Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Wonders 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Age of Wonders 4 - poradnik do gry

Age of Wonders 4 - poradnik do gry

Stwórz swoje Evermore Age of Wonders 4 poradnik to najlepsze porady na start, do budowania, tworzenia krain, rozwoju państwa. Opisujemy wszystkie jednostki, frakcje, cechy, tryby tworzenia, Księgę Magii, warunki zwycięstwa, długość gry, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 4 maja 2023

Poradnik do Age of Wonders 4 pomoże Wam zapoznać się z podstawami mechaniki gry, poznać występujące w grze rasy, kultury, jednostki i zapewnić Wam sukcesy w budowaniu swojego królestwa. Znajdziecie tutaj porady na start, opis kampanii, tworzenie frakcji oraz krain. Sprawdzicie czy w gra oferuję spolszczenie, a także czy wasz sprzęt PC pozwoli wam na grę na najniższych ustawieniach.

Age of Wonders 4: Zawartość poradnika

Na pierwszych stronach poradnika do gry Age of Wonders 4 znajdziecie informacje dotyczące Kampanii, Panteonu, Tworzenia frakcji i krain, warunków zwycięstwa w grze, Więzi (Affinities) oraz tego jak działają księgi Magii.

Na dalszych stronach poradnika zapoznacie się z najczęściej padającymi pytaniami, znajdziecie odpowiedzi jaki sposób korzystać z zaklęć oraz jak badać cuda. Przedstawione zostaną Wam wszystkie występujące w grze rasy i z jakimi jednostkami będziecie mieli do czynienia. W dalszej części poznacie techniczny aspekt gry, wymagania sprzętowe, wersje językowe, przewidywany czas zabawy w grze oraz wiele więcej.

Ostatnią część poradnika stanowi aneks, w którym znajdziecie wszystkie ważne aspekty techniczne gry: wymagania sprzętowe, wersje językowe, długość gry.

Age of Wonders 4: Szybkie porady na start

W tej części poradnika znajdziecie podstawowe porady, które pomogą Wam w rozgrywce. Porady poniżej pozwolą Wam lepiej odnaleźć się na mapie kampanii oraz na skuteczniejsze działania królestwa na poziomie strategicznym. Znajdziecie tu też wskazówki dotyczące bitew czyli poziomu taktycznego. W grze każda z armii składać się może z maksymalnie 6 jednostek.

 1. Dbajcie o stan magazynów. W grze będziecie ponosili koszty utrzymania jednostek dbajcie o to by nie wydawać więcej posiadanych złota i innych surowców niż produkuje Wasze imperium.
 2. Rekrutujcie zwiadowców. Dzięki wielu zwiadowcom, których możecie także używać w trybie autoeksploracji, zyskacie cenne informacje na temat otaczających Was ziem, przez co szybciej będziesz mógł planować Swoje następne posunięcia.
 3. Szukajcie starożytnych ruin i wolnych miast. Starożytne ruiny zapewnią Wam dodatkowe premie w postaci przychodów miasta lub jednostek. Wolne miasta mogą w przyszłości stać się częścią Waszego imperium, będziecie mogli je przekonać, aby dołączyły do niego z pomocą dyplomacji lub na drodze podboju.
 4. Wykorzystujcie teren. Podczas bitwy na mapie taktycznej wykorzystujcie ukształtowanie terenu, który osłoni Wasze jednostki przed niespodziewanym atakiem przeważających sił przeciwnika.
 5. Nadawajcie priorytety celom Waszych ataków magicznych. Nie marnujcie swoich zaklęć na słabe jednostki przeciwnika, jednocześnie zwracajcie uwagę, dla których jednostek sojuszniczych poświęcić zaklęcia regeneracyjne i ochronne.
 6. Uważajcie na rozmieszczenie Waszych jednostek. Część ataków magicznych ma działanie obszarowe. Uważajcie by nie ustawiać swoich jednostek zbyt blisko siebie, inaczej staną się dogodnym celem do ataków magicznych przeciwnika.

Więcej przydatnych informacji na początek rozgrywki znajdziecie na stronie Porady na start.

Age of Wonders 4: Podstawy

 1. Tworzenie krain - na tej stronie poradnika znajdziecie pełny opis tworzenia własnej krainy.
 2. Cechy Krain - tutaj opisaliśmy każdą cechę, którą możecie wybrać dla swojej krainy.
 3. Warunki zwycięstwa - na tej stronie poradnika znajdziecie pełny opis warunków zakończenia gry.

Age of Wonders 4: FAQ

Rozdział w przygotowaniu.

Age of Wonders 4: Wymagania sprzętowe PC

Dzięki poniższej liście sprawdzicie, czy Wasz PC pozwoli wam zagrać w Age of Wonders 4 na najniższych ustawieniach.

 1. System operacyjny. Windows 10 Home 64 Bit
 2. Procesor. Intel Core i5-2500K or AMD Ryzen 5 1600X
 3. Karta graficzna. Nvidia GeForce GTX 670 (2GB) or AMD Radeon HD 7870 (2GB) or Intel Arc A380 (6GB) or Intel Iris Xe G7 (Tiger Lake) or AMD Radeon Vega 8
 4. DirectX
 5. Pamięć. 8 GB RAM
 6. Miejsce na dysku. 20 GB

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Age of Wonders 4: Długość gry

Jeżeli szukacie informacji na temat czasu trwania kampanii w Age of Wonders to taką informację znajdziecie na stronie Długośc gry. Zamieściliśmy tam informację na temat tego ile czasu potrzebować będziecie aby ukończyć oferowaną w grze kampanię.

Age of Wonders 4: Spolszczenie, polska wersja językowa

Strona poradnika Polska wersja językowa zawiera listę wszystkich języków wspieranych przez AoW4. Na tej stronie znajdziecie informację jak zmienić ustawienia językowe gry, które odpowiadaj za język napisów i tekstów.

Autor Poradnika

Cezary Rogala


Informacje o Age of Wonders 4 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 4 maja 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.