Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Event Horizon

Firma polski producent wydawca

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Gdyni, na którego czele stoją Aleksandra i Krzysztof Monkiewicz. Debiutanckim dziełem tego zespołu była gra Tower of Time.

Historia

Studio Event Horizon zostało założone w maju 2016 roku. Na czele firmy, której siedziba mieści się w Gdyni, stanęli wówczas Aleksandra Monkiewicz oraz Krzysztof Monkiewicz. Niedługo później deweloperzy zapowiedzieli swoje debiutanckie dzieło, czyli Tower of Time. Mowa o utrzymanej w klimatach fantasy grze RPG, wzbogaconej o elementy zaczerpnięte z dungeon crawlerów. Tytuł początkowo zmierzał zarówno na komputery osobiste, jak i na urządzenia mobilne, jednak ostatecznie studio skoncentrowało się wyłącznie na stworzeniu pecetowej wersji.

Gra Tower of Time trafiła do Wczesnego dostępu na platformie Steam w lipcu 2017 roku, gdzie została ciepło przyjęta przez graczy. Oficjalnie zadebiutowała natomiast w kwietniu 2018 roku, z kolei w 2019 roku pojawiła się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.


Event Horizon: wyprodukowane gry

Tower of Time

Tower of Time

Dark Envoy

Dark Envoy

Gry w produkcji i planach

Dark Envoy PC, PS4, XONE2020

Tower of Time PS4, XONE, Switch2020

Wyprodukowane gry

Plany wydawnicze na przyszłość

Dark Envoy2020

Wydane gry