Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Mohawk Games

Firma producent wydawca

Niewielkie amerykańskie studio deweloperskie z siedzibą w Alexandrii, które specjalizuje się w produkcjach strategicznych. W portfolio tego zespołu można znaleźć ciepło przyjęte gry Offworld Trading Company oraz Old World. Na czele firmy stoi Leyla Johnson.

Historia

Mohawk Games rozpoczęło działalność w 2013 roku. Studio zostało założone przez Sorena Johnsona, który wcześniej pracował w Firaxis Games (między innymi jako jeden z głównych projektantów gry Sid Meier's Civilization III oraz główny projektant gry Sid Meier's Civilization IV), a także w firmach Electronic Arts i Zynga. Początkowo siedziba zespołu mieściła się w Baltimore (Maryland). Z czasem jednak studio przeniosło się do Alexandrii (Wirginia).

Mohawk Games szybko zabrało się do pracy nad swoją debiutancką produkcją. Mowa o Offworld Trading Company, czyli strategii ekonomicznej inspirowanej klasycznym MULE, w której gracze wcielali się w zarządców kompanii handlowej operującej na Marsie. Tytuł zadebiutował na komputerach osobistych 28 kwietnia 2016 roku i doczekał się bardzo ciepłego przyjęcia (sprzedano ponad 600 tysięcy egzemplarzy). Z czasem gra otrzymała dwa duże rozszerzenia, czyli Jupiter's Forge (2017) oraz The Europa Wager (2019).

Następnie Johnson i jego świta postanowili stanąć w szranki z bestsellerową serią Civilization. Ich odpowiedzią na cykl rozwijany przez Firaxis Games miało być Ten Crowns, czyli klasyczna strategia turowa typu 4X, wprowadzająca do gatunku szereg nowych rozwiązań. Wydaniem tej produkcji miała zająć się firma Starbreeze. Po tym, jak zaczęły się problemy finansowe tej ostatniej, Mohawk Games zostało zmuszone do samodzielnego wydania swojego dzieła. Zespołowi udało się jednak nawiązać współpracę z firmą Epic Games, na mocy której omawiana gra, przemianowana wówczas na Old World, miała stać się tytułem ekskluzywnym dla platformy Epic Games Store.

Old World w maju 2021 roku trafiło do wczesnego dostępu. Pełna wersja tego tytułu pojawiła się w sprzedaży 1 lipca 2021.


Wydawcy gier Mohawk Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Mohawk Games:


Stardock Corporation

Wydane gry

Old World2021