Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Zork - seria gier

Zork: Grand Inquisitor
Zork: Grand Inquisitor

Przygodowe 31 października 1997

Kolejna odsłona klasycznej gry przygodowej. Jej akcja toczy się po wydarzeniach w jakich uczestniczyliśmy w poprzedniej części cyklu - Zork Nemesis: The Forbidden Lands.

PC

Zork Nemesis: The Forbidden Lands
Zork Nemesis: The Forbidden Lands

Przygodowe 12 marca 1996

W ostatnich dniach Podziemnego Imperium, czterech spośród największych cesarskich Alchemików postanowiło wybrać się w kierunku Zakazanych Ziem, aby odnaleźć tajemnicę nieśmiertelności. Kiedy słuch po nich zaginął, z misją ratunkową pospieszył szpieg Bivotar, jednak i on nie zdołał powrócić żywy z wyprawy. W tym momencie do akcji wkraczasz Ty, graczu.

PC

Return to Zork
Return to Zork

Przygodowe 11 kwietnia 1993

700 lat temu, Wielkie Podziemne Królestwo Zork zostało zniszczone, a wraz z nim pogrzebano wszystkie siły zła. Ale czy aby na pewno? Niedawne odkrycie przez archeologów wejścia do zapomnianej krainy stało się przyczyną niewytłumaczalnych zjawisk. Ludzie zaczęli przepadać bez wieści w tajemniczych okolicznościach, z powierzchni ziemi znikały ich domostwa. Zabłąkany wędrowiec, który trafia w okoliczne tereny, stoi przed niepowtarzalną szansą odwrócenia klątwy nękającej mieszkańców. Czy mu się to uda, zależy już tylko od Ciebie…

PC

ZorkQuest II: The Crystal of Doom
ZorkQuest II: The Crystal of Doom

Przygodowe 21 listopada 1988

ZorkQuest II: The Crystal of Doom kontynuuje rozwiązania zapoczątkowane w stworzonym na wzór interaktywnego komiksu pierwowzorze. Gracz, przewracając kolejne strony wirtualnej historyjki obrazkowej, będzie mógł zapoznać się z przygotowaną przez autorów gry, fantastyczną opowieścią.

PC

ZorkQuest: Assault on Egreth Castle
ZorkQuest: Assault on Egreth Castle

Przygodowe 11 września 1988

ZorkQuest to zupełnie alternatywne podejście do tematu elektronicznej rozrywki. Program nie jest bowiem grą w klasycznym tego słowa znaczeniu ale interaktywnym komiksem, w którym przewracając kolejne strony poznajemy przygotowaną przez autorów historię.

PC