Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Undecember - poradnik do gry

Undecember - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Undecember: Runy - czym są, jak łączyć, które najlepsze? Undecember poradnik, porady

Ta strona poradnika wprowadzającego do Undecember porusza kwestię run. Powiemy czym są, jak je ze sobą połączyć , które są najlepsze oraz jak je ulepszać.

Ostatnia aktualizacja: 10 października 2022

Poniższa stron poradnika do Undecember opowie Wam wszystko o runach - czym są, jak je ze sobą połączyć, które są najlepsze i jak je ulepszać. Runy są umiejętnościami w grze, więc warto wiedzieć o nich wszystko.

Informacje zebrane w tym poradniku wprowadzającym do Undecember zostały pozyskane na podstawie dema udostępnionego w ramach Steam Next Fest 2022. Są one aktualne na dzień 6 października 2022 r.

Rodzaje run

  1. Skill rune - są to runy w kształcie sześciokątów. Jeżeli je przypiszecie do paska szybkiego dostępu, to posłużą Wam jako aktywowane umiejętności - głównie różne ataki.
  2. Link rune - pełnią one role wsparcia dla Skill rune - potrafią je wzmocnić na różne sposoby. Specjalnym rodzajem tych run są te z tagiem channel. Pozwalają one na połączenie 2 Skill run ze sobą, tworząc jedną zabójczą kombinację.
  3. Runestone - runy dające pasywne bonusy pozostałym, w zależności od ich ułożenia na planszy.

Najlepsze runy

W Undecember runy służą za umiejętności oraz jako ich wsparcie. Nie ma tu jasnego podziału na te dobre i złe, gdyż dużo zależy od tego, jak je wykorzystacie i jakim rodzajem postaci chcecie zagrać. Za ich pomocą można jednaki tworzyć skuteczne i mniej skuteczne buildy. Aby dowiedzieć się o nich więcej zapraszamy na osobną stronę - Buildy - które najlepsze?.

Kilka ciekawych run wartych uwagi:

  1. Multishot - pozwala na zwiększenie liczby wystrzelonych przez Was pocisków.
  2. Spell Activation While Channeling, Spell Activation on Attack - dzięki nim połączycie Wasze umiejętności w zabójcze kombinacje.
  3. Fire ball, Whirlwind, Lightning Chain, Spread shot - są to umiejętności, którymi warto się zainteresować szczególnie na początku gry. Są tutaj runy odpowiednie dla Wszystkich klas.

Warto również pamiętać, że podobnie jak elementy ekwipunku, runy również posiadają poziomy rzadkości. Im trudniejsze do zdobycia, tym lepsze bonusy otrzymacie. Podział od najsłabszej - Normal, Magic, Rare, Legendary.

Łączenie run; channeling

Podstawową mechaniką w Undecember jest łączenie run w różne kombinacje. Menu do robienia tego znajduje się pod klawiszem "K" (pad nie ma domyślnie przypisanego przycisku).

Każda runa z kategorii Skill posiada 6 ścian. Poprzez nie może być połączona z Link rune. Niestety aby to zrobić, Skill rune musi mieć bok koloru zgodnego z barwą Link rune. Ponadto nie wszystkie ścianki są aktywne od początku. Szansa na posiadanie runy ze wszystkimi działającymi połączeniami jest bardzo mała!

Specjalnym rodzajem Link rune są te z tagiem channel - Undecember: Runy - czym są, jak łączyć, które najlepsze? - Undecember - poradnik do gry

Specjalnym rodzajem Link rune są te z tagiem channel. Pozwalają one na łączenie Skill rune w zabójcze kombinacje. Runy w takim połączeniu muszą być ustawione w odpowiedniej kolejności (zgodnie ze strzałkami): Skill Rune z tagiem channel - Link rune z tagiem channel - odpowiedni Skill rune. Musicie uważać na tagi, gdyż nie wszystkie runy są ze sobą kompatybilne.

Ponadto obie umiejętności muszą być wyekwipowane w sloty szybkiego dostępu. Dodatkowo tylko jedna z nich jest aktywna - ta z tagiem channel. To jej używajcie - jednocześnie będziecie wtedy korzystać z obu. Nie zastosowanie się do powyższych rad spowoduje, że kombinacja nie będzie działać.

Zaklinanie run (Rune enchant)

Konieczność łączenia run powoduje potrzebę ich zaklinania, aby posiadały one takie kolory ścianek, jakie chcecie, odpowiednią ich liczbę i aby były w prawidłowych miejscach - Undecember: Runy - czym są, jak łączyć, które najlepsze? - Undecember - poradnik do gry

Konieczność łączenia run powoduje potrzebę ich zaklinania, aby posiadały one takie kolory ścianek, jakie chcecie, odpowiednią ich liczbę i aby były w prawidłowych miejscach. Możecie to zrobić u kupca z runami w bezpiecznych osadach. Dzięki tej opcji będziecie mieli szanse również zmienić rzadkość Waszej runy.

Należy jednak podkreślić, że wiąże się to z wydatkiem różnych esencji (essence). Ich użycie zależy od tego, co chcecie zrobić i jak rzadki jest przedmiot, który pragniecie ulepszyć. Zdobywa się je na różne sposoby - można je "wydropić", dostać za demontaż ekwipunku, w ramach prezentów, stworzyć dzięki alchemii lub kupić za walutę premium.

Niestety należy podkreślić, że podczas zaklinania ważnym czynnikiem jest szczęście, gdyż wiele essence działa randomowo.

Rozwój run (Rune Growth)

U kupca z runami w bazach można również zadbać o Rozwój run (Rune growth) - Undecember: Runy - czym są, jak łączyć, które najlepsze? - Undecember - poradnik do gry

U kupca z runami w bazach można również zadbać o Rozwój run (Rune growth). Pozwala to na zwiększenie poziomu Waszych Skill i Link runes, co przekłada się bezpośrednio na ich siłę. Potrzebujecie jednak do tego kryształów zwanych Element. Napełniają one Wasze kamienie energią. Powinniście używać Element tego samego koloru, co runa - wtedy daje najlepszy efekt. Można je zdobyć w ramach prezentów, "wydropić" lub w nagrodę za zadania.