Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Cold Symmetry

Firma producent

Istniejące od 2017 roku, niezależne studio deweloperskie, które początkowo operowało pod nazwą Cold War Game Studios. Debiutanckim projektem zespołu Cold Symmetry jest gra Mortal Shell, która w sierpniu 2020 roku trafiła na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Historia

Studio Cold Symmetry oficjalnie rozpoczęło działalność w 2017 roku. Założycielami firmy byli Andrew McLennan-Murray, Anton Gonzalez, Dmitry Parkin oraz Vitaly Bulgarov. W kolejnych miesiącach i latach do ekipy dołączali inni deweloperzy, jednak do premiery swojego debiutanckiego dzieła zespół liczył zaledwie piętnaście osób. Z perspektywy czasu wydaje się to tym bardziej imponujące, że pierwszy projekt Cold Symmetry prezentował się znakomicie pod względem wizualnym, jednocześnie starając się nawiązać wyrównaną walkę z tuzami gatunku soulslike.

Mowa o zapowiedzianej w kwietniu 2018 roku grze Dungeonhaven. Z czasem projekt został przemianowany na Mortal Shell, a dwa lata później ujawniono, że jego wydaniem zajmie się firma Playstack. Tytuł wzbudził zainteresowanie zarówno dzięki dopracowanej oprawie graficznej utrzymanej w posępnej stylistyce, jak i oryginalnej mechanice opartej na przejmowaniu ciał (a co za tym idzie – umiejętności) poległych wojowników będących tytułowymi skorupami.

Produkcja zadebiutowała 18 sierpnia 2020 roku, przy akompaniamencie pozytywnych ocen przyznawanych przez branżowe media.


Wydawcy gier Cold Symmetry

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Cold Symmetry:


PlayStack