Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Achron (PC)
OkładkaAchron (PC)

Achron PC

Achron jest nietypową strategią czasu rzeczywistego w klimatach science-fiction. Dzięki wykorzystaniu chronoenergii gracz może kontrolować swoje jednostki w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Strategiczne | science fiction | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Achron Premiera PC

29sierpnia2011

producent: Hazardous Software Inc. wydawca: Hazardous Software Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Achron należy do gatunku strategii czasu rzeczywistego. Fabuła osadzona jest w dalekiej przyszłości, kiedy ludzie zaczęli badać system planetarny Remnant. Z czasem osiedlono się na trzech globach i odkryto ruiny cywilizacji sprzed dziesiątek tysięcy lat. Liczne badania nad znaleziskami przyczyniły się do wynalezienia teleportacji – milowego kroku w rozwoju ludzkości. Ośrodki człowieka sukcesywnie rozbudowywano na kolejnych planetach jednocześnie szukając obcych form życia. Niespodziewany atak zaawansowanych technologicznie adwersarzy zdziesiątkował kolonie człowieka, a ostatni ocalali teleportowali się na nieznany teren.

Gracz przejmuje kontrolę nad ostatnimi kolonistami i ma za zadanie odkryć tajemnicę stojącą za inwazją obcych. Otrzymuje przy tym dostęp do technologii manipulacji czasem. Dowodzone jednostki mogą więc być teleportowane w przyszłość i przeszłość. Tym sposobem jesteśmy w stanie spojrzeć w przód i przygotować się na atak wroga, bądź też przegrana przed chwilą potyczka może być cofnięta i rozegrana ponownie. Dysponujemy też bronią (chronobomba), która poza spustoszeniem fizycznym może wysłać dany obiekt w niekorzystny moment na linii zdarzeń. Rozbudowany system zasad i zależności rządzących „czasem” w Achronie przekłada się na ciekawą strategiczną rozgrywkę.

Poza opisanym powyżej systemem przemieszczania się w czasie Achron oferuje też wszystkie elementy typowe dla gatunku RTS. Znajdziemy tu zatem opcje rozbudowy bazy, pozyskiwania surowców i produkcji armii składających się z różnorodnych jednostek. Nie zapomniano również o rozbudowanym trybie potyczek wieloosobowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 3.0 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Achron: Odpowiednia dla każdego wieku.

Achron Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7