Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Achron (PC)

Achron PC

Achron jest nietypową strategią czasu rzeczywistego w klimatach science-fiction. Dzięki wykorzystaniu chronoenergii gracz może kontrolować swoje jednostki w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Strategiczne | science fiction | RTS

PC Windows
Okładka Achron (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29sierpnia2011

Achron należy do gatunku strategii czasu rzeczywistego. Fabuła osadzona jest w dalekiej przyszłości, kiedy ludzie zaczęli badać system planetarny Remnant. Z czasem osiedlono się na trzech globach i odkryto ruiny cywilizacji sprzed dziesiątek tysięcy lat. Liczne badania nad znaleziskami przyczyniły się do wynalezienia teleportacji – milowego kroku w rozwoju ludzkości. Ośrodki człowieka sukcesywnie rozbudowywano na kolejnych planetach jednocześnie szukając obcych form życia. Niespodziewany atak zaawansowanych technologicznie adwersarzy zdziesiątkował kolonie człowieka, a ostatni ocalali teleportowali się na nieznany teren.

Gracz przejmuje kontrolę nad ostatnimi kolonistami i ma za zadanie odkryć tajemnicę stojącą za inwazją obcych. Otrzymuje przy tym dostęp do technologii manipulacji czasem. Dowodzone jednostki mogą więc być teleportowane w przyszłość i przeszłość. Tym sposobem jesteśmy w stanie spojrzeć w przód i przygotować się na atak wroga, bądź też przegrana przed chwilą potyczka może być cofnięta i rozegrana ponownie. Dysponujemy też bronią (chronobomba), która poza spustoszeniem fizycznym może wysłać dany obiekt w niekorzystny moment na linii zdarzeń. Rozbudowany system zasad i zależności rządzących „czasem” w Achronie przekłada się na ciekawą strategiczną rozgrywkę.

Poza opisanym powyżej systemem przemieszczania się w czasie Achron oferuje też wszystkie elementy typowe dla gatunku RTS. Znajdziemy tu zatem opcje rozbudowy bazy, pozyskiwania surowców i produkcji armii składających się z różnorodnych jednostek. Nie zapomniano również o rozbudowanym trybie potyczek wieloosobowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 3.0 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Achron

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Achron

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.66 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Zapowiedziano Achron - RTS-a z funkcją kontroli czasu

wiadomość28 marca 2009

Achron – nie mylić z legendarnym Archonem – ma być grą, dzięki której na nowo odkryjemy gatunek strategii czasu rzeczywistego. Według twórców ze studia Hazardous Software dokona tego przede wszystkim poprzez wykorzystanie zaawansowanej funkcji podróży w czasie.