Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

PUBG Corporation

Firma producent

Firma założona przez studio Bluehole w celu rozwoju największego hitu znajdującego się w jego portfolio, czyli Playerunknown’s Battlegrounds. PUBG Corporation, którego siedziba mieści się w Seulu, to nie tylko studio deweloperskie pracujące nad tym tytułem, lecz także jego oficjalny wydawca.

Historia

W obliczu gigantycznych sukcesów odnoszonych przez grę Playerunknown's Battlegrounds (znaną także jako PUBG) zarząd studia Bluehole postanowił powołać oddzielną dywizję pracującą nad rozwojem tej produkcji. Szeregi firmy, założonej we wrześniu 2017 roku, zasilał Brendan Greene, czyli pomysłodawca całego projektu (przypomnijmy, że to on stał za popularnymi modyfikacjami Battle Royale do gier Arma II i Arma III, a PUBG bazuje na zaproponowanych przez niego pomysłach); na jej czele stanął natomiast Chang-han Kim. Po otwarciu biura w Stanach Zjednoczonych w planach PUBG Corporation znalazło się stworzenie oddziałów w Europie i Japonii.

To właśnie nakładem PUBG Corporation Playerunknown’s Battlegrounds ukazało się na Xboksie One 12 grudnia 2017 roku (w ramach wczesnego dostępu), a dziewięć dni później w pełnej wersji zadebiutowało na pecetach. W późniejszym terminie tytuł miał trafić również na konsolę PlayStation 4, a jego twórcy nie ukrywali, że ich celem jest wydanie go na każdej platformie; marka miała też zaznaczyć swoją obecność w innych mediach, chociażby w kreskówkach czy filmach.


Gry w produkcji i planach

PUBG Lite PC2021

Wydawcy gier PUBG Corporation

Wydawcy gier wyprodukowanych przez PUBG Corporation:


KRAFTON / Bluehole