Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Event Horizon

Firma polski producent wydawca

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Gdyni, na którego czele stoją Aleksandra i Krzysztof Monkiewicz. Debiutanckim dziełem tego zespołu była gra Tower of Time.

Historia

Studio Event Horizon zostało założone w maju 2016 roku. Na czele firmy, której siedziba mieści się w Gdyni, stanęli wówczas Aleksandra Monkiewicz oraz Krzysztof Monkiewicz. Niedługo później deweloperzy zapowiedzieli swoje debiutanckie dzieło, czyli Tower of Time. Mowa o utrzymanej w klimatach fantasy grze RPG, wzbogaconej o elementy zaczerpnięte z dungeon crawlerów. Tytuł początkowo zmierzał zarówno na komputery osobiste, jak i na urządzenia mobilne, jednak ostatecznie studio skoncentrowało się wyłącznie na stworzeniu pecetowej wersji.

Gra Tower of Time trafiła do Wczesnego dostępu na platformie Steam w lipcu 2017 roku, gdzie została ciepło przyjęta przez graczy. Oficjalnie zadebiutowała natomiast w kwietniu 2018 roku, z kolei w czerwcu 2020 roku pojawiła się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

W sierpniu 2019 roku studio Event Horizon przedstawiło światu swój drugi projekt. Mowa o grze RPG pod tytułem Dark Envoy, która zmierzała zarówno na komputery osobiste, jak i na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Źródłem inspiracji dla tego tytułu były serie Mass Effect, Divinity, XCOM, Dragon Age oraz gra FTL: Faster Than Light, a jego akcję osadzono w oryginalnym uniwersum, w którym magia ściera się z technologią. Na potrzeby tej produkcji przygotowano ciekawy tryb multiplayer, czyli Player-versus-World, pozwalający drugiemu graczowi wcielić się w finałowego bossa uprzykrzającego życie graczowi numer jeden. Premierę Dark Envoy planowano na końcówkę 2020 roku.


Event Horizon: wyprodukowane gry

Tower of Time

Tower of Time

Dark Envoy

Dark Envoy

Gry w produkcji i planach

Dark Envoy PC, PS4, XONE, PS5, XSX2022

Wydawcy gier Event Horizon

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Event Horizon:


Asmodee Digital

Digerati

Wydane gry