Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Songs of Conquest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Songs of Conquest - poradnik do gry

Songs of Conquest - poradnik do gry

Heroes of Conquest Songs of Conquest poradnik to najlepsze porady na start, do walki, polityki, eksploracji. Opisujemy wszystkie mechaniki, czary, rozwój osady, wojsko, stronnictwa, multiplayer, generowanie mapy, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2022

W poradniku do gry Songs of Conquest znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania związane z grą. Podzielimy się z Wami przydatnymi poradami na start, a także omówimy mechaniki produkcji takie jak budowanie i werbunek wojska.

Sekcja FAQ tego poradnika porusza temat najczęściej pojawiających się pytań związanych z Songs of Conquest. Dowiecie się z niej czy produkcja ma multiplayer, jak pominąć spowolnione animacje ostatnich ciosów w bitwie oraz czy mapy będą automatycznie generowane.

W dziale Podstawy będziecie mogli poznać tajemnice menu oraz mechaniki budowania i rozwoju osad. Ponadto znajdziecie w nim wiele przydatnych porad na start oraz wskazówki dotyczące eksploracji mapy. Ta sekcja pozwoli Wam zacząć zabawę z produkcją i czerpać z niej jak najwięcej.

Wojsko pozwoli Wam się dowiedzieć wszystkiego na temat armii w Songs of Conquest. Poznacie tutaj mechaniki rządzące rzucaniem czarów oraz bitwami. Dowiecie się jak rekrutować oraz ulepszać jednostki, a także w jaki sposób nimi zarządzać.

Songs of Conquest: Szybkie porady na start

 1. Bierzcie wojsko w ramach nagród. Podczas gry niejednokrotnie przyjdzie Wam wybierać pomiędzy pieniędzmi, a nowymi jednostkami. Najczęściej opłaca się wybrać te drugie. Jest to prawdą szczególnie w początkowych etapach gry. W Waszych osadach musicie czekać na nowych żołnierzy. W pierwszych turach niejednokrotnie znajdziecie się z pełnym portfelem bez dostępu do wojska.
 2. Zwiedzajcie świat, ale nie przesadzajcie. Ciężko jest się oprzeć pokusie zbadania każdego zakamarka mapy, szczególnie że wszędzie czekają na Was skarby - i kuszą. Warto jednak pamiętać o tym, że często goni Was czas. Jest to szczególnie widoczne w późniejszych misjach obu kampanii. Wróg nie śpi i zbiera siły. Dlatego też w pierwszej kolejności podbijajcie osady i miejsca dające surowce.
 3. Nie zapominajcie o czarach. W Songs of Conquest magia jest bardzo ważna i często potrafi zmienić przebieg bitwy. Warto więc korzystać z zaklęć. Wojsko bez wsparcia rzadko jest w stanie sobie poradzić, chyba że z o wiele słabszym przeciwnikiem.
 4. Zwiększajcie limit jednostek w armii. Po awanse powierników (wielders) możecie wybrać spośród kilku dostępnych dla nich umiejętności. Często ciężko się zdecydować, gdyż wszystkie wyglądają dobrze. Warto jednak pamiętać, że bez silnej armii daleko nie zajdziecie. Dlatego należy zwrócić na to uwagę i w miarę szybko odblokować w wojsku więcej miejsc na jednostki.
 5. Awansujcie wojsko. Każda jednostka ma awans, który można odblokować odpowiednio rozwijając przypisany jej budynek. Niestety kosztuje to sporo pieniędzy. Jednakże warto to robić, gdy tylko otrzymacie taką możliwość. Nawet posiadając pełną armię, daleko nie zajdziecie z podstawowymi wojakami.

Więcej przydatnych rad odnajdziecie na stronie Porady na start.

Songs of Conquest: FAQ

Ta sekcja poradnika odpowie na Wasze najczęściej zadawane pytania.

 1. Multiplayer - czy jest? - znajdziecie tutaj informacje dotyczące możliwości grania ze znajomymi;
 2. Ostatnie zabójstwo bitwy w zwolnieniu - jak wyłączyć? - ta strona podpowie Wam, w jaki sposób można wyłączyć zwolnione tempo ostatniego zabójstwa w potyczce;
 3. Losowo generowane mapy - czy są? - na tej stronie znajdziecie odpowiedź czy w grze zaimplementowano generator losowych map;
 4. Stronnictwa - ile grywalnych? - tutaj możecie przeczytać o frakcjach w grze.

Songs of Conquest: Podstawy

Ta strona poradnika zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące podstaw gry Songs of Conquest. Możecie tutaj się dowiedzieć jak budować i werbować jednostki. Ponadto podzielimy się z Wami wskazówkami na start.

 1. Budowanie i rozwój osad- na tej stronie znajdziecie informacje jak rozwijać Wasze włości;
 2. Badania i surowce - tutaj dowiecie się wszystkiego na temat badań, które można przeprowadzać w grze; ponadto odpowiemy na pytanie czym są i do czego są potrzebne surowce;
 3. Eksploracja - ta strona pozwoli Wam się zapoznać z przydatną wiedzą dotyczącą eksploracji i podróżowania po mapie;
 4. Menu - z tej sekcji dowiecie się o kilku przydatnych opcjach, które są ukryte w menu, a mogą ułatwić Wam życie.

Songs of Conquest: Wojsko

 1. Werbunek i awans żołnierzy - ta strona zapozna Was z różnymi sposobami najmowania żołnierzy, ponadto zawiera cenne informacje odnośnie ich awansu;
 2. Powiernicy i czary - sekcja ta skupia się na opisaniu dowódców armii, którzy w Songs of Conquest nazywają się powiernikami; dodatkowo omawiamy tu związaną z nimi mechanikę czarów;
 3. Wojsko i bitwy - tutaj znajdziecie wszystkie informacje dotyczące prowadzenia bitew i zarządzania oddziałami.

Songs of Conquest: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdziecie minimalne wymagania sprzętowe gry Songs of Conquest.

Minimalne wymagania sprzętowe PC:

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: i5 Dual Core/Ryzen 5
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Zintegrowana karta graficzna
 5. Dysk twardy: 4 GB

Więcej o wymaganiach sprzętowych możecie przeczytać na stronie Wymagania sprzętowe PC.

Autorzy Poradnika

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Songs of Conquest - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 9 maja 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.