Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Confounding Factor

Firma producent


Confounding Factor: wyprodukowane gry

Galleon (XBOX)

Galleon (XBOX)

Galleon (PC)

Galleon (PC)

Wydawcy gier Confounding Factor

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Confounding Factor:


Square-Enix / Eidos

Wyprodukowane gry

Wiadomości dotyczące Confounding Factor


Confounding Factor, twórca Galleona, upada

Orion, 15 lipca 2004, 12:01

Jak donoszą zaufane źródła, mające związek z rozwojem Galleona, długo oczekiwanej przygodowej gry akcji, jego producent studio Confounding Factor założone przez twórców słynnej Lary Croft – Toby’iego Garda i Paula Douglasa – przestanie istnieć w momencie, gdy wszystkie prace nad amerykańską wersją programu na Xbox’a dobiegną końca.

SCi - wyniki finansowe i prognozy na najbliższe lata

Elrond, 9 grudnia 2003, 14:40

Po ogłoszeniu wyników finansowych za okres roczny zakończony 30 września, widać, że przed firmą SCi rysuje się świetlana przyszłość. Korporacja ta nie tylko odnotowała wzrost wszystkich ważniejszych czynników finansowych decydujących o pozycji na rynku ale także zapowiedziała kilka potencjalnych hitów, które ukażą się w latach 2004-2005. W dalszej części newsa przeczytacie z czego firma była, jest i będzie zadowolona.

Wydawca serii Conflict: Desert Storm nie chce PeCetowej wersji Galleon: Islands of Mystery

eLKaeR, 8 grudnia 2003, 14:44

Projektant nazwiskiem Toby Gard, czyli jeden z ojców słynnej Lary Croft, do spółki z ekipą developerską Confounding Factor tworzy obecnie hybrydę trójwymiarowej gry akcji i elementów gatunku cRPG o tytule Galleon: Islands of Mystery (klimat fantastyczno-marynistyczny). Nowy wydawca tego programu (brytyjska korporacja SCi Games w miejsce Interplay) nie zamierza jednak wprowadzić do sklepów edycji PeCetowej, wbrew dotychczasowym założeniom (vide news z 2 lipca 2003).

Virgin Interactive odchodzi do lamusa..., Galleon jednak na PC

Łosiu, 2 lipca 2003, 08:26

Korporacja Titus Interactive wystosowała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym informuje, iż firma wydawnicza Virgin Interactive Entertainment będąca jej własnością, z dniem pierwszego lipca zmieniła nazwę na Avalon Interactive. Nowa firma zajmie się dystrybucją na terenie Europy gier stworzonych przez grupę (Titus/Interplay). Przy tej okazji przedstawiono plan wydawniczy Avalon Interactive na drugą połowę roku 2003 i znalazła się w nim pozycja - „Galleon Xbox and PC”. Przeczy to ostatnim wypowiedziom głównego projektanta gry, Toby’ego Garda, iż nie ma planów dotyczących wersji PC Galleona i naturalnie stanowi dobrą wiadomość dla posiadaczy tychże komputerów.

Zapowiedź: Galleon

Fajek, 1 marca 2002, 11:00

Galleon to przygodowa gra akcji z elementami cRPG umiejscowiona w świecie fantasy. Gracze wcielają się w rolę kapitana Rhama Sabrira, legendarnego żeglarza, żołnierza i kartografa. Wyrusza on w towarzystwie dwóch kobiet Faith i Mihoko na wyprawę, której celem jest odkrycie pochodzenia tajemniczego okrętu.