Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGBA
Okładka Banjo-Pilot (GBA)

Banjo-Pilot GBA

Gra wyścigowa, opracowana przez zespół Rare, w której wcielamy się w bohaterów serii Banjo-Kazooie i zasiadamy za sterami zróżnicowanych pojazdów, walcząc o zwycięstwo na kilkunastu trasach. Tytuł pozwala na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

Wyścigi | TPP | gokarty | elementy zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Banjo-Pilot (GBA)

producent: Rare

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

1lutego2005

Banjo-Pilot to zręcznościowa gra wyścigowa, za której opracowaniem stoi studio Rare. Produkcja powstawała początkowo jako Diddy Kong Pilot, czyli kontynuacja ciepło przyjętej gry Diddy Kong Racing; po tym, jak zespół znalazł się pod skrzydłami Microsoftu, jego członkowie zostali zmuszeni do zamiany postaci znanych z serii Donkey Kong na bohaterów gier spod szyldu Banjo-Kazooie (do których prawami dysponowali). Ostatecznie wydanie tej pozycji na konsoli GBA wzięła na siebie firma THQ.

Mechanika

W Banjo-Pilot akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W toku rozgrywki zasiadamy za sterami różnorodnych pojazdów i walczymy o zwycięstwo na jednej z kilkunastu tras upstrzonych nie tylko przeszkodami, ale i power-upami; umiejętne wykorzystanie tych ostatnich może odmienić losy niejednego wyścigu. W grze pojawia się dziewięć postaci znanych z cyklu Banjo-Kazooie; oprócz tytułowych bohaterów występują tu Mumbo Jumbo i Jinjo (dostępni już na starcie), a także Humba Wumba, Gruntilda, Klungo, Jolly Roger oraz Bottles (których odblokowujemy w zamian za tak zwane Cheato Pages).

Tryby gry

W wydanym na konsoli GBA Banjo-Pilot znalazło się miejsce zarówno na moduły przeznaczone dla samotników, jak i na tryb multiplayer.

Z myślą o osobach bawiących się w pojedynkę przygotowano tryb Grand Prix, gdzie bierzemy udział w serii wyścigów, której ukoronowaniem jest finałowy pojedynek z bossem. Poza tym na sprawdzenie czekają zawody spod znaku Jiggy Challenge (naszym zadaniem jest zdobycie sześciu tak zwanych Jiggies rozrzuconych po trasach, nim zrobi to nasz oponent), szybkie wyścigi na wszystkich szesnastu torach czy wreszcie próby czasowe.

Z maksymalnie trójką innych graczy można natomiast zmierzyć się w trybie Head-to-Head oraz w module Dogfight, czyli bitwach, w których staramy się wyeliminować konkurentów przy użyciu zróżnicowanego arsenału.

Kwestie techniczne

Banjo-Pilot posiada przyzwoitej jakości grafikę, zwłaszcza jak na możliwości platformy GBA; utrzymano ją w kreskówkowej stylistyce znanej z pierwszego Banjo-Kazooie wydanego na konsolę Nintendo 64.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Banjo-Pilot

Wymagania wiekowe Banjo-Pilot

odpowiednia dla każdego wieku