Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Starward Industries

Firma polski producent

Niezależne polskie studio deweloperskie, na którego czele stoi Marek Markuszewski. Zespół Starward Industries z siedzibą w Krakowie istnieje od 2018 roku, a jego debiutanckim projektem jest retrofuturystyczny thriller pod tytułem The Invincible, oparty na twórczości Stanisława Lema.

Historia

Studio Starward Industries oficjalnie rozpoczęło działalność w 2018 roku. Zespół nie podzielił się jednak żadnymi informacjami na temat swojego debiutanckiego projektu aż do maja 2019. Wówczas ujawniono, że jego pierwszym dziełem będzie produkcja oparta na jednej z książek Stanisława Lema. Choć wtedy jeszcze nie poznaliśmy tytułu tego projektu, ujawniono, że będzie on działał w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Poza tym poinformowano, że szefem projektu jest Marek Markuszewski (który wcześniej pełnił funkcję starszego producenta w studiu CD Projekt RED), a wśród pozostałych pracujących nad nim osób można znaleźć byłych członków takich ekip jak Reality Pump, Bloober Team oraz Techland.

Po tej zapowiedzi w temacie gry zapanowała cisza, która trwała aż do połowy września 2020 roku. Wtedy to Starward Industries oficjalnie zaprezentowało światu grę The Invincible, inspirowaną powieścią Stanisława Lema pod tytułem Niezwyciężony. Produkcja była opisywana jako thriller FPP, który zabierze graczy na pustynną planetę zamieszkiwaną przez roboty, fundując im prawdziwą walkę o przetrwanie. Cechą charakterystyczną tego projektu była unikalna, retrofuturystyczna stylistyka; jako że w świecie gry nigdy nie nastała era cyfrowa, wszystkie występujące w nim urządzenia miały być w pełni analogowe.

Gra The Invincible zmierzała na komputery osobiste, PlayStation 5 oraz Xboksa Series X, a jej premiera miała się odbyć w 2021 roku.


Gry w produkcji i planach

Niezwyciężony PC, PS5, XSX2023

Wydawcy gier Starward Industries

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Starward Industries:


11 bit studios