: Intel Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 380 MB HDD, Windows XP/Vista/7

PC
AND
iOS