Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Enemy Territory: Quake Wars - poradnik do gry

Enemy Territory: Quake Wars - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sanitariusz, technik | Funkcje na polu bitwy i wyposażenie | ET Quake Wars poradnik Enemy Territory: Quake Wars

Ostatnia aktualizacja: 7 października 2019

Sanitariusz/technik

Nazwa (przynajmniej w przypadku GDF) mówi sama za siebie - gracz wybierające tę klasę podejmuje się zadania, jakim jest leczenie (lub dostarczanie Stroyentu) kolegom z zespołu. Jego uzbrojenie jest zawężone do dwóch typów broni, z czego jedna jest mało praktyczna. Medyk to osoba, która trzyma się z tyłu i pomaga wszystkim dookoła. Sanitariusz/technik może jednak być wymagającym wrogiem w strzelaninie, gdyż potrafi się sam uleczyć. Jego unikalne zdolności powinny być wykorzystywane jak najczęściej.

Uzbrojenie:

  1. karabinek/rozpruwacz;
  2. strzelba/miotacz gwoździ;
  3. granat odłamkowy/granat szrapnelowy;
  4. nóż/szpikulec;
  5. pistolet/miotacz.

Wyposażenie:

  1. apteczki;

Tylko sanitariusz GDF dysponuje apteczkami. Ilość apteczek możliwych do rzucenia kolegom wyrażana jest paskiem stanu, który powoli się ładuje, zezwalając na rzucanie kolejnych paczuszek z lekami. Uleczenie innego żołnierza odbywa się wtedy, gdy dotknie on apteczki (czyli np. wejdzie na nią).

  1. ogniwa Stroyentu;

Tylko technik Stroggów dysponuje ogniwami Stroyentu. Jest to substancja, którą można zarówno strzelać do przeciwników, jak i przekształcać w punkty życia. Jeżeli zaczyna brakować amunicji, można poświęcić część swojego zdrówka na rzecz broni palnej. Gdy natomiast mamy mało życia, możemy zrezygnować z amunicji, uleczyć się i poczekać na technika, który potrafi uzupełnić poziom Stroyentu u swoich kolegów. Ilość ogniw do przekazania wyznaczana jest paskiem stanu, podobnie jak w przypadku apteczek sanitariusza GDF.

  1. defibrylator;

Na stanie sanitariusza GDF. Gdy jeden z kumpli straci całą energię i padnie na ziemię, można do niego podbiec z defibrylatorem i zaaplikować mu ożywcze elektrowstrząsy. Natychmiastowo stawia to kumpla na nogi, lecz nie przywraca mu całego życia. Całe zdrówko może odzyskać jedynie sanitariusz na czwartym poziomie doświadczenia.

  1. narzędzie stroyentowe;

Na stanie technika Stroggów. Ratuje ludzi tak samo jak defibrylator GDF, ale znacznie, znacznie dłużej, bo około 2-3 sekundy. Oprócz tego ma jeszcze jedną funkcję. Jest nią możliwość tworzenia jednorazowych punktów odrodzenia. Wystarczy znaleźć ciało martwego wroga i użyć na nim narzędzia stroyentowego, by po chwili powstało miejsce, w którym może odrodzić się jeden z kompanów. Widać je na zdjęciu poniżej. Tego typu punkty odradzania mogą być niszczone przez medyków GDF za pomocą ich defibrylatorów.

Sanitariusz GDF może wezwać skrzynkę z lekami i amunicją - Sanitariusz, technik | Funkcje na polu bitwy i wyposażenie | ET Quake Wars - Enemy Territory: Quake Wars - poradnik do gry
  1. zrzut zaopatrzenia.

Sanitariusz GDF może wezwać skrzynkę z lekami i amunicją. W tym celu trzeba rzucić marker na otwartą przestrzeń i poczekać na zrzut. Ze skrzynki korzystać może każdy sojusznik. Można ją zniszczyć strzałami z broni palnej.

Nagrody dla sanitariusza/technika - Sanitariusz, technik | Funkcje na polu bitwy i wyposażenie | ET Quake Wars - Enemy Territory: Quake Wars - poradnik do gry

Nagrody dla sanitariusza/technika

Klasa/umiejętność

Poziom 1

Poziom 2

Poziom 3

Poziom 4

Sanitariusz

Większa apteczka

Dodatkowy zrzut zaopatrzenia

Dodatkowe zdrowie

Pełne zdrowie po reanimacji

Technik

Większe ogniwo Stroyentu

Wzmocnienie szpikulców

Szybsza reanimacja

Pełne zdrowie po reanimacji