Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Undecember - poradnik do gry

Undecember - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Undecember: Buildy - które najlepsze? Undecember poradnik, porady

Na tej stronie poradnika wprowadzającego do Undecember omówimy kwestię buildów. Dowiecie się w jakie statystyki powinniście inwestować i jakie runy posiadać – łucznik, mag, wojownik. Powiemy również dlaczego Wasz skill nie działa.

Ostatnia aktualizacja: 10 października 2022

Poniższa strona poradnika wprowadzającego do Undecember prezentuje skuteczne buildy używane przez najlepszych graczy. Pozwolą Wam one pokonać fale wrogów. Skupiliśmy się na tych dostępnych już od samego początku przygody. Dzięki nam gładko zaczniecie być niezwyciężeni.

Informacje zebrane w tym poradniku wprowadzającym do Undecember zostały pozyskane na podstawie dema udostępnionego w ramach Steam Next Fest 2022. Są one aktualne na dzień 10 października 2022 r.

Łucznik

Jeżeli zdecydujecie się na grę łucznikiem, to warto zwrócić uwagę na 2 podstawowe skille - Undecember: Buildy - które najlepsze? - Undecember - poradnik do gry

Jeżeli zdecydujecie się na grę łucznikiem, to warto zwrócić uwagę na 2 podstawowe skille. Po pierwsze Spread shot, który pozwoli Waszej postaci zabijać duże liczby przeciwników hurtowo. Pomocny może się również okazać Rapid shot. Jest to umiejętność skierowana na walkę z jednym wrogiem i może wesprzeć Was w potyczce z pojedynczymi silnymi oponentami - takimi jak bossowie.

Najważniejszą Link rune powinien być dla Was Multishot. Dzięki niej za każdym atakiem wypuścicie więcej pocisków. Oczywiście wszystko co zwiększa obrażenia i przyśpiesza ich zadawanie również ma rację bytu.

W przypadku statystyk postawcie na połączenie Zręczności (Dexterity) oraz siły (Strength), z przewagą dla tego pierwszego. Jeżeli chodzi o Zodiak (Zodiac), to skupcie się na wszystkim co poprawia obrażenia (damage), współczynnik trafień (hit rate), przyśpieszenie (acceleration) oraz prędkość ataku (attack speed).

Ekwipunek również powinien odzwierciedlać Waszą klasę. Buty z bonusem do szybkości (movement speed), dodatkowo przyda się wsparcie zadawanych obrażeń (damage) i uników (evasion). Ponadto warto postarać się o zwiększenie prędkości ataku (attack speed).

Mag

Efektywny czar dla maga to Lightning Chain, który jest dostępny już od samego początku - Undecember: Buildy - które najlepsze? - Undecember - poradnik do gry

Efektywny czar dla maga to Lightning Chain, który jest dostępny już od samego początku. Na późniejszym etapie przygody warto się również zaopatrzyć w Lightning Typhoon. Oba te zaklęcia są w stanie razić kilku wrogów, więc nadają się idealne do oczyszczania planszy. Jeżeli chodzi o runy pomocnicze, to rozglądajcie się za wszystkim, co zwiększy Wasze obrażenia i przyśpieszy rzucanie czarów (cast speed).

W przypadku statystyk powinniście się skupić na Inteligencji (Intelligence). Najlepiej z niewielką domieszką Siły (Strength), szczególnie na początku, aby podreperować stan zdrowia. Jeżeli chodzi o Zodiak (Zodiac), to wszystko co zwiększy siłę Waszych zaklęć i prędkość ich rzucania będzie cenne. Dodatkowa mana i siła barier również się przyda.

Jeżeli chodzi o Ekwipunek, to wybierajcie wszystko, co wzmocni zaklęcia i pozwoli Wam szybciej je rzucać.

Wojownik

Bardzo dobrą umiejętnością dla wojownika jest Whirlwind - Undecember: Buildy - które najlepsze? - Undecember - poradnik do gry

Bardzo dobrą umiejętnością dla wojownika jest Whirlwind. Wzmocnijcie go o runy dodające obrażenia takie jak Additional Physical DMG. W późniejszym etapie rozgrywki warto również zainteresować się Illusion Axe, gdyż jest to dobry skill uzupełniający. Obie te umiejętności spowodują, że wokół Was będzie dziać się chaos.

Wśród statystyk prym będzie wiodła Siła (Strength). Należy ją wesprzeć o nieco Zręczności (Dexterity). Mniej więcej w stosunku 4:1 (z przewagą dla mocy fizycznej). Jeżeli chodzi o Zodiak (Zodiac), to wybierajcie wszystko, co zwiększy Wasz atak i zdrowie.

Wasze wyposażenie powinno wspierać obrażenia. Dodatkowym atutem będzie broń o dalekim zasięgu (weapon range), przykładowo oręż dwuręczny. Ekwipunek powinien posiadać jak największy pancerz (armour) uzupełniony o różne odporności (resistance) na żywioły (elements). Dodatkowe punkty HP również mogą się przydać.

Nasza propozycja - mag ognia

Jeżeli podobnie jak my, lubicie w grach wcielać się w maga ognia, to stworzyliśmy build specjalnie dla Was - Undecember: Buildy - które najlepsze? - Undecember - poradnik do gry

Jeżeli podobnie jak my, lubicie w grach wcielać się w maga ognia, to stworzyliśmy build specjalnie dla Was. Jego dodatkową zaletą jest to, że jest dostępny już w bardzo wczesnej fazie gry.

Podstawową umiejętnością jest Fire ball. Czar ten ma daleki zasięg, więc pozwala razić przeciwników z bezpiecznej odległości. Ponadto zadaje również obrażenia nie tylko wrogowi, w którego wycelujecie, ale także na niewielkim obszarze wokół niego. Połączcie go dodatkowo z Multishot. Dzięki temu liczba wystrzelonych każdorazowo kul ognia wzrośnie.

W nieco późniejszym etapie rozgrywki "scalcie" Fire ball za pomocą Spell Activation While Channeling z runą Flamethrower. Pozwoli Wam to skutecznie atakować przeciwników znajdujących się blisko.

Jako skilla pomocniczego użyliśmy Summon Bursting Rune Knight. Przywołuje to ognistego wojownika, który chodzi za Wami i jest w stanie ściągnąć na siebie uwagę wroga. Oczywiście wzmocnijcie czary dodatkowo link rune - ulepszcie zadawane obrażenia i czas rzucania zaklęć (cast speed) i obszar rażenia.

Jeżeli chodzi o statystyki, to skupcie się głównie na inteligencji (intelligence) z niewielką domieszką siły (strength) - Undecember: Buildy - które najlepsze? - Undecember - poradnik do gry

Jeżeli chodzi o statystyki, to skupcie się głównie na inteligencji (intelligence) z niewielką domieszką siły (strength). Wybierając cechy w systemie Zodiak (Zodiac) zdecydujcie się na to, co doda Wam manę i zwiększy obrażenia spowodowane przez zaklęcia. Niestety, build ten wymaga sporo energii magicznej, więc to powinien być Wasz główny cel przy kompletowaniu ekwipunku.

Inne warte uwagi połączenia

Poniżej zebraliśmy kilka ciekawych połączeń, które jednak są dostępne nieco później w trakcie gry lub zabrakło dla nich miejsca w powyższych podstawowych buildach.

  1. Toxic flame + Whirlwind - jeżeli połączyć te dwie umiejętności runą Spell Activation While Channeling, to otrzymacie jedno z popularniejszych i zabójczych połączeń w grze.
  2. Multishot - jest to runa, która pozwala wystrzeliwać dodatkowe pociski. Sprawdza się dobrze przy wielu buildach.
  3. Dagger Throw + Toxic Flame - kolejne popularne połączenie, zgrajcie ze sobą te umiejętności za pomocą Spell Activation on Attack.

Przydatne informacje; skill channeling - dlaczego nie działa skill?

Undecember oferuje graczom sporą możliwość doboru umiejętności. Możecie nimi dowolnie żonglować dzięki systemowi run. Warto jednak skupić się na 2-3 i je rozwijać. Zbyt wielkie rozdrobnienie spowoduje, że zabraknie Wam surowców.

Używając run typu Spell Activation While Channeling, które pozwalają na połączenie 2 skilli w jedną kombinację, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze obie umiejętności muszą być wyekwipowane w sloty szybkiego dostępu. Ponadto tylko jedna z nich jest aktywna - ta z tagiem channel. To jej używajcie - jednocześnie będziecie wtedy korzystać z obu. Musicie uważać na strzałkę przy runie, to ona wskazuje kierunek przepływu energii. Nie zastosowanie się do powyższego spowoduje, że kombinacja nie będzie działać.