Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka 7,62 High Calibre (PC)
Okładka7,62 High Calibre (PC)

7,62 High Calibre PC

7.62 mm

Taktyczna gra akcji, w której ważną rolę pełnią elementy cRPG. Produkcja ta jest sequelem pozycji, znanej w Polsce pod tytułem Brygada E5: New Jagged Union. Całość stanowi gratkę dla fanów Jagged Alliance i podobnych gier.

Strategiczne | współczesne konflikty | taktyczne | elementy RPG

7,62 High Calibre Premiera PC

24sierpnia2007

pudełko PL

18września2009

producent: Apeiron wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

7.62 to gra taktyczna z elementami gatunku cRPG. Niniejszy produkt nawiązuje charakterem oferowanej zabawy do takich hitów, jak pozycje spod znaku X-COM, Jagged Alliance i Silent Storm. Mamy tu właściwie do czynienia z rozwinięciem pomysłów, zaserwowanych przez rosyjskich developerów z firmy Aperion w produkcie, znanym w Polsce pod tytułem Brygada E5: New Jagged Union.

Warstwa fabularna przedstawia nam historię profesjonalnego dowódcy oddziału najemników, mającego schwytać pewnego rosyjskiego kapitalistę. Cel jest winien swoim kontrahentom całkiem sporą sumę pieniędzy, ale wcale nie zamierza zwrócić długu i ukrywa się przed wierzycielami w fikcyjnym państwie o nazwie Algeira. Jest to typowa bananowa republika, położona w Ameryce Południowej i rządzona dyktatorską ręką generała imieniem Alvaro Defensa. Permanentnie z przywódcą tym walczą jednak rebelianci, powiązani z Narodowym Frontem Demokratycznym. Z ową rewolucyjną organizacją, kierowaną przez generała Tormensa, można było zetknąć się zresztą już w Brygadzie E5.

Autorzy gwarantują nam co najmniej czterdzieści godzin wyśmienitej zabawy, podczas której kontrolujemy grupę wiernych towarzyszy broni w rozmaitych misjach. Musimy umiejętnie lawirować pomiędzy zleceniodawcami, aby osiągnąć możliwie największe korzyści i zbliżyć się ostatecznie do głównego celu rozgrywki. Do naszego oddziału możemy dołączyć najemników z grupy blisko trzydziestu osób o zróżnicowanych umiejętnościach, życiorysach etc. Jeśli chodzi natomiast o broń, to wirtualny arsenał obejmuje grubo ponad sto rodzajów śmiercionośnych narzędzi, podatnych rzecz jasna na modyfikowanie.

System walki opiera się przede wszystkim na tzw. inteligentnej pauzie, więc akcja ulega zawsze zatrzymaniu w związku z istotnymi wydarzeniami na polu bitwy (np. dostrzeżenie przeciwnika). Każde starcie podzielone jest na tury, więc nic nie zmieniło się od premiery Brygady E5: New Jagged Union. Developerzy ulepszyli jednakże algorytmy Sztucznej Inteligencji, a także trójwymiarową oprawę graficzną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

7,62 High Calibre cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI 7,62 High Calibre

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

7,62 High Calibre Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP