Komentarze do wiadomości: Opuścił Larian dla CD Projektu Red i po pół roku pracy nad Wiedźminem 4 ogłasza: „Ludzie nie są na to gotowi”

Forum Gry RPG
Dodaj komentarz
02.06.2026 10:32
kolafon
4
16
odpowiedz
1 odpowiedź
kolafon
94
Abatur

Via Tenor

Oho, już się zaczyna pompowanie🤣

02.06.2026 10:13
1
14
odpowiedz
Samaritan
37
Generał

Nawet takie ogólnikowe zapewnienia mogą napawać optymizmem, zwłaszcza gdy autor takich słów ma za sobą 6 lat pracy u twórców jednego z największych RPG XXI wieku (jeśli nie największym).

No nie ukrywajmy, że to pompowanie balonika. Mogę mieć sympatię do CDPR, bo lubię ich gry, ale powtarzanie jak bardzo nie przesuwają granic, jacy nie są wspaniali - nie dość, że średnio wytrzymuje zderzenie z rzeczywistością (Cyberpunk PS4, crunch, niedostarczone funkcje obiecane w czasie kampanii marketingowej), to jeszcze sumarycznie działa na niekorzyść. Przekonani i tak im to wybaczą, a na pewno nie zyskuje się w ten sposób sympatii nieprzekonanych. Trochę skromniej.

02.06.2026 11:30
7
11
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend

Nie jesteśmy gotowi na tonę błędów UE5 :P

02.06.2026 10:13
1
14
odpowiedz
Samaritan
37
Generał

Nawet takie ogólnikowe zapewnienia mogą napawać optymizmem, zwłaszcza gdy autor takich słów ma za sobą 6 lat pracy u twórców jednego z największych RPG XXI wieku (jeśli nie największym).

No nie ukrywajmy, że to pompowanie balonika. Mogę mieć sympatię do CDPR, bo lubię ich gry, ale powtarzanie jak bardzo nie przesuwają granic, jacy nie są wspaniali - nie dość, że średnio wytrzymuje zderzenie z rzeczywistością (Cyberpunk PS4, crunch, niedostarczone funkcje obiecane w czasie kampanii marketingowej), to jeszcze sumarycznie działa na niekorzyść. Przekonani i tak im to wybaczą, a na pewno nie zyskuje się w ten sposób sympatii nieprzekonanych. Trochę skromniej.

02.06.2026 10:20
1.1
5
odpowiedz
Gholume
100
Generał

Samaritan Po co skromniej, skoro na preorderach zarabia się najlepiej?

02.06.2026 10:24
1.2
odpowiedz
Samaritan
37
Generał

Gholume Jestem ciekaw na ile takie okrągłe słówka i suchary z ust losowych pracowników mają na to wpływ, wątpię by ktokolwiek to sprawdzał. Podejrzewam, że jeden Nieśpielak im zrobił więcej wartości marketingowej niż Sasko we wszystkich swoich pierdoletach.

02.06.2026 10:30
1.3
4
odpowiedz
Gholume
100
Generał

Samaritan Na pewno budują powoli hype. Przecież to tylko "opinie losowych pracowników" a właśnie mało kiedy widzi się pracowników powiedzmy Insomniac czy Rockstar chodzących po mediach społecznościowcyh i chwalących się "NIE JESTEŚCIE GOTOWI NA TO CO BĘDZIE".

CDPR na takie komentarze pozwala albo samo je zleca. To część marketingu. :)
Gdyby CDPR nie pozwalało mówić czegokolwiek pracownikom o grze, to by nie pisnął słowem bo jego kontrakt byłby na włosku w 3 sekundy.

post wyedytowany przez Gholume 2026-06-02 10:31:37
02.06.2026 10:33
MilornDiester
1.4
2
odpowiedz
MilornDiester
56
Generał

Gholume *na akcjach

02.06.2026 10:36
MilornDiester
1.5
3
odpowiedz
MilornDiester
56
Generał

Samaritan One budują atmosferę wokół gry.

Z CP77 też tak było, że poza paroma konkretnymi przypadkami, trudno było znaleźć takie ewidentne przykłady kłamstwa w prezentacjach i komunikatach firmy.

Natomiast ciągłe wywiady, zapowiedzi, sugestie etc. sprawiły że "powszechnie wiadomo było" co ta gra będzie zawierać.

No i ostatecznie nie zawierała i zawierać nie mogła bo to już bardziej były legendy miejskie czego to w grze nie będzie niż oficjalne zapowiedzi.

02.06.2026 10:56
Edziek
1.6
odpowiedz
Edziek
14
Pretorianin

Gholume Otóż to.
Gdyby ludzie bardziej świadomie kupowali gry, to nei byłoby zagrywek pod preordery.
Najwyraźniej gry są jeszcze zbyt tanie, skoro gracze nie szanują swoich pieniędzy

02.06.2026 11:09
1.7
1
odpowiedz
Felo74
136
Konsul

Gholume Wiedźmin 3: 1 mln preorderów, 65 mln sprzedanych kopii gry.
Cyberpunk: 8 mln preorderów, 35 mln sprzedanych kopii gry.
W którym miejscu najlepiej się zarabia na preorderach? To może być prawda dla studiów co robią gnioty i chcą sprzedać jak najwięcej zanim się ludzi zorientują jakie to guano.

Oczywiście CP2077 miał swoje problemy i BARDZO DOBRZE. Sprowadziło to CDPR na ziemię i pokazało, że nie są ani nieomylni, ani im wszystko nie będzie wybaczone. Na pewno wszyscy wyjdą na tym potknięciu na dobre.

02.06.2026 12:12
1.8
odpowiedz
Samaritan
37
Generał

Felo74 trzeba tu jednak wziąć pod uwagę, że to Wiedźmin 3 ustalił pozycję CDPR i zrozumiała jest mniejsza liczba preorderów. Osiem milionów Cyberpunka to było już po Wiedźminie, więc i znajomość studia była dużo wyższa, zmieniła się też "kultura" preorderu (niestety). I druga kwestia, że Wiedźmin te 65 milionów kopii zebrał po 11 latach i grubych obniżkach (10 zł na PC), a Cyberpunk 35 milionów po niespełna 5 latach (informacja z listopada; minimalna cena w oficjalnej dystrybucji to 60 zł). Widać jakiś trend, ale sytuacje obydwu gier są mimo wszystko dość odmienne, trudno wysnuć jednoznaczne wnioski.

02.06.2026 13:19
1.9
odpowiedz
Gholume
100
Generał

Felo74 Nie wiem, o czym te liczby niby świadczą. Że te 8 mln preorderów to nie był natychmiastowy zatrzyk gotówki do pokazania inwestorom? Nie opłacała się wielka kampania marketingowa dla tych pieniędzy? Oczywiście, że się im zarabiało najlepiej na tym. Nakręciło się ludzi i kupili w ciemno niedokończony produkt.

"Sprowadziło to CDPR na ziemię i pokazało, że nie są ani nieomylni, ani im wszystko nie będzie wybaczone. Na pewno wszyscy wyjdą na tym potknięciu na dobre."

Zobaczymy za 2 lata. Będzie kręcony hype i wyjdzie znowu to samo a tłumaczenie wtedy będzie - że Unreal Engine zły i tory też były złe. Fajna wymówka.

post wyedytowany przez Gholume 2026-06-02 13:20:44
02.06.2026 14:04
1.10
odpowiedz
Felo74
136
Konsul

Gholume Ty chyba nie rozróżniasz pieniędzy firmy od pieniędzy inwestorów.
Jaki zastrzyk gotówki do przekazania inwestorom? CDPR to nie jest spółka dywidendowa i nie przekazuje żadnej gotówki inwestorom.
To ty twierdziłeś, że "najlepiej się zarabia na preorderach", więc ci pokazałem, że najlepiej to się zarabia jak gra sprzedaje się przez lata, a nie na preorderach.
Oczywiście, że CDPR jak każda firma korzysta na preorderach, sytuacja z CP na premierę zdecydowanie narobiła im więcej smrodu niż pożytku i miejmy nadzieję, że nauczyli się na błędach.
Ale o jakim ty kręceniu hajpu mówisz człowieku? Oczywiście, że będą prowadzić kampanię marketingową bo niby czemu by nie? Mieliby zrobić shadow dropa czy jak? Czy każda kampania to teraz nabijanie balonika?
Miejmy nadzieję, że właśnie nauczyli się na CP2077 i nie będą promować grę faktycznym contentem, a nie czymś czego w grze nie ma. Na razie nie można stwierdzić, żeby robili inaczej więc krytyka jest bezzasadna w tym kontekście.

02.06.2026 14:30
1.11
1
odpowiedz
Gholume
100
Generał

Felo74 "Jaki zastrzyk gotówki do przekazania inwestorom?"

No właśnie, jakie przekazanie inwestorom? Umiesz czytać? XD

"To ty twierdziłeś, że "najlepiej się zarabia na preorderach", więc ci pokazałem, że najlepiej to się zarabia jak gra sprzedaje się przez lata, a nie na preorderach."

Ale to ty sobie uroiłeś, że to się ze sobą kłóci, misiaczku.

"Oczywiście, że CDPR jak każda firma korzysta na preorderach, sytuacja z CP na premierę zdecydowanie narobiła im więcej smrodu niż pożytku i miejmy nadzieję, że nauczyli się na błędach."

Przecież o tym mówię. Boże Święty.

"Ale o jakim ty kręceniu hajpu mówisz człowieku? Oczywiście, że będą prowadzić kampanię marketingową bo niby czemu by nie? Mieliby zrobić shadow dropa czy jak? Czy każda kampania to teraz nabijanie balonika?"

No, normalnym. Robią to samo co przy kampanii Cyberpunka. Pamięć złotej rybki?
I błagam, nie wymyślaj sobie znowu jakichś urojeń co ja sobie myślę. Nie dopowiadaj sobie chochołów. Dorośnij.

"Na razie nie można stwierdzić, żeby robili inaczej więc krytyka jest bezzasadna w tym kontekście."
Dosłownie dev reklamuje niewydaną grę niespotykanymi doświadczeniami i tak samo reklamowali Cyberpunka. Mój pesymizm pozostaje zasadny.

02.06.2026 14:39
1.12
1
odpowiedz
Felo74
136
Konsul

Gholume
Dobra, przyznam się do błędu w tym zdaniu:
"Że te 8 mln preorderów to nie był natychmiastowy zatrzyk gotówki do pokazania inwestorom?"
Zamiast "pokazania" przeczytałem "przekazania" co całkowicie zmieniło kontekst twojej wypowiedzi.

Daruj sobie proszę pstryki typu "dorośnij" jakbyś był jedynym dorosłym w towarzystwie.

"Dosłownie dev reklamuje niewydaną grę niespotykanymi doświadczeniami i tak samo reklamowali Cyberpunka. Mój pesymizm pozostaje zasadny."

Dosłownie to dev może sobie mówić co chce jeżeli nie łamie NDA. Jak już to prędzej GOL kręci hajp pisząc newsy o niczym.

02.06.2026 16:10
1.13
odpowiedz
matis65740026de
17
Chorąży

Samaritan wolisz pompowanie balonika gta 6? bo tam już jest odklejka 3 levele wyżej, wiedźmin przynajmniej nie będzie gorszy od poprzedniego co pokazuje każdy tytuł u nich...

02.06.2026 16:30
1.14
odpowiedz
Itrabos
3
Junior

Samaritan "Losowy" to jesteś ty, tutaj.

