Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitch
Okładka Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp (Switch)
OkładkaAdvance Wars 1+2: Re-Boot Camp (Switch)

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp Switch

Remake dwóch pierwszych części popularnego cyklu strategii turowych, zapoczątkowanego na konsoli Game Boy Advance. W Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp otrzymujemy dwie kampanie fabularne oraz tryb multiplayer dla maksymalnie czterech graczy.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | strategiczne wojenne | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp Premiera Switch

3grudnia202169dni

Nintendo eShop

3grudnia2021

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Into the Breach

Wargroove

Fire Emblem: Three Houses

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp to strategia turowa stanowiąca remake dwóch pierwszych odsłon cyklu Advance Wars, zapoczątkowanego na platformie Game Boy Advance w 2001 roku. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Nintendo.

Fabuła

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp przenosi nas w sam środek wojny pomiędzy czterema nacjami: Orange Star, Blue Moon, Yellow Comet oraz Green Earth. W trakcie zabawy wcielamy się w tak zwanych doradców taktycznych tej pierwszej, którzy de facto zajmują się dowodzeniem wojskami. Z czasem okazuje się, że prawdziwym wrogiem wszystkich frakcji jest tajemnicza, złowroga armia Black Hole, próbująca podbić terytoria należące do pozostałych. Zwaśnionym ugrupowaniom nie pozostaje nic innego, jak zawiązać sojusz, którego celem będzie ostateczne pokonanie Black Hole i stojącego na jej czele Sturma.

Mechanika

W Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp rozgrywka toczy się w trybie turowym, na prezentowanych z lotu ptaka mapach pokrytych siatką kwadratowych pól. W trakcie zabawy wystawiamy i prowadzimy do zwycięstwa możliwie największą i najbardziej zróżnicowaną armię. Choć w wielu przypadkach wygraną przynosi nam eliminacja wszystkich sił nieprzyjaciela bądź zajęcie jego kwatery głównej, nie brakuje tu misji, w których na realizację czekają inne cele.

Autorzy oddają nam do dyspozycji różnorodne jednostki lądowe, wodne i powietrzne, zróżnicowane pod kątem siły ataku, zasięgu i pola widzenia. Mowa między innymi o lekkiej piechocie, czołgach i pojazdach transportowych, a także śmigłowcach i samolotach, okrętach oraz łodziach podwodnych. Należy przy tym pamiętać, że na skuteczność jednostek lądowych wpływają warunki pogodowe oraz ukształtowanie terenu (a także między innymi gęstość zabudowy na danym terytorium). Poza tym każda z nich jest skuteczna w walce z określonymi rodzajami wrogich wojsk i posiada własny zestaw mocnych oraz słabych stron. W walce możemy wykorzystać również specjalne zdolności naszej postaci, tak zwane CO Powers, które są dostępne po naładowaniu specjalnego wskaźnika. Zapewniają one rozmaite buffy naszym podkomendnym oraz pozwalają nakładać różnorodne debuffy na wrogie jednostki.

W przypadku pojazdów i maszyn warto również zwracać uwagę na ich zapas paliwa – opróżnienie baku w jednostce lądowej uniemożliwia jej poruszanie się, a w powietrznej czy wodnej powoduje jej zniszczenie. To samo tyczy się amunicji, której zasób dla poszczególnych jednostek jest ograniczony; po jego wyczerpaniu nie pozostaje nam nic innego, jak uzupełnienie zapasów.

Tryby gry

Filarem gry Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp jest rozbudowana kampania fabularna. Oprócz tego na sprawdzenie czeka tu złożony tryb multiplayer, w którym maksymalnie czwórka graczy może walczyć o zwycięstwo.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzorów z Game Boya Advance, Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp wyróżnia się za sprawą trójwymiarowej grafiki opracowanej od zera. Całość utrzymano w przejrzystej, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp: Odpowiednia dla każdego wieku.