Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria America's Army - seria gier

America's Army: Proving Grounds
America's Army: Proving Grounds

Akcji 1 października 2015

Czwarta odsłona zapoczątkowanej w 2002 roku serii pierwszoosobowych strzelanin sieciowych, stworzonej na zlecenie Armii Stanów Zjednoczonych jako forma promocji kariery wojskowej. Gra koncentruje się na zmaganiach wieloosobowych, tak więc po przejściu serii początkowych testów trafiamy na wirtualne pole bitwy, gdzie uczestnicząc starciach obliczonych na max. 32 graczy, zaliczamy kolejne misje, odblokowując nową zawartość i zdobywając kolejne wojskowe odznaczenia. America’s Army: Proving Grounds ze szczególnym pietyzmem odtwarza struktury i elementy organizacyjne Sił Zbrojnych USA, a także panujący tam kodeks, którego złamanie wpływa bardzo negatywnie na przebieg naszej kariery. W grze nie zabrakło rzecz jasna wiernie odzwierciedlonych taktyk oraz uzbrojenia i wyposażenia wykorzystywanego przez amerykańskie wojsko. Na uwagę zasługuje także niezwykle realistyczny model walki, w którym znaczenie mają np. takie elementy, jak wpływ oddechu na celność oddawanych strzałów.

PCPS4

America's Army 3
America's Army 3

Akcji 17 czerwca 2009

Darmowa strzelanka sieciowa z elementami symulatora, którą stworzono na zlecenie amerykańskiej armii. Twórcy gry starali się oddać klimat panujący na prawdziwym polu bitwy, przy jednoczesnym zachowaniu widowiskowości typowej strzelaniny wieloosobowej. W produkcji znajdziemy wiele typów broni, klas żołnierzy, map i scenariuszy.

PC

America's Army: Special Forces - Overmatch
America's Army: Special Forces - Overmatch

Akcji 14 września 2006

America's Army: Special Forces-Overmatch to kolejny krok na drodze rozwoju znakomitej i darmowej zarazem, taktycznej gry akcji tworzonej przez programistów pod kuratelą Armii Amerykańskiej.

PC

America's Army: Special Forces
America's Army: Special Forces

Akcji 6 listopada 2003

Wydany bezpośrednio przez armię amerykańską taktyczny shooter w bardzo szybkim czasie zdobył ogromną popularność. "Special Forces" to kontynuator udanego "America's Army: Operations" (premiera tej gry miała miejsce w 2002 roku).

PC

America's Army: Operations
America's Army: Operations

Akcji 11 października 2002

Taktyczna gra akcji stworzona na zlecenie amerykańskiej armii. Produkcja skupia się przede wszystkim na rozgrywce wieloosobowej, chociaż zawiera także kilka misji wprowadzających (szkoleniowych). W walkach bierze udział do 32 graczy, podzielonych na różne klasy. Twórcy gry starali się oddać zmagania żołnierzy w dość realistyczny sposób, co może być zaletą dla wielu graczy.

PC

America's Army: Soldiers
America's Army: Soldiers

Przygodowe prace wstrzymane

Gra przygodowa z elementami RPG, przygotowana na zlecenie amerykańskiej armii. Wcielamy się w niej w początkującego żołnierza, który rozpoczyna swoją karierę. Podczas zabawy rozmawiamy z kolegami i przełożonymi, podejmujemy misje taktyczne i rozwijamy postać. Całość została stworzona przy pomocy fotografii.

PC