Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Covenant.dev

Firma polski producent

WWW: https://covenant.dev

Facebook: https://www.facebook.com/Covenantdev-101673415186257

Adres: al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa

[email protected]

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie. Debiutanckim dziełem zespołu Covenant.dev jest gra strategiczna pod tytułem Gord, tworzona z myślą o komputerach osobistych.

Historia

Studio Covenant.dev rozpoczęło działalność w 2020 roku. Na czele zespołu stanął Stanisław Just, który wcześniej pracował w firmach Reality Pump, 11 bit studios oraz CD Projekt RED, a także zasiadał w zarządach Polish Games Association, Europejskiej Federacji Twórców Gier i Komitetu Sterującego GameINN.

Ekipa, której siedziba mieściła się w Warszawie, szybko zaczęła pracować nad swoim debiutanckim projektem, toteż już w kwietniu 2021 roku mogła po raz pierwszy zaprezentować go światu. Mowa o Gord, czyli grze strategicznej, osadzonej w fantastycznym uniwersum wzbogaconym o elementy zaczerpnięte z mitologii słowiańskiej. Produkcja miała stanowić swoistą mieszankę Frostpunka i kultowego Heroes of Might and Magic III. Tytuł zmierzał na komputery osobiste, a jego premierę zaplanowano na 2022 rok.


Covenant.dev: wyprodukowane gry

Gord (PC)

Gord (PC)

Gry w produkcji i planach

Gord PC2022

Wydawcy gier Covenant.dev

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Covenant.dev:


Team17