Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Corpse Party - seria gier

Corpse Party 2: Dead Patient
Corpse Party 2: Dead Patient

Przygodowe 23 października 2019

Epizodyczny japoński horror, w którym zwiedzamy zakamarki spowitego mrokiem szpitala, gdzie kryją się zombie, duchy i inne potwory. Akcja Corpse Party 2: Dead Patient rozgrywa się po wydarzeniach z poprzedniej odsłony – Corpse Party: Blood Drive.

PC

Corpse Party: Blood Drive
Corpse Party: Blood Drive

Przygodowe 24 lipca 2014

Kolejna odsłona rozwijanej przez studio 5pb. serii japońskich survival horrorów, zrealizowanych w konwencji visual novel. Akcja Corpse Party: Blood Drive toczy się po wydarzeniach z Book of Shadows i koncentruje na losach jednej z jej bohaterek, Ayumi Shinozaki. Nowa przygoda dziewczyny zaczyna się w chwili odwiedzin ciotki, która informuje ją, że rodzina od wieków strzeże tajemniczej Księgi Cieni, która w nieodpowiednich rękach może doprowadzić świat do zguby. Artefakt znajduje się ponoć w dawnej rezydencji jej krewnych, a nasza protagonistka wyrusza, aby go odnaleźć. Pod względem mechaniki, produkcja łączy w sobie rozwiązania znane z poprzednich części serii. Całość obserwujemy z perspektywy izometrycznej, a zabawa opiera się na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek i podejmowaniu decyzji, wpływających na bieg fabuły. Przesiadka serii na nową generację handhelda Sony zaowocowała znacznie lepszą oprawą graficzną, utrzymaną jednak w dalszym ciągu w konwencji mangi i anime.

PCSwitchANDiOSPSV

Corpse Party: Book of Shadows
Corpse Party: Book of Shadows

Przygodowe 9 stycznia 2011

Kontynuacja gry japońskiego studia 5pb. z 2010 roku, będącej połączeniem oldskulowego, dwuwymiarowego horroru z visual novel. Fabuła Corpse Party: Book of Shadows nawiązuje do poprzedniczki, rzucając nowe światło na przedstawioną tam historię oraz sylwetki bohaterów. Całość składa się z siedmiu rozdziałów, przedstawiających odrębne opowieści, w których uczestniczą znane z pierwowzoru postaci. Poszczególne scenariusze kontynuują lub poprzedzają fabułę Corpse Party, a także pozwalają poznać alternatywną jej wersję. W odróżnieniu od pierwszej części serii, przedstawionej w sposób przypominający klasyczne, dwuwymiarowe produkcje jRPG, tym razem mamy do czynienia ze standardową grą przygodową z interfejsem point-and-click, do której wpleciono elementy typowe dla gatunku visual novel.

PCiOSPSP

Corpse Party
Corpse Party

Przygodowe 12 sierpnia 2010

Przygotowana przez studio 5pb. gra przygodowa z gatunku visual novel, będąca ulepszoną wersją popularnej w Japonii, niezależnej produkcji Makoto Kedōina z 1996 roku. Akcja Corpse Party osadzona została w budynku liceum, wzniesionego na gruzach zburzonej przed laty podstawówki, będącej miejscem potwornej i niewyjaśnionej zbrodni. Pewnej nocy na skutek niewytłumaczalnych zdarzeń grupa uczniów trafia do przerażającej i groteskowej wersji swojej szkoły, gdzie na korytarzach zalegają rozkładające się zwłoki. Uwięzieni w budynku bohaterowie muszą stawić czoła skrywanym w nim tajemnicom i stanąć twarzą w twarz z szukającymi zemsty, udręczonymi duchami martwych dzieci. Pod względem mechaniki gra wykorzystuje typowe rozwiązania gatunku visual novel, choć nie brak w niej także elementów eksploracji, a nawet sekwencji czysto zręcznościowych. Cała historia przewiduje kilka różnych zakończeń, uzależnionych od dokonywanych przez gracza wyborów.

PCiOSPSP3DS