Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Three Fields Entertainment

Firma producent wydawca

Niezależne brytyjskie studio deweloperskie z siedzibą w Petersfield. Zespół, którego założyciele wcześniej pracowali w Criterion Games, tworzy produkcje przeznaczone na komputery osobiste i konsole.

Historia

Od skromnych początków…

W listopadzie 2013 roku Alex Ward i Fiona Sperry, czyli założyciele studia Criterion Games, opuścili jego szeregi w towarzystwie jednego z deweloperów – Paula Rossa – by powołać do życia nową firmę. W styczniu 2014 roku świat po raz pierwszy usłyszał o zespole Three Fields Entertainment. Studio, do którego niedługo później dołączyło jeszcze kilka innych osób, planowało stworzyć duchowego następcę kultowego cyklu Burnout. Nim jednak ekipa podjęła się tego zadania, postanowiła zająć się innymi projektami.

Debiutanckim dziełem firmy Three Fields Entertainment był Dangerous Golf, który zadebiutował w czerwcu 2016 roku. Mowa o produkcji przedstawiającej ekstremalną wersję golfa, w której zadaniem graczy było niszczenie otoczenia w widowiskowy sposób. Grudzień tego samego roku przyniósł z kolei premierę Lethal VR, czyli zręcznościówki stworzonej z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej; gracz wcielał się w niej w kandydata na agenta FBI.

…do duchowego następcy Burnouta

Dopiero trzecia produkcja, pod którą podpisało się Three Fields Entertainment, zbliżyła się do cyklu Burnout. Mowa o wydanym w 2017 roku Danger Zone, w którym niczym w burnoutowym trybie Crash zasiadaliśmy za kierownicą samochodu, a naszym zadaniem było wywoływanie widowiskowych kraks i wybuchów.

Po premierze tego tytułu autorzy nabrali wiatru w żagle, dzięki czemu w lipcu 2018 roku do sprzedaży trafiło o wiele bardziej rozbudowane Danger Zone 2. W 2019 roku natomiast zadebiutowało Dangerous Driving, czyli gra wyścigowa bezpośrednio odwołująca się do dorobku pierwszych części serii Burnout – jej cechy charakterystyczne to zamknięte trasy, zręcznościowy model jazdy i możliwość widowiskowej eliminacji oponentów.


Najpopularniejsze gry wyprodukowane przez Three Fields Entertainment

Dangerous Driving 2

Dangerous Driving 2

Dangerous Driving

Dangerous Driving

Danger Zone

Danger Zone

Dangerous Golf

Dangerous Golf

Danger Zone 2

Danger Zone 2

Lethal VR

Lethal VR

Wydawcy gier Three Fields Entertainment

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Three Fields Entertainment:


Team17

Plany wydawnicze na przyszłość

Dangerous Driving 22023