Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Micro Machines - seria gier

Micro Machines (2016)
Micro Machines (2016)

Wyścigi 12 lipca 2016

Mobilny reboot kultowej serii gier wyścigowych stworzony przez firmę Codemasters Software. Schemat rozgrywki, w porównaniu z popularnym w latach dziewięćdziesiątych oryginałem, nie zmienił się w znaczący sposób. Akcja ponownie prezentowana jest z lotu ptaka, a filar zabawy stanowi rywalizacja niewielkich samochodów. Wyścigi rozgrywane są na specjalnie przygotowanych torach, ulokowanych w takich miejscach, jak biurko, zlew kuchenny lub stół bilardowy. Zagrożenie dla graczy stanowią nie tylko rywale, lecz także rozmaite przeszkody pokroju porozrzucanych po trasach sztućców czy choćby rozlanego kleju. Kluczem do sukcesu jest korzystanie z power-upów, a także tuning posiadanych maszyn — tych ostatnich oddano do naszej dyspozycji ponad sześćdziesiąt, a wśród nich znalazły się zarówno superszybkie, egzotyczne pojazdy, popularne wśród tunerów hot rody i muscle cary, jak i wynalazki pokroju radiowozów lub poduszkowców. Dostępne w Micro Machines ulepszenia zwiększają nie tylko osiągi wehikułów, lecz także ich potencjał bojowy — w trakcie rozgrywki możemy korzystać z tarcz, miotaczy płomieni, a także zadających duże obrażenia blasterów. Do znanych z wcześniejszych odsłon cyklu trybów dołącza nowy wariant rozgrywki. Arena stawia nas przed koniecznością eliminacji pozostałych zawodników. Osiągane przez nas wyniki prezentowane są na sieciowej tabeli wyników.

ANDiOS

Micro Machines v4
Micro Machines v4

Wyścigi 27 czerwca 2006

Micro Machines v4 to dziewiąta odsłona wyścigowej serii, stworzonej przez ekipę deweloperską firmy Codemasters Software. W grze pojawia się 750 zdalnie sterowanych zabawek, którymi gracz może kierować w wyścigach rozgrywanych na 25 urozmaiconych trasach.

PCPS2PSPNDS

Micro Machines
Micro Machines

Wyścigi 8 listopada 2002

Seria Micro Machines z kolejnymi wydaniami zmienia się tylko w niewielkim aspekcie i to głównie oprawy audio-wizualnej. Idea pozostaje ta sama – wybierz pojazd, którym będziesz sterował i dojedz do mety jako pierwszy.

PS2XBOXGCN

Micro Maniacs
Micro Maniacs

Wyścigi 5 października 2000

Zręcznościowa gra wyścigowa, w której akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a na trasach ścigają się nie pojazdy, a dziwne postacie. Produkcja stanowi spin-off popularnej serii Micro Machines.

PS1

Micro Machines V3
Micro Machines V3

Wyścigi 15 stycznia 1998

Micro Machines V3 to zręcznościowe wyścigi, w których gracze kierują niewielkimi, zabawkowymi pojazdami po zakręconych trasach wytyczonych w rozmaitych pomieszczeniach domowych. Gra stworzona przez studio Codemasters Software.

PCGBA

Micro Machines 2: Turbo Tournament
Micro Machines 2: Turbo Tournament

Wyścigi 31 grudnia 1995

Kontynuacja szalonej gry wyścigowej, umożliwiająca rywalizację miniaturowymi samochodami na trasach umiejscowionych w tak pospolitych miejscach, jak stół, biurko czy posadzka. W tej części gry pojawiają się nowe pojazdy, takie jak helikopter czy poduszkowiec oraz cała masa etapów ulokowanych w zupełnie nowych sceneriach.

PC

Micro Machines (1994)
Micro Machines (1994)

Wyścigi 6 kwietnia 1994

Micro Machines to seria miniaturowych zabawek stworzonych przez firmę Hasbro i jak nie trudno się domyślić, to właśnie one są tematem gry zręcznościowej, przygotowanej przez firmę Codemasters.

PC