Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Sinking Island

Sinking Island - GER
Sinking Island - GER

demo gryrozmiar pliku: 783,5 MB

Sinking Island jest kolejną po Paradise produkcją studia White Birds, założonego przez Benoit Sokala (twórcy m.in. cyklu Syberia). Bohaterem jest Jack Norm, były policjant, a obecnie lubiący zaglądać do kieliszka prywatny detektyw, prowadzący śledztwo

Sinking Island - poradnik do gry

poradnik do gry3 marca 2008

Poradnik do gry przygodowej Sinking Island to szczegółowy opis przejścia kryminału, dzięki któremu poradzicie sobie z odkryciem tożsamości mordercy przed zatarciem wszystkich śladów przez tonącą wyspę.

Sinking Island - recenzja gry
Sinking Island - recenzja gry

recenzja gry19 lutego 2008

Światowa premiera 4 października 2007. Sinking Island to wcale udana gra, z dobrze poprowadzoną akcją, nie od razu odgadywalnym mordercą, ciekawymi powiązaniami międzyludzkimi, piękną grafiką, nastrojową oprawą muzyczną i bardzo fajną zabawką w postaci PPA.

Benoit Sokal, czyli twórca serii Syberia, wrócił do Microids
Benoit Sokal, czyli twórca serii Syberia, wrócił do Microids

wiadomość4 marca 2012

Fani wspaniałej serii Syberia mają nowe powody do optymizmu. Okazuje się, że twórca dwóch pierwszych części, Benoit Sokal, został zatrudniony przez Microids, czyli firmę tworzącą trzecią odsłonę cyklu.

Studio autora Syberii zostało zamknięte
Studio autora Syberii zostało zamknięte

wiadomość10 stycznia 2011

Francuski deweloper White Birds Productions został zamknięty pod koniec ubiegłego roku, ze względu na problemy finansowe, wiążące się z trudną sytuacją na rynku. O sprawie poinformował Michel Barns, producent, który wraz z Benoît Sokalem stworzył takie przygodówki jak Sinking Island, Nikopol, czy Paradise.

Wywiad z Benoit Sokalem, autorem Syberii
Wywiad z Benoit Sokalem, autorem Syberii

wiadomość26 maja 2008

Choć Syberia nie była jego pierwszą grą, to jednak właśnie dzięki jej sukcesowi, w samym środku efpeesowego szaleństwa, producenci zauważyli, że uważany powszechnie za wymarły (co oczywiście nie było prawdą) gatunek gier przygodowych da się przywrócić do łask. I choć różnie można traktować jego późniejsze dokonania (Paradise, Sinking Island), to swoje imię zapisał jednak złotymi literami, tuż obok imion Roberty Williams czy Rona Gilberta.

PC
NDS
Komentarze Czytelników
Dodaj swój komentarz