03.06.2026 07:50
1.15
odpowiedz
Samaritan
37
Generał

matis65740026de A skąd przeświadczenie, że wolę pompowanie GTA 6? Nie udzielałem się specjalnie w temacie, w ostatnim czasie tylko zaznaczyłem swoje niezadowolenie z serii "newsów" XXX dni do premiery. Owszem, chętnie zagram, bo lubię serię, ale też już mam dość braku konkretów kręcenia się wokół jak gówno w przeręblu. Wątpię, żeby gra miała być gorsza, nie sprawdzałem wycieku builda, a oficjalne materiały były skąpe - woke'u się nie boję.
Itrabos Stać cię na więcej.

02.06.2026 10:28
3
2
odpowiedz
radas_b
86
Senator

Premium VIP

Widzę że, zaczynamy pompować balonik na całego. Bardzo dobrze. Akcje od niecałych dwóch lat zarabiają. Tak trzymać.

02.06.2026 10:32
kolafon
4
16
odpowiedz
1 odpowiedź
kolafon
94
Abatur

Via Tenor

Oho, już się zaczyna pompowanie🤣

02.06.2026 12:10
p4go
4.1
3
odpowiedz
p4go
172
Almost human
Wideo

kolafon https://www.youtube.com/watch?v=0HtyF0jux2Q muzyka w tle do puszczenia w trakcie czytania XD

02.06.2026 11:01
5
2
odpowiedz
Szto91
21
Centurion

Nie wcale nie jesteśmy gotowi. A co my jakieś ufoludki??? Jasne że jesteśmy gotowi bo każda praktycznie nowa gra to drewno mułu i zero rewolucji!!!!

02.06.2026 11:21
6
1
odpowiedz
Czakoo
1
Junior

Pożyjemy, zobaczymy...

02.06.2026 11:30
7
11
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend

Nie jesteśmy gotowi na tonę błędów UE5 :P

02.06.2026 12:02
8
1
odpowiedz
Felipesku
81
Generał

Będzie multi z ogromnym żyjącym światem ale nie jakieś tam multi tylko NPC normalnie będą chodzić do pracy i mieć swoje nastroje? Bo jak nie to nic nowego oni nie pokażą...

02.06.2026 12:04
Crazy_Bambino
9
2
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

Jakiś czas po fatalnej premierze cyberpunka redzi posypali głowę popiołem i przyznali że przepompowali balonik i przy ich następnych projektach nie dopuszczą do takiej sytuacji, więc śmiesznie się czyta takie górnolotne określenia "gracze nie są na to gotowi" dosłownie robią to samo co przy cyberku. Nie wiem co o tym myśleć bo na mnie takie hasełka z pudełka już nie działają niezależnie od developera.

02.06.2026 12:20
10
4
odpowiedz
Assassinek06
121
Generał

Akcje poszły w dół i widać zaczęła się akcja ratowania, żeby nie poszły jeszcze bardziej.

02.06.2026 12:25
Herr Pietrus
11
odpowiedz
Herr Pietrus
243
Jestę Grifterę

Na kolejnego Cyberbuga z pewnością nie są. A przypominam, że gra będzie działać na UE5...

02.06.2026 13:00
hardcoholic
12
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
hardcoholic
161
Generał

Zobaczyl jak to dziala na UE, popatrzyl na steam hardware chart i wnioski nasunely sie same :p

02.06.2026 15:42
Ergo
12.1
odpowiedz
Ergo
104
Generał

hardcoholic Dobre. Nie jesteśmy na to gotowi, ale w negatywnym tego zdania znaczeniu. 🤣

02.06.2026 20:35
hardcoholic
12.2
odpowiedz
hardcoholic
161
Generał

xD

02.06.2026 13:30
13
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Diamne
4
Junior

Co Wy oszaleliście? Kto ma niby wątpliwości w premierę w 2027? Ja mam wątpliwości w premierę przed 2029. Nie ma szans, że ta gra wyjdzie w przyszłym roku, nawet nie próbujcie pompować tego balonika, on jest dziurawy jak ser szwajcarski.

