Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Star Wars Jedi Survivor - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Star Wars Jedi Survivor - poradnik do gry

Star Wars Jedi Survivor - poradnik do gry

Niech BD-1 będzie z Tobą Star Wars Jedi Survivor poradnik to najlepsze porady na start, do walki, ulepszania miecza, rozwoju postaci. Opisujemy wszystkie nasiona i rośliny, Echo, nagrania i skany, ataki Mocy, przejścia i skróty, BD-1, czy można być złym, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca 2023

Poniższy poradnik to zbiór najważniejszych informacji o Star Wars Jedi Survivor potrzebnych do ukończenia gry na 100%. Solucja pomoże Wam przejść przez wszystkie najtrudniejsze etapy w grze. Wyjaśniamy ataki skrytobójcze, ataki Mocy oraz wykonywania bloków i uników. Nie zabrakło tu porad na start oraz list wszystkich dostępnych ulepszeń dla miecza świetlnego, droida BD-1, nowych strojów i wyglądu Cala.

Star Wars Jedi Survivor: Zawartość poradnika

Nasz poradnik do Star Wars Jedi Survivor otwiera rozdział na temat podstaw gry. Znajdziecie w nim przede wszystkim pomocne porady na start dotyczące m.in. parowania ataków, zasad eksploracji map czy konsekwencji śmierci. Przygotowaliśmy też strony na temat poziomów trudności, wszystkich dostępnych towarzyszy, korzystania z różnych postaw miecza świetlnego oraz najlepszych umiejętności do odblokowania.

Dużo miejsca w poradniku przeznaczyliśmy na rozdział FAQ, który podzieliliśmy na kategorie tematyczne - walkę, eksplorację, grywalnych bohaterów oraz fabułę. Z kolejnych stron FAQ dowiecie się m.in. jak używać szybkiej podróży, jak sejwować grę, jak głaskać zwierzęta, jak omijać zielone i niebieskie przeszkody, jak odzyskać XP po śmierci, jak leczyć postać, jak zmienić wygląd, jak odblokować czerwony miecz świetlny, jak zresetować umiejętności, jak wydłużyć pasek zdrowia, kim jest Bode Akuna oraz kiedy pojawia się Darth Vader.

Kolejnym dużym rozdziałem jest szczegółowy opis przejścia głównego wątku fabularnego. Nasza solucja opisuje wszystkie główne cele misji wymagane do odblokowania głównego zakończenia. W osobnym rozdziale znajdziecie rozwiązania wszystkich zagadek, wśród których są m.in. opcjonalne komnaty do zbadania. Wyjaśniliśmy krok po kroku jak ukończyć każdą zagadkę. Swój własny rozdział mają też bossowie - dowiecie się o lokalizacji elitarnych przeciwników, rekomendowanej taktyce walki i nagrodach za eliminowanie bossów.

Bardzo istotnym rozdziałem jest ten skupiający się na sekretach i znajdźkach. Opisaliśmy sekrety ze wszystkich głównych regionów, tzn. z Coruscant, Koboh, Jedha, Zniszczonego Księżyca, Nova Garon i Tanalorr. Są to m.in. skrzynie, esencje, bazy danych, szczeliny Mocy, skarby i nasiona. Ważniejsze unikalne znajdźki omówione zostały na osobnych stronach rozdziału i zaliczają się do nich zbiorniki na stym, ryby oraz ulepszenia mapy. Pozyskana w ten sposób wiedza ułatwi Wam zbadanie wszystkich lokacji z gry w 100%.

W dziale Aneks poruszamy kwestie techniczne związane z grą. W poradniku trofeowym zamieściliśmy porady jak zdobyć platynę i odblokować wszystkie 54 osiągnięcia. Przeczytacie tu wymagania sprzętowe PC, sterowanie w grze, a także ułatwienia dostępu. Na stronie wersje językowe podajemy pełną listę wspieranych języków w Jedi Survivor i krok po kroku wyjaśniamy jak zmienić język w grze.

Star Wars Jedi Survivor: Szybkie porady na start

 1. Nie próbujcie od razu wszędzie dotrzeć. Niektóre lokacje i znajdźki są początkowo niedostępne i trzeba najpierw odblokować specyficzną umiejętność lub element wyposażenia.
 2. Potrenujcie parowanie ciosów. Jest ono bardzo przydatne nie tylko w unikaniu obrażeń, ale także umożliwia przejście do kontrofensywy i wyprowadzenie własnych ataków.
 3. Uważajcie na czerwone ataki przeciwników. Różnią się one od zwykłych tym, że gra nie pozwala ich w żaden sposób sparować ani zablokować.
 4. Szukajcie zbiorników na stym. Są one najważniejszą odmianą sekretów z gry, bo umożliwią zwiększenie liczby dostępnych leczeń.
 5. Wymieniajcie znajdźki u handlarzy. Każdy z nich akceptuje określony rodzaj sekretów i możecie pozyskać np. nowe atuty czy elementy konstrukcyjne miecza świetlnego.
 6. Odblokowujcie nowe skróty. Mogą one znacznie ułatwić Wam powracanie do znanych już lokacji oraz do punktów medytacji po to żeby odpocząć i zapisać rozgrywkę.

Przydatne wskazówek dla początkujących graczy znajdziecie na stronie: Porady na start.

Star Wars Jedi Survivor: Podstawy

 1. Lista towarzyszy - możecie dowiedzieć się o kompanach sterowanych przez SI. Informujemy kto może podróżować z Calem oraz w jakim stopniu towarzysze mogą pomagać w zaliczaniu zagadek i wygrywaniu walk.
 2. Poziomy trudności - w grze możecie wybierać pomiędzy 5 głównymi poziomami trudności. Opisaliśmy najważniejsze różnice pomiędzy nimi i dowiecie się też czy można swobodnie zmieniać stopień trudności.
 3. Postawy - na stronie szczegółowo opisaliśmy wszystkich 5 postaw dla walki mieczem świetlnym. Dowiecie się jak odblokować kolejne postawy oraz jakie są najlepsze zastosowania postaw dla różnych typów walk.
 4. Najlepsze umiejętności - na tej stronie poradnika rekomenduje jak rozwijać swoją postać.

Star Wars Jedi Survivor: Wszystkie misje główne, solucja

 1. Coruscant - opisaliśmy długie wprowadzenie do kampanii na planecie Coruscant. Dowiecie się m.in. jak dotrzeć do jachtu senatora i jak go przesłuchać, jak wydostać się z Dolnego Miasta i jak uciec z Coruscant na pokładzie Modliszki.
 2. Odszukaj Greeza - ta strona solucji dotyczy pierwszej wizyty na Koboh. Wyjaśniamy jak zaliczać obowiązkowe zagadki i odbyć podróż do Placówki Azyl Wędrowca, a także jak odblokować kryjówkę w piwnicy kantyny.
 3. Znajdź żyroskop - na tej stronie opisu przejścia omówiliśmy eksplorację tuneli przemytniczych z zamiarem odnalezienia żyroskopu. Znajdziecie też rozwiązania nowych łamigłówek z tej lokacji, w tym tych z Komnaty Dwoistości.
 4. Leśny węzeł (The Forest Array): Trzecia z kolei misja główna na planecie Koboh. Musicie przedrzeć się przez leśny węzeł i wrócić na Modliszkę. Na tym etapie rozgrywki odblokujecie dostęp do wierzchowców.
 5. Spotkaj się z Cere na planecie Jedha (Meet Cere on Jedha): W trakcie tego zadania polecicie na planetę Jedha, aby odszukać bazę Cere.
 6. Znajdź drogę na Tanalor (Research Tanalor): Ta misja składa się z dwóch etapów, w trakcie których poszukacie informacji o Tanalorze na zniszczonym księżycu (Shattered Moon) i planecie Koboh.
 7. Znajdź drogę na Tanalor (Research Tanalor): Ta misja składa się z dwóch etapów, w trakcie których poszukacie informacji o Tanalorze na zniszczonym księżycu (Shattered Moon) i planecie Koboh.
 8. Dotrzyj do Sanktuarium Pielgrzyma (Reach Pilgrim's Sanctuary): W tej misji wrócicie na planetę Jedha, aby przekazać Cordovie znaleziska ze zniszczonego księżyca. Następnie wybierzecie się do Sanktuarium Pielgrzyma.
 9. Odszukaj brata Armiasa (Locate Brother Armias): W tym zadaniu musicie przejść przez Sanktuarium Pielgrzyma i rozwiązać drzwi puzzle, aby dostać się do pomieszczenia, w którym znajdziecie brata Armiasa.
 10. Przynieś kody kontaktowe Cere (Bring Contact Codes to Cere): Po spotkaniu z bratem Armiasem zdobędziecie kody kontaktowe, które będziecie musieli przekazać Cere, która czeka na Was w bazie, w archiwum. W tej misji będziecie musieli przejść wiele sekwencji zręcznościowych i nauczycie się nowej zdolności - doskoku (dash).
 11. Uratuj Zee z Lucrehulka (Rescue Zee from the Lucrehulk): W trakcie tego zadania wrócicie na Koboh, aby uratować Zee z rąk Dagana. Przygotujcie się na wiele sekcji zręcznościowych.
 12. Znajdź Rayvisa na zniszczonym księżycu (Locate Rayvis on the Shattered Moon): Po uratowaniu Zee z Lucrehulka wyruszycie na zniszczony księżyc, aby dopaść Rayvisa. W trakcie wykonywania tego zadania ulepszycie linkę do wspinaczki.
 13. Staw czoła Daganowi w obserwatorium na Koboh (Confront Dagan at the Koboh Observatory): W trakcie tej misji wrócicie na Koboh, aby udać się do unoszącego się w powietrzu obserwatorium. Po drodze odblokujecie nową zdolność, Strzałkę elektryczną BD-1 (BD-1 Electro Dart).
 14. Przynieś kompas do Cordovy na Jedzie (Bring Compass to Cordova on Jedha): W tym zadaniu wrócicie na Jedę, aby przekazać Cordovie kompas. Na tym etapie historii następuje nieoczekiwany zwrot wydarzeń.
 15. Znajdź zdrajcę (Locate the Traitor): Ta misja zaprowadzi Was na Nova Garon, gdzie postaracie się odnaleźć zdrajcę i poznać jego motywy.
 16. Dostrój węzły w sterowni na Koboh (Align Arrays at Koboh Control Center): W trakcie tej krótkiej misji musicie dostroić węzły, które otworzą dla Was przejście na Tanalor.
 17. Staw czoła zdrajcy na Tanalorze (Confront Traitor on Tanalorr): to ostatnia i krótka misja w grze Star Wars Jedi Survivor, w trakcie której odwiedzicie Tanalor, aby stanąć do finałowego pojedynku.

Star Wars Jedi Survivor: FAQ

W tym rozdziale poradnika znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 1. Jak zwrócić grę? - na tej stronie dowiecie się wszystkiego na temat zwracania gry.

Eksploracja

 1. Czy można głaskać zwierzęta? - na tej stronie przeczytacie najbardziej nurtujące pytanie dotyczące gry. Wyjaśniamy jak pogłaskać napotkane zwierzęta w Jedi Survivor.
 2. Czy jest szybka podróż? - stąd dowiecie się jak korzystać z punktów szybkiej podróży w grze. Podpowiadamy jak używać punktów medytacji, aby szybko przemieszczać się po mapie.
 3. Jak zapisywać grę? - w poradniku objaśniamy na jakich założeniach odbywa się zapisywanie aktualnej rozgrywki i jak unikać utraty postępów w grze.
 4. Czy są skróty? - na stronie informujemy czy występuje mechanika tworzenia skrótów. To ważny temat pod kątem ułatwiania sobie eksploracji map.
 5. Czy można pływać? - jednym z elementów eksploracji map w Jedi Survivor może być chęć pływania i nurkowania i opisujemy dostępność tej mechaniki.
 6. Czy jest mapa 2D? - w Jedi Survivor występuje niewygodna trójwymiarowa mapa holograficzna i odpowiadamy na pytanie czy można ją zastąpić czytelną mapą 2D.
 7. Jak powrócić na Coruscant? - wizyta w tej lokacji jest możliwa na samym początku gry, ale nie możecie jej wtedy zbadać w 100%. Dowiecie się jak ponownie dotrzeć na Coruscant.
 8. Jak ominąć zieloną bramę? - zielone laserowe bariery są jedną z odmian przeszkód w grze. Z poradnika dowiecie się jak odblokować opcję przenikania przez zielone bramy.
 9. Jak wchodzić na śliskie zbocza? - podczas badania map możecie natrafiać na strome zbocza i znajdziecie wyjaśnienie jak wykonywać wspinaczki w takich lokacjach.
 10. Czy gra ma otwarty świat? - w naszym poradniku znajdziecie informacje na temat wielkości świata w Jedi Survivor. Wyjaśniamy ile jest planet w grze i czy gra ma otwarty świat.
 11. Jak przeładować niebieskie przewody? - czasami traficie na przewody, które możecie przeładować.
 12. Jak chwytać się balonów? - ważnym elementem eksploracji jest korzystanie ze specjalnych balonów.
 13. Jak złapać droida złomiarza? - jeśli chcecie mieć wszystkie znajdźki będziecie musieli nieraz złapać niewielkiego droida.
 14. Ile jest planet? - na tej stronie poznacie wszystkie najważniejsze informacje na temat planet znajdujących się w grze.
 15. Jak zaliczyć planetę na 100%? - to strona dla wszystkich lubiących zaliczać gry na 100%.

Walka

 1. Czy są ataki skrytobójcze? - grając w Jedi Survivor możecie zapragnąć ataków wrogów z ukrycia. Na stronie opisujemy jak działają ataki z zaskoczenia.
 2. Co się wydarzy po śmierci? - opisaliśmy konsekwencje śmierci Cala oraz sposób na odzyskanie straconego XP po tym jak dojdzie do respawnu bohatera.
 3. Jak leczyć postać? - Cal nie może w grze automatycznie odzyskiwać zdrowia. Przed przystąpieniem do gry powinniście dowiedzieć się jak leczyć rany.
 4. Czy gra się trudniej? - tutaj znajdziecie odpowiedzi na temat poziomu trudności w porównaniu do poprzednika.
 5. Jak niszczyć stacjonarne działka? - podczas grania w Jedi Survivor natkniecie się na stacjonarne działka. Zniszczyć je możecie specjalnymi mocami.

Cal i BD-1

 1. Czy można zmienić wygląd Cala? - ucieszy Was wiadomość, że w Jedi Survivor możecie zmienić wygląd głównej postaci. W sklepach znajdziecie nowe fryzury, kurtki, buty oraz dodatkowe elementy ubioru.
 2. Czy można zmienić wygląd BD-1? - nasz ukochany mały droid otrzymał wiele ciekawych ulepszeń oraz nowych części. Będziecie mogli dowolnie dobrać elementy i zmienić jego wygląd.
 3. Czy można mieć podwójny miecz? - gra Jedi Survivor pozwala dostosować oręż i ta strona poradnika informuje czy pojawia się miecz świetlny z dwoma końcówkami.
 4. Czy można zresetować umiejętności? - w trakcie gry można wydać niechcący punkty na mało przydatne rzeczy. Wyjaśniamy czy gra umożliwia zresetowanie drzewek umiejętności.
 5. Jak wydłużyć paski zdrowia i mocy? - protagonista na przestrzeni całej gry może na stałe wydłużać paski zdrowia oraz Mocy. Objaśniamy jak tego dokonywać.
 6. Czy można mieć czerwony miecz świetlny?- stąd dowiecie się czy Cal może mieć czerwony miecz świetlny i gdzie go zdobyć.

Fabuła i postacie

 1. Czy jest Darth Vader? - na stronie odpowiadamy na pytanie czy w Jedi Survivor pojawia się słynny antagonista i czy można stoczyć z Vaderem walkę.
 2. Czy są towarzysze? - z opisu na stronie dowiecie się czy można podróżować wspólnie z towarzyszem oraz jakie są potencjalne role kompanów AI.
 3. Czy powraca Merrin? - na stronie znajdziecie informacje czy powraca znana z pierwszej części Nocna Siostra i czy dostępny jest romans z Merrin.
 4. Kim jest Bode Akuna? - opisaliśmy nowego towarzysza, który pojawia się po raz pierwszy w Jedi Survivor. Dowiecie się jaka jest jego przeszłość i jakie są jego początkowe dążenia.
 5. Czy można przejść na ciemną stronę mocy? - tu przeczytacie kiedy Wasza postać będzie mogła przejść na ciemną stronę mocy. Wyjaśniamy czy Cal może podejmować ważne decyzje fabularne i czy można grać złym.

Star Wars Jedi Survivor: Sekrety i znajdźki

Unikalne znajdźki

 1. Zbiorniki na stym - na stronie opisaliśmy najważniejszą odmianą znajdziek. Dowiecie się gdzie są nowe zbiorniki i jak dzięki nim zwiększać liczbę leczeń wykonywanych przez BD-1.
 2. Ulepszenia mapy - na tej stronie zamieściliśmy porady odnośnie do znalezienia i zdobycia wszystkich ulepszeń do map. W ten sposób zdobywanie 100% na każdej planecie będzie jeszcze łatwiejsze.
 3. Tajemniczy klucz - w tym miejscu zawarliśmy sposób na zdobycie i wykorzystanie tajemniczego klucza dającego dostęp do ukrytego pomieszczenia.
 4. Szczeliny Mocy - tutaj dowiecie się wszystkiego na temat znajdujących się w grze szczelin Mocy, łącznie z tym, jak uporać się ze wszystkimi wyzwaniami, które skrywają.
 5. Wszystkie ryby - ta strona poradnika wyjaśnia, jak złowić wszystkie ryby znajdujące się w grze.

Coruscant

 1. Dachy - Strona pokazuje wszystkich 6 znajdziek z pierwszej lokacji z gry.
 2. Stanowisko remontowe nr 4733 - W lokacji tej możecie poszukać 9 sekretów.
 3. Kominy przemysłowe - To mniejsza lokacja, w której ukryto jedynie 2 znajdźki.
 4. Rzeźnia w Dolnym Mieście - W tym dolnym obszarze zdobędziecie 4 sekrety.
 5. Punkt spedycyjny - Lokacja ta pozwala na odnalezienie 3 znajdziek.
 6. Stacja kontroli lotpasów - To bardzo mała miejscówka z zaledwie 1 znajdźką.
 7. Hangar 2046-C - To ostatnia lokacja z Coruscant skrywająca 4 sekrety.

Koboh

 1. Miejsce katastrofy w Przekopie - W tym miejscu zaczynacie przeprawę przez planetę Koboh. Obszar ten skrywa 14 znajdziek.
 2. Opuszczona zapora - Jeden z największych obszarów w grze. Znajduje się na nim 47 przedmiotów kolekcjonerskich.
 3. Kręty wąwóz - Dodatkowa lokacja sąsiadująca z opuszczoną zaporą. Jest w niej 11 znajdziek.
 4. Południowy azyl - Jeden z większych obszarów na planecie Koboh. Znajduje się na nim 33 znajdźki.
 5. Oczyszczalnia - Lokacja będąca częścią południowego azylu. Znajdziecie w niej 6 przedmiotów kolekcjonerskich.
 6. Skorodowany silos - Kolejna mniejsza lokacja z południowego azylu, w której jest 6 znajdziek.
 7. Komnata męstwa - Dodatkowa lokacja, w której jest 5 znajdziek, łącznie z cenną esencją.
 8. Zalany bunkier - Ta lokacja ze środkowej części południowego azylu zawiera 6 znajdziek.
 9. Koryto - Mniejszy obszar, na którym jest 12 znajdziek.
 10. Kamieniołom myśliwego - W obszarze sąsiadującym z południowym azylem znajdziecie 23 przedmioty kolekcjonerskie.
 11. Wilgotna grota - Część podziemi azylu wędrowca skrywa 8 znajdziek.
 12. Jaskinie Phon'Qi - Kolejna podziemna lokacja ma w sobie 31 znajdziek.
 13. Placówka Azyl Wędrowca - W handlowym centrum azylu wędrowca znajdziecie 37 przedmiotów kolekcjonerskich.
 14. Salon Pyloony - W kryjówce protagonisty jest 5 znajdziek.
 15. Tunele przemytnika - W tajnym przejściu za salonem Pyloony znajduje się 11 przedmiotów kolekcjonerskich.
 16. Zawalone przejście - W tej niewielkiej lokacji znajduje się tylko 1 przedmiot kolekcjonerski.
 17. Komnata dwoistości - Niemożliwa do pominięcia komnata skrywa w sobie 4 znajdźki.
 18. Grzbiet Żniwiarzy - Ten stosunkowo rozległy teren pozwala znaleźć 23 przedmioty kolekcjonerskie.
 19. Spleśniałe głębiny - Dodatkowa lokacja sąsiadująca z grzbietem Żniwiarzy ma w sobie tylko 1 znajdźkę.
 20. Fort Kha'lin - Fort bandytów ma 13 znajdziek.
 21. Nieokiełznane zbocza - Dość duży obszar sąsiadujący z grzbietem Żniwiarzy pozwala znaleźć 38 znajdziek.
 22. Komnata jasności - Dodatkowa lokacja z cenną esencją skrywa 7 przedmiotów kolekcjonerskich.
 23. Centrum sterowania zestrojeniem - W tej niewielkiej lokacji znajdują się 4 przedmioty kolekcjonerskie.
 24. Fala oszusta - Na tym średnim obszarze znaleźć można 18 przedmiotów kolekcjonerskich.
 25. Osada Bygone - Obszar ten skrywa 15 przedmiotów kolekcjonerskich.
 26. Bazaltowa szczelina - Część Lasu Bazaltowego skrywa 23 sekrety.
 27. Komnata rozumu - W tej sekretnej lokacji znajduje się 8 sekretów.
 28. Baseny Nekko - Dom uroczych Nekko pozwala znaleźć 6 przedmiotów kolekcjonerskich.
 29. Jama Kwasowca - Wielki Kwasowiec pilnuje jedynie 3 znajdziek.
 30. Szczelina - W tej małej lokacji możemy znaleźć tylko 2 przedmioty kolekcjonerskie.
 31. Leśny węzeł - Ważny obszar Lasu Bazaltowego ma w sobie 25 znajdziek.
 32. Skrzydło rehabilitacyjne - W tej małej lokacji są tylko 2 sekrety.
 33. Szczelina magmowa - Tutaj znajdziecie tylko 3 przedmioty kolekcjonerskie.
 34. Zniszczona osada - Jeden z najbogatszych obszarów. Jest tutaj aż 40 znajdziek.
 35. Strome urwiska - W tym obszarze znajduje się zaledwie 6 sekretów.
 36. Grząskie bagno - Główny obszar regionu o takiej samej nazwie ma 13 przedmiotów kolekcjonerskich.
 37. Komnata połączenia - Ta dodatkowa lokacja skrywa 7 przedmiotów kolekcjonerskich. Jednym z nich jest esencja zaliczająca komnatę.
 38. Suwnica załadunkowa - Na tym zabudowanym terenie znajduje się 12 sekretów.
 39. Rdzeń Lucrehulka - W tej lokacji znajdziecie 12 przedmiotów kolekcjonerskich.
 40. Koszary jurcie - W koszarach jest 12 znajdziek.
 41. Spód generatora - Pod generatorem znajdziecie 7 sekretów.
 42. Przednia wieża dowodzenia - W tej wieży znajduje się 5 przedmiotów kolekcjonerskich, w tym jeden odblokowywany dopiero po zaliczeniu wszystkich komnat.
 43. Podgórskie wodospady - Na tym obszarze jest 12 znajdziek.
 44. Górskie wzniesienie - Górski obszar pozwala znaleźć 18 sekretów.
 45. Komnata odłączenia - W tej ukrytej lokacji znajduje się 6 znajdziek, łącznie z cenną esencją.
 46. Jaskinia marglowa - W tej niewielkiej jaskini znajdują się tylko 4 przedmioty kolekcjonerskie.
 47. Mglisty przestwór - Zamglony obszar skrywa 24 sekrety.
 48. Imperialny posterunek 8L-055 - Imperialny posterunek skrywa tylko 4 znajdźki.
 49. Grzbiet - Na grzbiecie jest 8 przedmiotów kolekcjonerskich.
 50. Podnóże obserwatorium - Na drodze do obserwatorium możecie znaleźć 6 sekretów.
 51. Korytarz diagnostyczny - Ta niewielka lokacja pozwala znaleźć 5 przedmiotów kolekcjonerskich.
 52. Pokład widokowy - W konstrukcji pozwalającej podziwiać krainę są tylko 2 znajdźki.

Jedha

 1. Mury klasztorne - Pierwszy obszar na planecie Jedha ma w sobie 19 przedmiotów kolekcjonerskich.
 2. Komnaty pokutników - W tej lokacji jest tylko 5 znajdziek.
 3. Korytarze Ranvella - W tym miejscu znajdziecie 10 sekretów.
 4. Boska oaza - Boska oaza skrywa tylko 3 sekrety.
 5. Schronienie we wnęce - Tutaj znajdziecie 2 przedmioty kolekcjonerskie.
 6. Suche równiny - W tym niewielkim obszarze znajdziecie 3 sekrety.
 7. Ścieżka pewności - Ten opcjonalny region pozwala zdobyć 4 przedmioty kolekcjonerskie.
 8. Grobowiec Wędrowca - W grobowcu do znalezienia jest 5 sekretów.
 9. Pustynny grzbiet - Na tym obszarze jest 9 znajdziek.
 10. Wyżyny Narkis - W tej lokacji jest 5 przedmiotów kolekcjonerskich.
 11. Ukryty hangar - Tutaj są tylko 3 sekrety.
 12. Archiwum - Bardzo ważna dla opowieści lokacja ma w sobie 11 przedmiotów kolekcjonerskich.
 13. Pustynne szlaki - W tym miejscu możecie odnaleźć 3 sekrety.
 14. Panteon na szlaku - Tutaj jest 9 znajdziek.
 15. Gwiżdżąca przepaść - Na tym obszarze jest 5 przedmiotów kolekcjonerskich.
 16. Wietrzny płaskowyż - Ten obszar skrywa 7 sekretów.
 17. Krypta Uhrmy - Podczas eksploracji tej krypty będziecie mogli znaleźć 5 przedmiotów kolekcjonerskich.
 18. Niszczejący most - W tym miejscu znajdziecie 4 sekrety.
 19. Śpiewające ruiny - W śpiewających ruinach są 2 przedmioty kolekcjonerskie.
 20. Świątynne sanktuarium - W sanktuarium jest 6 znajdziek.
 21. Zakopane schronienie - W tej lokacji jest 6 przedmiotów kolekcjonerskich.
 22. Grobowa przełęcz - W tym miejscu jest tylko 1 sekret.

Zniszczony księżyc

 1. Pokład załadunkowy - W pierwszej lokacji na zniszczonym księżycu jest tylko 1 przedmiot kolekcjonerski.
 2. Kuźnia automatyczna - W kuźni jest 15 sekretów.
 3. Punkt zbiorny linii - W tej lokacji jest 11 znajdziek.
 4. Fabrykatory superkonstrukcji - W tym miejscu są tylko 2 przedmioty kolekcjonerskie.
 5. Kanał węzła - Ta lokacja skrywa 8 sekretów.
 6. Laboratorium badawcze Republiki - Ostatnia lokacja zniszczonego księżyca pozwala znaleźć 10 przedmiotów kolekcjonerskich.

Nova Garron

 1. Otoczenie komory hangaru - Pierwsza lokacja na planecie Nova Garron posiada 3 przedmioty kolekcjonerskie.
 2. Komora hangaru - W komorze hangaru znajduje się 6 sekretów.
 3. Centralne dowództwo - W tej lokacji jest 6 znajdziek.
 4. Kwatery oficerskie - Ostatnia lokacja ma w sobie 3 przedmioty kolekcjonerskie.

Tanalorr

 1. Wszystkie regiony Tanalorr - Na całym Tanalorr do znalezienia jest 7 przedmiotów kolekcjonerskich.

Star Wars Jedi Survivor: Bossowie

Bossowie z głównej fabuły

 1. K-405 - To elitarny droid, z którym musicie zmierzyć się w pierwszej godzinie gry podczas przeprawy przez Coruscant.
 2. Dziewiąta Siostra - Jest ona pierwszym wymagającym przeciwnikiem korzystającym z Mocy i miecza świetlnego. Pokonacie ją na Coruscant.
 3. Zeik - To przeciwnik, z którymi musicie zmierzyć się przed kantyną w Placówce Azyl Wędrowca na Koboh.
 4. Dagan Gera - Jest on Jedi owładniętym ciemną stroną Mocy, którego spotkacie w Skrzydle rehabilitacyjnym na Koboh.
 5. Skriton - To duży potwór przypominający skorpiona, który ukrywa się w piasku. Pokonacie go podczas eksploracji Jedha.
 6. AT-ST - Wrogą maszynę kroczącą musicie zniszczyć podczas przeprawy przez burzę piaskową na Jedha.
 7. Korej Lim - Jest on pierwszym łowcą nagród, którego musicie obowiązkowo pokonać podczas powtórnej wizyty na Koboh.
 8. Tague Louesh - To przeciwnik używający Mocy i miecza świetlnego, który stanie na drodze Cala po powrocie na Koboh.
 9. Magnaguard - To elitarny droid, z którym trzeba zmierzyć się podczas eksploracji Zniszczonego księżyca.
 10. Drya Thornne - Przeciwnik ten używa dwuręcznego miecza i do konfrontacji z nim dojdzie po znalezieniu urządzenia na Zniszczonym księżycu.
 11. Dagan Gera (drugie starcie) - Druga konfrontacja z mrocznym Jedi ma miejsce w lokacji Przednia wieża dowodzenia na planecie Koboh.
 12. Rayvis - To wymagający wojownik, z którym stoczycie trzyczęściową walkę w laboratorium Republiki na Zniszczonym księżycu.
 13. Dagan Gera (trzecie starcie) - Finałowy trzeci pojedynek z Daganem pozwala korzystać ze wsparcia Bode'a i stoczycie go w obserwatorium na Koboh.
 14. Darth Vader - Z tym ikonicznym antagonistą musicie zmierzyć się w głównej fabule w ramach trzyczęściowej walki w bazie na Jedha.
 15. Finałowy boss - Walka z ostatnim przeciwnikiem składa się z więcej niż jednego etapu. W tym miejscu znajdziecie wskazówki co do tego, jak sobie z tą walką radzić.

Opcjonalni bossowie i łowcy nagród

 1. Rancor - To bardzo silna bestia, której legowisko znajduje się w lokacji Wilgotna grota na Koboh. Dowiecie się jak unikać potężnych czerwonych ataków potwora.
 2. Wszyscy łowcy nagród - Na tej stronie poradnika dowiecie się gdzie znaleźć i jak pokonać wszystkich łowców nagród.

Star Wars Jedi Survivor: Rozwiązania zagadek

 1. Zagadki przeprawy przez Leśny Węzeł - To jedna z bardziej złożonych lokacji z planety Koboh i wyjaśniliśmy m.in. jak operować wzmacniaczami kul.
 2. Zagadka wspinaczki na Lądowisku w ruinach - Jest to pierwsza lokacja z planety Jedha i możecie mieć w niej problem z dotarciem na szczyt wzgórza.
 3. Zagadka dotarcia do Cere w Ukrytym hangarze - Problematyczna sytuacja pojawia się w bazie Cere i w poradniku wyjaśniamy jak otworzyć wrota do Archiwum.
 4. Zagadki sprzęgów kul w Zniszczonej osadzie - Są to łamigłówki z drugiej wizyty na Koboh i wyjaśniamy jak używać kruszarki oraz jak dostarczyć kule do wszystkich urządzeń.
 5. Zagadka otwarcia Krypty Uhrmy na Jedha - Krypta jest opcjonalną lokacją skrywającą zbiornik na stym i wyjaśniamy jak ustalić kombinację do jej otwarcia.
 6. Zagadka bramy w Zakopanym schronieniu - Zamknięta brama jest na Jedha i wymaga używania Mocy do przesuwania kamiennych bloków.
 7. Zagadka wzmacniacza kul w laboratorium Republiki - Rozwiązanie tej zagadki pozwoli Wam dotrzeć do Rayvisa. Dowiecie się jak przenieśc kulę do wzmacniacza.
 8. Dotarcie do jaskiń Phon'Qui - Uporanie się z tą zagadką pozwoli Wam wejść do jaskiń, w których można zdobyć przydatne przedmioty.
 9. Zagadka Ścieżki Uporu - Dzięki rozwiązaniu zagadek z przepychaniem kul będziecie mogli dostać się do Grobowca Wędrowca.
 10. Zagadka Ścieżki Odnowy - Kolejna seria zagadek z przepychaniem kul na planecie Jedha. Wykonanie ich to jeden z kroków w stronę otwarcia Grobowca Wędrowca.
 11. Ścieżka pewności - Rozwiązanie zagadki z kulami na Ścieżce Pewności to jeden z koniecznych kroków potrzebnych do otwarcia Grobowca Wędrowca.
 12. Zagadka grobowca Wędrowca - Z tego miejsca dowiecie się jak odnaleźć i splądrować zamkniętą lokację na planecie Jedha.
 13. Komnata dwoistości - Jedną z komnat będziecie zwiedzać podczas poznawania fabuły. Na tej stronie dowiecie się, jak uporać się z zagadkami.
 14. Komnata rozumu - Jedna z dodatkowych komnat, po zwiedzeniu której otrzymacie przydatne korzyści.
 15. Komnata męstwa - Kolejna dodatkowa komnata. Na tej stronie dowiecie się jak ją odnaleźć i poradzić sobie ze wszystkimi zagadkami w niej.
 16. Komnata w Zniszczonej Osadzie - Ta jedna komnata funkcjonuje nieco inaczej od pozostałych. Ta strona zawiera wszystkie najważniejsze informacje.
 17. Komnata odłączenia - Rozwiązanie wszystkich zagadek w tej komnacie da Wam dostęp do dodatkowego atutu.
 18. Komnata połączenia - Kolejna komnata z zagadkami, rozwiązanie których da Wam atut.
 19. Komnata jasności - Ostatnia z komnat, które można znaleźć w grze. Podobnie jak w przypadku pozostałych, ona również skrywa unikalny atut.

Star Wars Jedi Survivor: Wymagania sprzętowe PC

Na niniejszej liście wymagań sprzętowych sprawdzicie czy Wasz PC będzie w stanie uruchomić Jedi Survivor na najniższych ustawieniach.

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i7-7700 lub Ryzen 5 1400
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: GTX 1070 lub Radeon RX 580 (8GB VRAM)
 5. DirectX: Wersja 12
 6. Miejsce na dysku: 155 GB

Więcej informacji na temat minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych, dostępności gry na inne platformy oraz zgodności ze Steam Deckiem, znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe PC.

Star Wars Jedi Survivor: Spolszczenie, polska wersja językowa

Na stronie poradnika Polska wersja językowa znajdziecie pełną listę wspieranych języków w Jedi Survivor. Dowiecie się jak zmienić język na każdej platformie i jakie języki napisów, interfejsu oraz dubbingu oferuje gra.

Star Wars Jedi Survivor: Sterowanie

Jedi Survivor został wydany na PC, Xbox Series X|S oraz na PS5. Na stronie Sterowanie zamieściliśmy listę przycisków z objaśnieniem ich zastosować w grze na wszystkich platformach.

Star Wars Jedi Survivor: Długość gry

Przejście gry Jedi Survivor powinno średnio zająć około 20-30 godzin. Czas spędzony z nią może ulec znacznemu wydłużeniu jeśli postanowicie zająć się pełną eksploracją map, zdobyciem 100% sekretów i zaliczeniem wszystkich pobocznych misji oraz walk z opcjonalnymi bossami. Więcej informacji jest na stronie Długość gry.

Star Wars Jedi Survivor: Trofea / Osiągnięcia

Gra Jedi Survivor pozwala zdobyć 54 trofea i w wersji na PS5 może być wśród nich platynowe trofeum. Osiągnięcia zdobywa się m.in. za postępy w fabule, odnajdywanie sekretów czy zaliczanie opcjonalnych aktywności. Wszystkie dostępne achievementy opisaliśmy dokładniej w poradniku trofeowym.

Autorzy Poradnika

Olga Fiszer

Olga Fiszer

Do działu poradników w GRYOnline.pl dołączyła w 2019 roku. Niemniej na łamach serwisu można natknąć się również na jej wpisy o klockach LEGO, które to z zamiłowaniem kolekcjonuje od wielu lat. Była pracownica korpo, która postanowiła wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się zbieraniu dóbr popkulturowych. Do jej ulubionych gatunków gier należą przede wszystkich RPG-i i jRPG-i, klasyczne RTS-y, jak również dziwaczne indyczki. Gdy, pomimo pokaźnego zbioru gier, stwierdza, że nie ma w co grać, odpala po raz setny Harvest Moona, Stardew Valley, któregoś z KOTOR-ów lub Baldur’s Gate’a 2 (Cienie Amn, nie Tron Bhaala). Po godzinach lubi malować figurki lub podziwiać nagromadzone kolekcjonerki i retro konsole.

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do zespołu poradników GRYOnline.pl (2015 r.), studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych produkcji, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo że gra w prawie każdy gatunek, szczególną uwagę skupia na grach MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki (szczególnie fantasy i kryminały), a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej

Krzysiek Kalwasiński


Informacje o Star Wars Jedi Survivor - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 20 kwietnia 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.