Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Space Hulk: Ascension (PC)

PC

Dodatki do Space Hulk: Ascension

Space Hulk: Ascension - Salamanders
Space Hulk: Ascension - Salamanders

dodatek do gry24 lutego 2015

Drugie oficjalne rozszerzenie do Space Hulk: Ascension – turowej strategii taktycznej, stworzonej przez zespół Full Control w oparciu o popularne gry planszowe osadzone w uniwersum Warhammera 40,000. Tym razem gracze mogą poprowadzić do boju nową frakcję Kosmicznych Marines, czyli Zakon Salamander. Add-on oddaje do naszej dyspozycji dwadzieścia specjalnie przygotowanych misji fabularnych, podczas których bohaterowie próbują odzyskać cenne strony Księgi Ognia i ukarać tych, którzy są odpowiedzialni za ich zbezczeszczenie. Dodatek wprowadza również nowe zdolności specjalne oraz możliwości taktyczne oparte na unikalnych zdolnościach Salamander – dzięki niezwykłemu kodowi genetycznemu potrafią oni na przykład przebywać w ogniu bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Listę nowości zamyka znany z poprzedniego DLC tryb szybkich misji – na jego potrzeby opracowano dwadzieścia scenariuszy.

Space Hulk: Ascension - Imperial Fists
Space Hulk: Ascension - Imperial Fists

dodatek do gry18 grudnia 2014

Pierwsze rozszerzenie do gry Space Hulk: Ascension, opracowane przez studio Full Control. Dodatek wprowadza nową grywalną frakcję – tytułowych Imperial Fists, a także powiązaną z tym zakonem kampanię fabularną, gdzie na ukończenie czeka piętnaście misji. Zadaniem, jakie musimy wykonać, jest odzyskanie starożytnego imperialnego statku z rąk Genokradów. Na potrzeby add-onu przygotowano również dwadzieścia szybkich misji, w których możemy prowadzić do boju zarówno nowych żołnierzy, jak i reprezentantów trzech frakcji z podstawowej wersji gry. Choć sama rozgrywka nie doczekała się rewolucyjnych zmian, w Space Hulk: Ascension - Imperial Fists możemy zrobić użytek z potężnych wieżyczek strażniczych Tarantula. Występują one w dwóch wersjach różniących się od siebie kątem obrotu i pojemnością magazynka.

Space Hulk: Ascension - Dark Angels
Space Hulk: Ascension - Dark Angels

dodatek do gry15 kwietnia 2014

Trzecie rozszerzenie do Space Hulk: Ascension, za którego stworzeniem, podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji gry i poprzednich dodatków, stoi studio Full Control. Jak sugeruje tytuł, tym razem gracze przejmują kontrolę nad elitarnym legionem Mrocznych Aniołów. Zadaniem bohaterów jest eliminacja Tyranidów przygotowujących się do szturmu na planetę Corinthe, na której orbicie pojawili się z potężnym Space Hulkiem. Na ukończenie czeka tutaj dwadzieścia misji składających się na fabularną kampanię, a także taka sama liczba świeżych scenariuszy opracowanych z myślą o trybie szybkiej gry. Nowości nie ominęły również mechaniki rozgrywki – na polu bitwy w Space Hulk: Ascension - Dark Angels wykorzystujemy działa plazmowe, a do boju posyłamy nową klasę Kosmicznych Marines, czyli Aptekarzy służących za jednostki wsparcia.