Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Max Payne 2: The Fall Of Max Payne - poradnik do gry

Max Payne 2: The Fall Of Max Payne - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Podstawy] Walka w Max Payne 2 The Fall Of Max Payne poradnik Max Payne 2: The Fall Of Max Payne

Walka

Podczas walki najlepszym sposobem wymiany ognia, dającym najlepsze rezultaty, jest skorzystanie ze "zwolnienia czasu w grze", zwanego po prostu bullet time. Po aktywacji bullet time wszystko dookoła dzieje się wolniej, widzisz przelatujące kule, a przede wszystkim masz możliwość zastrzelenia kilku przeciwników w krótkim czasie i dobrego wycelowania.

Należy pamiętać, że nie można tak robić ciągle. Wskaźnik bullet time znajduje się obok szablonu pokazującego zdrowie naszego bohatera i gdy zniknie, nie będzie można z niego skorzystać. Wtedy należy odczekać chwilę lub zabić kilku przeciwników. Szczególnie to ostatnie wyjście jest bardzo opłacalne, bo zwiększy ów wskaźnik w szybkim tempie.

Oto kilka zasad, którymi watro się kierować podczas walki:

  • Przeciwnicy podczas walki często padają na ziemię, jednak nie znaczy to wcale, że giną. Często zdarza się, że po chwili wstaną i zaczną do nas strzelać. Dlatego warto oddać kilka strzałów, by upewnić się, że oponent naprawdę nie żyje, nim zaczniemy szukać kolejnego.
  • Najlepszym sposobem unikania obrażeń jest używanie bullet time przy wchodzeniu do nowych pomieszczeń lub wyskakiwaniu zza rogu. Podczas gry najczęściej właśnie w takich sytuacjach spotkasz się z oporem, więc miej na uwadze, że można łatwo zapobiec uszczerbku na zdrowiu.
  • Odpowiedni dobór broni jest bardzo ważny. Strzelby są doskonałe na bliską odległość, szczególnie przy wcale w korytarzach i wąskich pomieszczeniach. MP5 nadaje się zarówno na większe odległości (dzięki lunecie), jak i na średnie dystanse. Kałasz czy M4 to doskonała broń dużego kalibru, spisująca się doskonale na średnim dystansie, a na duże pozostaje zawsze Dragunov. Desert Eagle są bronią niemalże doskonałą - spisują się zawsze świetnie.
  • Należy ciągle monitorować stan amunicji. Jeśli trzeba będzie przeładować magazynek podczas walki, może się to dla Ciebie źle skończyć. Szczególnie jeśli będzie to strzelba. Zanim wejdziesz w jakieś nieznane miejsce, odruchowo zmień magazynek. To pozwoli Ci przeżyć dłużej.
  • Celowanie w głowę daje najlepsze rezultaty. Przeciwnik zazwyczaj pada niemalże od razu, a Ty masz pewność, że nie wstanie. W połączeniu z bullt time jest to dziecinnie prosty sposób na wysoką skuteczność broni.
  • Przy użyciu bullt time możesz łatwo omijać naboje wystrzelone w Twoim kierunku. Za nic w świecie nie stój w miejscu. Wtedy na pewno zostaniesz trafiony. Poruszanie się na boki, czy w najlepszym wypadku odskok (przycisk w bok + skok) gwarantuje, że nic Ci się nie stanie.
  • Maksymalnie możesz pomieścić osiem opakowań Painkillers (proszki przeciwbólowe). Jeśli po drodze choć trochę się uszkodziłeś i napotykasz na kilka nowych opakowań, mając pełny zapas, użyj ile możesz, by zabrać nowe ze sobą.
  • Staraj się wykorzystać pozostawione tu i ówdzie materiały wybuchowe, w postaci skrzyń z amunicją, kanistrów z benzyną czy wybuchowych beczek. Wystarczy jeden celny strzał, by wylatujący w powietrze przedmiot (przedmioty) oczyścił dla Ciebie jakąś salę czy inną okolicę.