Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Parkour - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce parkour na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji5 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe1 Sportowe1
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Dying Light
Dying Light

Akcji 27 stycznia 2015

Gra akcji w klimatach survival horroru, która łączy rozwiązania znane z Dead Island i Mirror’s Edge. Do dyspozycji dostajemy otwarty świat z dynamicznym cyklem dnia i nocy, mającym znaczące przełożenie na rozgrywkę.

Dying Light: The Following
Dying Light: The Following

Akcji 9 lutego 2016

Dying Light: The Following to opracowany z myślą o pecetach dodatek do gry Dying Light. To obszerne rozszerzenie, które oferuje nowe tereny, przygody, przeciwników i uzbrojenie. Ponadto autorzy zaimplementowali opcję korzystania z pojazdów typu buggy.

Mirror's Edge
Mirror's Edge

Akcji 13 stycznia 2009

Oryginalna gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), w którym gracze mają okazję sprawdzić swoje parkourowe umiejętności. Osadzona w świecie niedalekiej przyszłości fabuła przedstawia losy młodej dziewczyny imieniem Faith, która korzystając ze swych akrobatycznych zdolności, musi odnaleźć dowody niewinności siostry, niesłusznie oskarżonej o zabójstwo.

Mirror's Edge Catalyst
Mirror's Edge Catalyst

Akcji 7 czerwca 2016

Kontynuacja pierwszoosobowej gry akcji z 2008 roku, będąca swoistym rebootem marki, wykorzystującym świat, postaci oraz elementy fabuły i mechaniki pierwowzoru. W grze wcielamy się ponownie w postać kurierki Faith, która ze względu na mistrzowsko opanowaną sztukę poruszania się po wielkomiejskiej dżungli, może stać się głównym katalizatorem przemian w quasi-totalitarnej rzeczywistości. W odróżnieniu od pierwszej części serii, akcję osadzono w otwartym świecie, a znacznej poprawie uległa nie tylko oprawa gry, ale także model poruszania się i walki.

Dying Light: Bad Blood
Dying Light: Bad Blood

Akcji 2018

Dying Light: Bad Blood jest skupionym na rozgrywce wieloosobowej w stylu battle royale samodzielnym dodatkiem do wydanej w 2015 roku gry z otwartym światem, w której jedną z głównych ról odgrywają zombie. Za stworzenie tej produkcji odpowiada znane m.in. z Dead Island polskie studio Techland.

Hover: Revolt of Gamers
Hover: Revolt of Gamers

Zręcznościowe 31 maja 2017

Hover: Revolt of Gamers to pierwszoosobowa platformówka opracowana przez zespół Fusty Games. W grze eksplorujemy futurystyczne miasto za pomocą specjalnego kombinezonu znacznie zwiększającego możliwości ruchowe postaci i pozwalającego na wykonywanie szalonych akrobacji oraz trików. Sprzęt ten wykorzystujemy do walki z totalitarnym reżimem.

Downward
Downward

Przygodowe 13 lipca 2017

Downward to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji. Jej kampania osadzona została w postapokaliptycznym świecie o otwartej strukturze, który podziwiamy z perspektywy pierwszoosobowej i zwiedzamy za pomocą systemu parkouru. Poza wyzwaniami platformówkowymi pojawiają się także regularnie zagadki logiczne.

Free Running
Free Running

Sportowe 1 października 2009

Free Running to niezwykle szybka gra, oparta na swoistej dyscyplinie sportowej, polegającej na pokonywaniu napotkanych przeszkód w jak najszybszy, a zarazem najefektywniejszy sposób. Parkour, bo tak właśnie nazywa się ów sport, wiąże się nie tylko ze stawianiem czoła trudnościom natury fizycznej, ale również wymaga ciągłego doskonalenia psychicznego.

Vector
Vector

Zręcznościowe 4 grudnia 2013

Dynamiczny platformowy endless runner, w którym przenosimy się do totalitarnej rzeczywistości gdzie obywatele nieustannie kontrolowani są przez władzę, a jedynymi zdolnymi przeciwstawić się uciskowi są specjalizujący się w parkourze biegacze. W grze uciekamy przed goniącymi nas agentami, wykorzystując rozmaite karkołomne ewolucje wzorowane na prawdziwych ruchach najlepszych parkourowców.