Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

TPP - Gry Akcji PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą z gatunku akcji o tematyce TPP na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

Przed premierą 72
PC
Akcji
TPP
Czas
Fortnite: Battle Royale
Fortnite: Battle Royale

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 26 września 2017)

Darmowa gra oferująca zabawę w trybie battle royale. Sto osób trafia na sporych rozmiarów mapę, gdzie walczy o przetrwanie. Na początku rozgrywki nie dysponujemy niczym, a wszystkie niezbędne bronie i przedmioty zdobywamy eksplorując napotkane zabudowania mieszkalne.

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider

Akcji 14 września 2018

Kolejna część bestsellerowej serii przygodowych gier akcji, a zarazem trzecia odsłona opowieści o początkach kariery Lary Croft, zapoczątkowanej w 2013 roku. W Shadow of the Tomb Raider bohaterka trafia do Ameryki Łacińskiej, by nie tylko odkryć tajemnice skrywane przez tamtejsze ruiny, lecz także rozwikłać zagadkę stojącą za zakonem Trójcy oraz badaniami prowadzonymi przez jej ojca.

Escape from Tarkov
Escape from Tarkov

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Sieciowa strzelanina FPS/TPS z elementami RPG i survivalu. Gracze wcielają się w członków jednej z dwóch rywalizujących ze sobą korporacji militarnych i walczą o przetrwanie na terenie tytułowego rosyjskiego miasta. W porównaniu do większości popularnych strzelanek sieciowych, gra wyróżnia się ciekawą otoczką fabularną, a także pełną swobodą przemieszczania się po świecie gry i podejmowania się całej masy zróżnicowanych aktywności. Całość uzupełnia wysoki realizm (w kwestii rozgrywki oraz oprawy), oryginalny system rozwoju postaci i spory nacisk na aspekty survivalowe.

DayZ
DayZ

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 16 grudnia 2013)

DayZ to opracowana przez studio Bohemia Interactive pierwszoosobowa strzelanka, w której gracze przenoszą się do świata opanowanego przez zombie. Gra stawia na elementy survivalowe, a unikanie walki jest często najlepszą strategią na przeżycie.

Anthem
Anthem

Akcji 2019

Anthem to opracowana z myślą o pecetach hybryda gatunkowa, która łączy elementy strzelanek z mechanizmami multiplayer typowymi dla gier MMORPG. Podczas zabawy samotnie lub wspólnie z innymi graczami eksplorujemy świat i wypełniamy misje fabularne.

Darksiders III
Darksiders III

Akcji październik 2018

Trzecia część zapoczątkowanej w 2010 roku serii Darksiders. Tym razem wcielamy się w Fury – kobietę maga, której zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. W tym celu musi pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz ich sługusów.

Tom Clancy's The Division 2
Tom Clancy's The Division 2

Akcji 2019

Druga odsłona popularnego cyklu gier akcji z elementami RPG, skoncentrowanych na zabawie w trybie multiplayer. Tom Clancy's The Division 2 jest efektem współpracy studia Ubisoft Massive z innymi zespołami deweloperskimi znajdującymi się pod skrzydłami francuskiego wydawcy. Tytuł działa w oparciu o zmodyfikowaną wersję silnika graficznego Snowdrop Engine, dzięki czemu jego oprawa wizualna prezentuje wysoki poziom.

Naruto to Boruto: Shinobi Striker
Naruto to Boruto: Shinobi Striker

Akcji 31 sierpnia 2018

Naruto to Boruto: Shinobi Striker to opracowana z myślą o pecetach wieloosobowa gra akcji, pozwalająca na toczenie pojedynków pomiędzy dwoma drużynami wojowników ninja. Rozgrywka kładzie nacisk na rozbudowany system walki oraz akrobatyczną mechanikę ruchu po mapach.

Ring of Elysium
Ring of Elysium

Akcji 2018

Europa to opracowana z myślą o pecetach trzecioosobowa strzelanka pozwalająca na branie udziału w wieloosobowych potyczkach typu Battle Royale. W nich stu graczy ląduje na wyspie i walczy ze sobą, dopóki przy życiu nie pozostanie tylko jedna osoba. Zabawę uatrakcyjnia obecność pojazdów, dynamiczny system pogodowy, realistyczny silnik fizyczny oraz możliwość niszczenia elementów otoczenia.

Shenmue III
Shenmue III

Akcji 2019

Bezpośrednia kontynuacja RPG-a akcji Shenmue II, opowiadającego o przygodach adepta sztuk walki Ryo Hazukiego, którego poszukiwania zabójców ojca przywiodły do Chin. W towarzystwie dziewczyny o imieniu Shenhua, Ryo zagłębia się coraz dalej w tajemnicę luster. Shenmue III oferuje otwarty świat oraz unowocześniony system walki. Za oprawę graficzną odpowiada silnik Unreal 4.

Code Vein
Code Vein

Akcji 2018

Mroczne RPG akcji od japońskiego studia Shift, które wsławiło się stworzeniem serii God Eater. Historia Code Vein rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy to na gruzach cywilizacji żyją wampiry o nadludzkich zdolnościach. Krwiopijcy starają się odkryć tajemnice postapokaliptycznego świata, jak również uniknąć przemiany w pokraczne monstra wskutek niedoboru krwi. Gra kładzie spory nacisk na eksplorację lokacji oraz na walkę przy użyciu rozmaitej broni białej. Istotną rolę odgrywa wysysanie krwi, pozwalające korzystać ze specjalnych zdolności, jak również system umożliwiający zwiedzanie świata gry w towarzystwie kompana.

