Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSPPS2
Okładka Free Running (PC)

Free Running

Free Running to niezwykle szybka gra, oparta na swoistej dyscyplinie sportowej, polegającej na pokonywaniu napotkanych przeszkód w jak najszybszy, a zarazem najefektywniejszy sposób.

Sportowe | parkour

Okładka Free Running (PC)

data premiery gry:

20kwi2007

PSP

27kwi2007

PS2

1paź2009

PC

Free Running to niezwykle szybka gra, oparta na swoistej dyscyplinie sportowej, polegającej na pokonywaniu napotkanych przeszkód w jak najszybszy, a zarazem najefektywniejszy sposób. Parkour, bo tak właśnie nazywa się ów sport, wiąże się nie tylko ze stawianiem czoła trudnościom natury fizycznej, ale również wymaga ciągłego doskonalenia psychicznego. Warto wspomnieć, że zdobył on popularność dzięki filmowi Yamakasi - Les Samurai des Temps Modernes (polski tytuł: Yamakasi - współcześni samurajowie).

Akcja zabawy toczy się w Londynie, a dokładnie w takich jego częściach, jak centrum miasta, doki czy okolice siedziby Rady Ministrów. Rozpoczynając grę należy wybrać postać bohatera i poddać edycji poszczególne części jego stroju – na konkretne elementy garderoby składają się ubrania renomowanych marek (np. Adidas). Wcielając się w przygotowaną przez siebie postać gracz uczy się poszczególnych technik parkour od jednego z prekursorów tej dyscypliny, Sebastiena Foucana.

Zabawa w głównej mierze ogranicza się do ciągłego biegania, skakania i wspinania się, celem pokonania napotkanych przeszkód. Z tego powodu do dyspozycji użytkownika oddano dziesięć zróżnicowanych poziomów, zawierających łącznie sześćdziesiąt wymagających wyzwań. Co więcej, każdy level posiada charakterystyczny dla siebie sposób rozgrywki. Jakby tego było mało, developerzy zaoferowali dziewięć modułów, wśród których znajduje się freestyle, walka z czasem etc.

Sukcesywne zaliczanie kolejnych etapów zabawy pozwala na odblokowanie szerokiego wachlarza bonusów. Producenci przygotowali takie nagrody, jak chociażby markowe ubrania, utwory muzyczne, sekwencje filmowe czy niedostępne wcześniej triki. Z czasem pojawiają się także inni przedstawiciele parkour, z którymi użytkownik ma sposobność porozmawiania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Free Running

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Free Running

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.6 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 1.2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Free Running i wszystko jasne, pobiegamy sobie
Free Running i wszystko jasne, pobiegamy sobie

wiadomość13 maja 2005

Parkour (inaczej freerun) to nowy, miejski sport ekstremalny, stanowiący połączenie biegania, akrobatyki i odrobiny sztuk walki. Free Running natomiast to najnowszy projekt Core Design przenoszący ten fenomen na PSP już jesienią tego roku.

PSP
PS2
PC