Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Undecember - poradnik do gry

Undecember - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Undecember: Bronie - najlepsze, jak wybrać? Undecember poradnik, porady

Na tej stronie poradnika wprowadzającego do Udecember pomówimy o broniach i ekwipunku oraz o tym na co powinniście zwracać uwagę przy ich wyborze.

Ostatnia aktualizacja: 10 października 2022

Poniższa strona poradnika wprowadzającego do Undecember porusza zagadnienie najlepszych broni i elementów wyposażenia. Opowiemy jak wybrać broń dla siebie.

Informacje zebrane w tym poradniku wprowadzającym do Undecember zostały pozyskane na podstawie dema udostępnionego w ramach Steam Next Fest 2022. Są one aktualne na dzień 6 października 2022 r.

Na pytanie o najlepszą broń nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż w Undecember z pozoru te same egzemplarze oręża mogą się różnić między sobą znacznie. Wszystko zależy od Waszego szczęścia. Jest jednak kilka czynników, na które powinniście zwracać uwagę.

Rzadkość

Bronie oraz elementy wyposażenia posiadają swoją rzadkość - Undecember: Bronie - najlepsze, jak wybrać? - Undecember - poradnik do gry

Bronie oraz elementy wyposażenia posiadają swoją rzadkość. Łatwo poznacie ją po kolorach. Podział od najsłabszej - Normal, Magic, Rare, Unique, Legendary. Oczywiście im coś jest trudniej dostępnego, tym jest potężniejsze.

Kompatybilność

Nie wszystkie bronie współdziałają ze wszystkimi runami - Undecember: Bronie - najlepsze, jak wybrać? - Undecember - poradnik do gry

Nie wszystkie bronie współdziałają ze wszystkimi runami. Aby sprawdzić ich kompatybilność najedźcie kursorem naumiejętność i zerknijcie na dół jej karty. Wyświetli to Wam listę tagów, z którymi dany skill współpracuje. Jeżeli oręż nie będzie współgrał z mocą, to zobaczycie w tym miejscu czerwone podświetlenie.

Efekty dodatkowe (Options)

Zarówno elementy ekwipunku, jak i broń (od rzadkości magicznej w górę) posiadają efekty dodatkowe nazywane przez grę options - Undecember: Bronie - najlepsze, jak wybrać? - Undecember - poradnik do gry

Zarówno elementy ekwipunku, jak i broń (od rzadkości magicznej w górę) posiadają efekty dodatkowe nazywane przez grę options. Zobaczycie je na karcie przedmiotu. Nie wszystkie sloty muszą być zapełnione. W procesie zaklinania będziecie to mogli jednak zmienić. Warto podkreślić, że mają one swoje poziomy (tiery) - im wyższy, tym lepiej.

Tier oraz poziom

Poziom przedmiotu wskazuje mniej więcej jego siłę. Nie chcecie odstawać zbytnio lvlem broni i ekwipunku od swojej postaci. Chyba, że mowa jest o wyższych rzadkościach - Rare, Unique oraz Legendary - w tym wypadku należy być ostrożnym ze zmianami.

Tier jest reprezentowany przez niebieską cyferkę w rogu ikony przedmiotu. Można go również zobaczyć na karcie informacji o danym elemencie ekwipunku. Symbolizuje on ogólną siłę przedmiotu oraz wpływa na poziom ewentualnych efektów dodatkowych (options), o których była mowa wcześniej.

Jakość (Quality) - procenty przy przedmiotach

Jeżeli zobaczyliście procenty przy jakimś przedmiocie i zastanawiacie się czym one są, to jest to jakość (quality). Im wyższa, tym lepszy jest dany element ekwipunku od innych rzeczy tego typu.

Jeżeli procent jest duży, a item Wam odpowiada, to nawet jeżeli jest rzadkości Normal, warto zastanowić się nad jego zatrzymaniem i zaklęciem.

Zaklinanie (Enchant)

Rzadkość, efekty dodatkowe (options) oraz jakość można poprawić zaklinając dany przedmiot - Undecember: Bronie - najlepsze, jak wybrać? - Undecember - poradnik do gry

Rzadkość, efekty dodatkowe (options) oraz jakość można poprawić zaklinając dany przedmiot. W tym celu będziecie musieli odnaleźć odpowiedniego kupca w mieście.

Przedmioty ulepszycie wydając odpowiednią "walutę" Essence. Mają wiele różnych rodzajów, a ich użycie zależy od tego, co chcecie zrobić i jak rzadki jest przedmiot, który pragniecie ulepszyć. Możecie je zdobyć dzięki misjom, rozkładaniu niepotrzebnego ekwipunku, szczęściu podczas wypraw (wydropienie) lub za prawdziwe pieniądze.

Niestety należy podkreślić, że podczas zaklinania ważnym czynnikiem jest szczęście, gdyż wiele essence działa randomowo.