Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka A City Sleeps (PC)

A City Sleeps PC

Unikalna dwuwymiarowa zręcznościówka twórców serii Rock Band, nawiązująca do klasyki automatowych strzelanin „bullet hell”. Wcielając się w postać członkini prastarego klanu, wnikamy w sny ludzi i eliminujemy zamieszkujące je demony.

Akcji | 2D | muzyczne | indie | shoot 'em up | side-scroll | strzelanki

PC Windows
Okładka A City Sleeps (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16października2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A City Sleeps to oryginalny dwuwymiarowy twin-stick shooter, należący do oldskulowego podgatunku strzelanin „bullet hell”, w których niemal cały ekran gry wypełniony jest miotanymi przez przeciwników pociskami. Rozgrywka przypomina nieco takie klasyki gatunku, jak Ikaruga czy Geometry Wars z tą różnicą, że w przypadku A City Sleeps zabawa odbywa się w rytm pulsującej muzyki. Nic w tym dziwnego, gdyż za powstaniem gry kryje się ekipa studia Harmonix, znana głównie za sprawą muzycznych serii Dance Central i Rock Band.

W grze wcielamy się w postać niejakiej Poe – najmłodszej przedstawicielki prastarego klanu The Silk, czyli tzw. sennych egzorcystów. Posiadła ona nietypową umiejętność wkradania się w ludzkie sny i wyganiania zamieszkujących je demonów. Akcja przenosi nas do fikcyjnego miasta SanLo, którego mieszkańcy popadli w tajemniczy letarg i tylko Poe może uwolnić ich od niekończących się sennych koszmarów. Uzbrojona w swój legendarny miecz, bohaterka wyrusza, by z pomocą zaprzyjaźnionych duchów o różnych umiejętnościach oczyścić sny mieszkańców i odkryć mroczną tajemnicę miasta.

Rozgrywka stanowi swoisty hołd złożony klasycznym automatowym strzelaninom i sprowadza się do unikania kolejnych fal lecących w naszą stronę pocisków oraz eliminowania miotających je przeciwników. Prosty i schematyczny gameplay urozmaicono jednak dzięki wykorzystaniu specjalnych umiejętności towarzyszących nam duchów, które odkrywamy stopniowo w miarę postępów w grze. Pozwalają one m.in. na używanie w walce elementów otoczenia, leczenie, wzmocnienie siły ognia czy zamrażanie przeciwników. Stosowanie różnych taktyk i kombinacji mocy pozwala dopasować każdą rozgrywkę do własnego stylu gry i uczynić ją jeszcze bardziej wymagającą, co przekłada się m.in. na stopień trudności oraz ilość zdobywanych punktów.

Cechą charakterystyczną gry jest ścisłe zsynchronizowanie akcji i niemal wszystkich rozgrywających się na ekranie wydarzeń z pulsującym rytmem towarzyszącej nam oryginalnej muzyki. To ona determinuje tempo rozgrywki i pozwala wyczuć właściwy moment na oddanie strzału. To także w jej rytm pojawiają się kolejni wrogowie oraz fale śmiercionośnych pocisków. Całości dopełnia wyjątkowo charakterystyczna oprawa graficzna, wykorzystująca pastelowe barwy oraz stylistykę ulicznego graffiti.

A City Sleeps przeznaczone jest wyłącznie dla jednego gracza, ale twórcy przewidzieli możliwość rywalizacji z innymi osobami dzięki specjalnym internetowym rankingom, uwzględniającym wyniki poszczególnych graczy. Ze względu na specyfikę rozgrywki, do zabawy mocno rekomendowane jest użycie kontrolera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do A City Sleeps

Wymagania wiekowe A City Sleeps

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A City Sleeps

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • Windows 7/8
Wieści ze świata (Metal Slug 3, Shadow Warrior, A City Sleeps) 29/8/14
Wieści ze świata (Metal Slug 3, Shadow Warrior, A City Sleeps) 29/8/14

wiadomość29 sierpnia 2014

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi Metal Slug 3 na konsole z rodziny PlayStation, obsuwie nextgenowego Shadow Warrior, oraz nowej grze muzycznej twórców serii Guitar Hero i Rock Band. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.