Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life 2 - poradnik do gry

Half-Life 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne do Half-Life 2 poradnik Half-Life 2

  • Największą bolączką w grze jest niewielka ilość amunicji, jaką może nieść Gordon Freeman, dlatego też należy efektywnie wykorzystywać posiadane środki. Nie ma sensu bawić się w strzelanie do zwykłych strażników z karabinu maszynowego, jeśli to samo osiągniemy w łatwy sposób pistoletem.
  • Po każdej walce przeładuj broń. Nieuwaga prowadzi do tego, że podczas następnej potyczki prawie na pewno będziesz zmuszony automatycznie dokonać załadowania następnego magazynku w trakcie walki.
  • Half-Life 2 kładzie ogromny nacisk na zagadki z użyciem rozrzuconych tu i ówdzie przedmiotów. Jeżeli wokół walają się tylko niebieskie pojemniki, jest prawie pewne, że przydadzą się one do zbudowania skoczni lub przejścia. Podobnie jest z lokacjami zawalonymi przez meble. Jeżeli w jakimś korytarzu ktoś nawrzucał klamotów, jest prawie pewne, że należy użyć Gravity Gun do wyciągnięcia ich na zewnątrz i otworzenia w ten sposób dalszego przejścia.
  • Podczas rozgrywki, w kilku miejscach dojdzie do paradoksalnych sytuacji, w których przeciwnik będzie się "respawnował" w nieskończoność. Jeżeli zabijanie kolejnych wrogów nie zdaje egzaminu i ciągle pojawiają się nowi, warto oszczędzić amunicję i ruszyć się dalej. Wszystkiego tego typu sytuacje są oznaczone w tekście.
  • Half-Life 2 jest produkcją bardzo przewidywalną. Jeśli gdzieś pojawia się skrzynia z nieskończoną ilością amunicji (granaty, pociski do wyrzutni rakiet), jest prawie pewne, że za chwilę będziesz musiał jej użyć do eksterminacji wrogów, np. kanonierki. Staraj się zapamiętać miejsca, gdzie odkryłeś tego typu skrzynie. Niejednokrotnie będziesz musiał się do nich wracać.
  • Pojazdy w grze bardzo łatwo reagują na stery, co utrudnia manewrowanie pośród przeciwników. Pamiętaj że skuter wodny równie dobrze może poruszać się po lądzie a samochód jest zdolny wyjechać na pozornie niedostępną nierówność terenu, o ile zapewnimy odpowiednie przyspieszenie. W tym ostatnim przypadku warto korzystać z przycisku Turbo, zwłaszcza podczas skoków nad rozpadlinami. Należy również pamiętać, że Buggy nie jest amfibią, można mieć poważny problem, jeśli wpadnie się do wody.