02.06.2026 13:52
13.1
1
odpowiedz
Gholume
100
Generał

Diamne Nie ma opcji, że to wyjdzie w 2029 czy później bo inwestorzy ich powieszą. 2028 to najpóźniej.

02.06.2026 13:56
13.2
1
odpowiedz
Diamne
4
Junior

Gholume To będzie system seller nowej generacji, nie zdziwię się jak ta gra w ogóle nie wyjdzie na aktualną generacje konsol. Nie spodziewałbym się go przed 2028 na 100% jak znam CDP to zapowiedzą na 3 kwartał 2028 a wyjdzie w 2029. Na wzór "trójki".

03.06.2026 10:27
13.3
odpowiedz
Gholume
100
Generał

Diamne Nowa generacja będzie max w 2028, więc to by się zgadzało.

02.06.2026 13:43
14
2
odpowiedz
asasin24
48
Konsul

Nie jesteśmy gotowi na kolejną kaszanę na najbardziej badziewnym silniku, jaki aktualnie istnieje? To fakt, my czekamy na dopracowane gry w dniu premiery.

02.06.2026 13:54
DexteR_66
15
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

A podobno już nauczyli się na błędach Cyberpunka i pompowania balona miało nie być xD no chyba, że jego to nie dotyczy, bo nie pracował przy Cyberpunku. 😂

post wyedytowany przez DexteR_66 2026-06-02 13:54:10
02.06.2026 14:49
Warsaw1916
16
odpowiedz
Warsaw1916
7
Centurion

Chyba pod biurkiem w firmie znalazł instrukcje pijarowego bełkotu przed premierą CP 2077

02.06.2026 17:09
17
odpowiedz
fixON44
2
Junior

"CDPR to nie jest spółka dywidendowa i nie przekazuje żadnej gotówki inwestorom."
Felo74 Nie pisz głupot, CDPR niemalże co roku wypłaca dywidendę akcjonariuszom.

post wyedytowany przez fixON44 2026-06-02 17:16:42
02.06.2026 17:37
18
odpowiedz
TheFrediPL
118
Generał

Już to słyszałem, ciekawe czy w czwórce też będą obiecywać gruszki na wierzbie, a potem pół roku przed premierą "tego nie będzie, tego też nie będzie".

02.06.2026 17:44
baltazar1908
19
odpowiedz
baltazar1908
47
Generał

Będzie gra jak diabli.

02.06.2026 20:52
20
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Darek1785
8
Generał

Ależ ktoś ma beznadziejne wyczucie i słaby humor, że usunął mój post i jeszcze po rankingu pojechał.

02.06.2026 21:50
20.1
1
odpowiedz
Probitas
13
Chorąży

Darek1785 Słaby humor to akurat ty masz. Poziom pijanego wujka na weselu, których wszystkich wprawia w zażenowanie.

03.06.2026 08:59
21
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ceres84
4
Junior

Jeżeli Larian tam wskoczy, to na bank wprowadzi tam te swoje woke narracje na siłę. Nie zdziwie się jak Ciri będzie romansowała z partnerką a Gerald odejdzie to lamusa jako dziadek.

03.06.2026 10:11
barto528
21.1
odpowiedz
barto528
67
Green Bastard

Ceres84 xDDDDDDDDDDD Przecież dosłownie w książce był cały wątek homo Ciri, z chłopem raz tylko się zabawiła z ciekawości

03.06.2026 10:25
21.2
odpowiedz
Gholume
100
Generał

Ceres84 "Nie zdziwie się jak Ciri będzie romansowała z partnerką"

Niemożliwe, kanonicznie biseksualna postać miałaby romansować z kobietą. xD

To takie zaskoczenie jak Geralt biorący się za czarodziejki.

Forum Forum Gry RPG
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl