Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Banjo-Kazooie - seria gier

Banjo-Kazooie
Banjo-Kazooie

Zręcznościowe 3 grudnia 2008

Banjo-Kazooie to remake popularnej gry z Nintendo 64 o tym samym tytule. Skierowana jest do wszystkich miłośników sympatycznego misia i jego ptasiej kompanki.

X360

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Zręcznościowe 11 listopada 2008

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts jest klasyczną, trójwymiarową platformówką, kontynuującą rozwiązania zaprezentowane w dwóch poprzednich odsłonach serii wydanych na konsolę Nintendo 64. Nowością jest bardzo rozbudowany system rzemiosła, pozwalający konstruować nowe pojazdy.

X360

Banjo-Pilot
Banjo-Pilot

Wyścigi 1 lutego 2005

Gra wyścigowa, opracowana przez zespół Rare, w której wcielamy się w bohaterów serii Banjo-Kazooie i zasiadamy za sterami zróżnicowanych pojazdów, walcząc o zwycięstwo na kilkunastu trasach. Tytuł pozwala na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

GBA

Banjo-Kazooie: Grunty's Revenge
Banjo-Kazooie: Grunty's Revenge

Zręcznościowe 10 września 2003

Platformówka, w której gracze po raz kolejny mogą prześledzić losy duetu tytułowych bohaterów znanych z wydanej na konsolę Nintendo 64 gry Banjo-Kazooie. W Banjo-Kazooie: Grunty's Revenge przemierzamy rozległe poziomy, walczymy z przeciwnikami, wykonujemy zadania i bierzemy udział w minigrach; w ten sposób Banjo stopniowo zbliża się do zamku zamieszkiwanego przez złowrogą Gruntildę, by po raz kolejny stawić jej czoła.

GBA