SCUM
SCUM

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 30 czerwca 2018)

Gra typu survival sandbox od studiów Gamepires i Croteam, w której wcielamy się w więźniów walczących o życie w ramach telewizyjnego show. Podczas zabawy liczy się nie tylko walka, ale także dbanie o pożywienie oraz nabywanie nowych zdolności, w tym hakowania systemów zabezpieczeń.

Darwin Project
Darwin Project

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 9 marca 2018)

Trzecioosobowa gra akcji typu Battle Royale, w której gracze wcielają się w wybrane przez siebie postaci i muszą wyeliminować pozostałych uczestników rozgrywki. Rywalizacja toczy się do momentu, aż na placu boju pozostanie jeden bohater.

Worlds Adrift
Worlds Adrift

Akcji 2020 (wczesny dostęp od 24 maja 2017)

Worlds Adrift to wieloosobowa, sieciowa gra RPG (MMORPG), w której duży nacisk położono na interakcje z otaczającym nas światem oraz na współpracę między graczami. Bohater znajduje się w krainie wypełnionej ruchomymi wyspami, a do przemieszczania się między nimi służy mu statek powietrzny. Konieczne jest więc dbanie o jego stan oraz rozbudowywanie go, o co znacznie prościej, jeśli działamy w grupie, a nie jako „samotny wilk”. Grę stworzył zespół Bossa Studios, znany z takich tytułów jak I Am Bread oraz Surgeon Simulator.

Hurtworld
Hurtworld

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 4 grudnia 2015)

Ukierunkowany na rozgrywkę wieloosobową sandboksowy symulator przetrwania, odznaczający się typową dla gatunku mechaniką, kładącą nacisk na elementy survivalowe. Na wyróżnienie zasługuje system ochrony graczy, wyrównujący szansę między początkującymi i doświadczonymi uczestnikami zabawy, a także system kar - zgodnie z którym im więcej graczy mamy na sumieniu, tym więcej cenniejszych przedmiotów tracimy w wypadku śmierci.

Dying Light: Bad Blood
Dying Light: Bad Blood

Akcji 2018

Dying Light: Bad Blood jest skupionym na rozgrywce wieloosobowej w stylu battle royale samodzielnym dodatkiem do wydanej w 2015 roku gry z otwartym światem, w której jedną z głównych ról odgrywają zombie. Za stworzenie tej produkcji odpowiada znane m.in. z Dead Island polskie studio Techland.

Just Survive
Just Survive

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 15 stycznia 2015)

H1Z1: Just Survive to gra MMO w realiach apokalipsy zombie od studia Daybreak Game Company. Łączymy się z serwerem zamieszkanym przez tysiące graczy, by trafić do rozległego świata będącego Stanami Zjednoczonymi po apokalipsie i walczyć o przetrwanie, pozyskując surowce, budując schronienia, wytwarzając broń, łącząc się w grupy z innymi ocalałymi etc.

Fade to Silence
Fade to Silence

Akcji sierpień 2018 (wczesny dostęp od 14 grudnia 2017)

Fade to Silence to survivalowa gra akcji w klimatach postapokaliptycznych, opracowana z myślą o pecetach. Gracze wcielają się w mężczyznę próbującego przetrwać w świecie opanowanym przez wieczną zimę. Podczas zabawy gromadzimy surowce, budujemy schronienia, werbujemy sojuszników i walczymy z potworami przemierzającymi skute lodem tereny.

Crackdown 3
Crackdown 3

Akcji październik 2018

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier akcji. Gracze wcielają się w stróża prawa pełniącego służbę na terenie futurystycznego miasta, a jego zadaniem jest eliminacja władców przestępczego światka. Zabawa toczy się w otwartym środowisku, a oprócz fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza tytuł oferuje również wieloosobowy wariant rozgrywki.

Miscreated
Miscreated

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 30 października 2014)

Miscreated to stworzony przez studio Entrada Interactive post-apokaliptyczny survivalowy sandbox MMO, w którym gracze starają się przetrwać w zrujnowanym, opustoszałym świecie opanowanym przez zombie.

Beyond Good & Evil 2
Beyond Good & Evil 2

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Prequel kultowego Beyond Good & Evil, w którym gracz wciela się w samodzielnie wykreowanego bohatera i przemierza najodleglejsze zakątki układu planetarnego System 3. Produkcja oferuje rozległy, otwarty i zróżnicowany świat obejmujący unikalne planety i księżyce, pomiędzy którymi możemy swobodnie się przemieszczać. Wszystko to okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną – pełne detali są zarówno modele postaci, jak i projekty poszczególnych lokacji.

Radical Heights
Radical Heights

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 10 kwietnia 2018)

Strzelanka typu battle royale stworzona przez ekipę Boss Key Productions, znaną z LawBreakers. Gra została utrzymana w szalonym klimacie lat 80. Podczas zabawy jeździmy na BMX-ach, skaczemy na trampolinach i oczywiście walczymy o przetrwanie w sieciowych pojedynkach.

Yandere Simulator
Yandere Simulator

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Gra, będąca swego rodzaju symulatorem zazdrosnej dziewczyny. Wcielamy się w uczennicę starającą się za wszelką cenę pozbyć innych dziewcząt przejawiających zainteresowanie uczniem, w którym się zakochała.

Blackwake
Blackwake

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 25 lutego 2017)

Pierwszoosobowa gra akcji, opracowana z myślą o multiplayerowej rozgrywce. Zabawa opiera się na bitwach morskich, a gracze wcielają się w członków załóg poszczególnych statków. Zadania, jakie na nich czekają, są zróżnicowane – od naprawy uszkodzeń, przez załadowywanie dział i prowadzenie ostrzału, po uczestnictwo w abordażach. Ponadto jeden z nich wciela się w rolę kapitana.