Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka ZorkQuest II: The Crystal of Doom (PC)
OkładkaZorkQuest II: The Crystal of Doom (PC)

ZorkQuest II: The Crystal of Doom PC

ZorkQuest II: The Crystal of Doom kontynuuje rozwiązania zapoczątkowane w stworzonym na wzór interaktywnego komiksu pierwowzorze.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ZorkQuest II: The Crystal of Doom Premiera PC

21listopada1988

producent: Tom Snyder Productions, Inc. wydawca: Infocom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

ZorkQuest II: The Crystal of Doom kontynuuje rozwiązania zapoczątkowane w stworzonym na wzór interaktywnego komiksu pierwowzorze. Gracz, przewracając kolejne strony wirtualnej historyjki obrazkowej, będzie mógł zapoznać się z przygotowaną przez autorów gry, fantastyczną opowieścią.

Scenariusz nawiązuje do wydarzeń z pierwszej części gry. Po uwięzieniu złego czarnoksiężnika w magicznej kuli, Gurthark, Ryker, Frobwit oraz Acia, opuszczają zamek Egreth i szykują się do dalszej podróży. Zadowoleni z dobrze wykonanej misji nie zdają sobie jednak sprawy, że w Quendorze pojawiły się nowe kłopoty. Ich sprawczynią jest niejaka Moog, adeptka korespondencyjnego kursu magii, która postanawia ukraść potężną i dającą niewyobrażalną moc księgę czarów. Zawarte w niej zaklęcia pomogą zdewastować jej całą krainę i obrócić życie tamtejszych mieszkańców w koszmar.

Program jest niezwykle prosty w obsłudze, sterowanie odbywa się przy użyciu zaledwie trzech klawiszy. Gracz posiada pełną swobodę w kierowaniu szybkością wyświetlanej historii: może pominąć niektóre rozdziały lub do nich powrócić. Jeśli marzy Ci się głębsza charakterystyka bohaterów, w odpowiednich momentach (sygnalizowanych zagiętym rogiem strony), możesz rozszerzyć opowieść o fakty z dotychczasowego żywota danej postaci.

Grafika na kolana nie powala, ale oceniając ją trzeba wziąć poprawkę na rok wydania programu. W grze oprócz prostych, statycznych obrazków zawarto również szczątkowe animacje. Dźwięk mający służyć jako dodatek do wizualnej uczty, sprowadza się do sporadycznych pisków PC Speakera i ogólnego wrażenia raczej nie poprawia. Mimo tych wad, ZorkQuest II: The Crystal of Doom jest ciekawym nawiązaniem do kultowej serii gier przygodowych i każdy jej fan, powinien chociaż raz zmierzyć się z tym komiksem.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ZorkQuest II: The Crystal of Doom: Odpowiednia dla każdego wieku.