160 tys. dolarów za skina z CSGO. To jedna z największych kwot w historii gry

Ewa Ichniowska

15 marca 2023, 13:26

reakcje2

O sprzedaży najcenniejszych skinów CSGO zwykili gracze dowiadują się najczęściej tylko z plotek. Wyjątkowa transakcja z 13 marca zaprzeczyła tej regule.

160 tys. dolarów za skina z CSGO. To jedna z największych kwot w historii gry
Źródło fot. Valve
i

Sumy, które osiągają na giełdach rzadkie skiny do CS:GO nie przestają zadziwiać. Najdroższe z nich często przechodzą jednak z ręki do ręki prywatnie, a ich dokładna cena i posiadacz pozostają nieznani dopóki nabywca nie zechce się pochwalić najnowszą częścią kolekcji.

13 marca miała jednak miejsce publiczna transakcja za rekordową sumę dla skinów dostępnych na giełdzie. Wyjątkowy egzemplarz AK-47 Wild Lotus został sprzedany za ok. 160 tys. dolarów.

Historyczna transakcja

Sprzedaż miała miejsce na chińskiej giełdzie CS:GO - Buff, za 148 937 euro, co w przybliżeniu daje niemal 160 tys. dolarów. Kupcem był chiński kolekcjoner Niecolas, którego zbiór możecie podziwiać na Steam Community.

Jego egzemplarz AK-47 Wild Lotus jest obecnie jednym z najdroższych skinów sprzedanych w historii CS:GO. Choć daleko mu do rekordowej transakcji twarzą w twarz w wysokości 780 tysięcy dolarów za AK-47 Case Hardened i AWP Dragon Lore, trzeba zauważyć, że w odróżnieniu do tych dwóch skinów AK-47 Wild Lotus został sprzedany publicznie. Może być to początkiem nowego trendu wysokoprofilowych transkacji skinów CS:GO na ogólnie dostępnych giełdach.

Naklejki zmieniają wszystko

Skin AK-47 Wild Lotus pojawił się na naszej liście najdroższych skinów CS:GO na giełdzie w 2022 roku; od tego czasu, jego przeciętna cena w stanie Factory New wzrosła do ok. 9,5 tys. dolarów.

Trudno jednak porównywać tą cenę z sumą, którą zapłacił chiński kolekcjoner. Tym, co przesądziło o wartości wyjątkowego AK-47 były 4 naklejki Reason Holo z turnieju CS:GO Major Katowice 2014.

160 tys. dolarów za skina z CSGO. To jedna z największych kwot w historii gry - ilustracja #1
Fot. Dexerto

Najlejki te nie tylko świetnie pasują do kolorystyki broni, ale same w sobie stanowią poszukiwany przedmiot kolekcjonerski. Każda z nich kosztuje obecnie ok. 40 tys. złotych, a ze względu na ich rzadkość, istnieją tylko dwa inne egzemplaże AK-47 Wild Lotus przyozdobione czterema Reason Holo. Należy się spodziewać, że każdy z nich byłby wyceniony podobnie.

Entuzjaści turniejów CS:GO nie muszą się martwić, że wyjątkowa broń zniknie ze sceny. Kolekcjonerzy często wypożyczają swoje skiny profesjonalnym graczom. Ten konkretny AK-47 był wcześniej używany przez Russela ‘Twistzz’ Van Dulken’a w 2022 roku.

Pożyczył mu go poprzedni właściciel. Jeśli Niecolas zadba o tradycję społeczności, AK-47 Wild Lotus znów będzie cieszył oczy graczy i kibiców.

Więcej na temat:   CSGO

Podobał Ci się ten tekst? Zostaw
2

CS2 beta - jak dostać dostęp, co ze skinami, banami, mapami i wszystko co musicie wiedzieć

CS2 został oficjalnie zapowiedziany, a wraz z nim beta testy produkcji. Tutaj dowiecie się, jak możecie uzyskać do niej dostęp i czego się po niej spodziewać.

CS2 beta - jak dostać dostęp, co ze skinami, banami, mapami i wszystko co musicie wiedzieć

Ewa Ichniowska

22 marca 2023, 19:24

reakcje19

„Ta gra jest martwa”, CS2 pod ostrzałem e-sportowców

Drużyna FaZe Clan na razie nie jest zachwycona nowym dymem z CS2, ale zmiana ma też swoich entuzjastów.

„Ta gra jest martwa”, CS2 pod ostrzałem e-sportowców

Ewa Ichniowska

22 marca 2023, 20:22

reakcje26

Tak wygląda powiadomienie o dostępie do bety CS2, niektórzy już je otrzymali

Gracze Counter-Strike'a zaczęli już otrzymywać od Valve pierwsze zaproszenia do sprawdzenia testowej wersji długo oczekiwanego sequela strzelanki – CS2.

Tak wygląda powiadomienie o dostępie do bety CS2, niektórzy już je otrzymali

Ewa Ichniowska

23 marca 2023, 10:47

reakcje5